V 7. etape pretekov Okolo Kalifornie triumf Petra Sagana

Pasadena 18. mája (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan (3:24:33 h) sa stal víťazom predposlednej etapy na pretekoch Okolo Kalifornie. V siedmej etape, ktorá viedla zo St. Clarity a vyvrcholila tromi mestskými okruhmi v Pasadene (142,8 km), vyhral Sagan záverečný skupinový špurt pred Nórom Thorom Hushovdom a urobil výrazný krok k zisku zeleného dresu. Hushovd síce vyrazil do poslednej zákruty na prvom mieste, ale Slovák vo farbách tímu Cannondale predviedol špurt, na ktorý nórsky veterán nedokázal vôbec reagovať. Tretí dorazil talentovaný Danny van Poppel. Sagan vyhral na pretekoch Okolo Kalifornie celkove už 11 etáp a celkovo sa dostal na métu 66 profesionálnych víťazstiev.

"Som nesmierne šťastný z toho, že som vyhral, pretože som finišman a to je moja práca. Dnes sme odviedli veľmi kvalitnú prácu, Je to veľmi dôležité víťazstvo pre mňa ja pre tím, pretože od prvej etapy sa pohybujem vpredu a doteraz z toho bolo štvrté a druhé miesto. A to nebolo dobré, takže konečne," citovala agentúra AP Sagana, ktorý s prehľadom vedie bodovaciu súťaž.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím