V 5. etape pretekov Tirreno – Adriatico P. Sagan druhý

Filottranoa 11. marca (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhú priečku v nedeľňajšej 5. etape pretekov Tirreno – Adriatico, ktorá viedla z Castelraimonda do Filottranoa a merala 174 km. Jazdec stajne Bora-hansgrohe zaostal o sedem sekúnd za víťazným Britom Adamom Yatesom z tímu Mitchelton – Scott. Tretie miesto obsadil Michal Kwiatkowski z tímu Sky, ktorý sa vďaka časovej bonifikácii dostal na priebežnú prvú priečku v celkovom hodnotení.

"Dnes to bola na Tirreno-Adriatico špeciálna etapa. Chceli sme získať víťazstvo a venovať ho Michelemu Scarponimu, jeho vdove a deťom, no nevyšlo to. Mal som dobré nohy a tím pracoval výborne, takže som sebavedomý, čo sa týka veľkých cieľov do ďalšej sezóny," povedal Peter Sagan pre oficiálnu stránku tímu. Trojnásobný majster sveta figuruje v celkovom poradí na 48. mieste s mankom takmer 19 minút. Etapa bola venovaná pamiatke Micheleho Scarponiho, ktorý zahynul v roku 2011 pri rannom tréningu, keď sa zrazil s nákladným autom.

© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.