V nedeľu na ME bratia Hochschornerovci deviati, zlato hliadkam deblistov aj kajakárok

Markkleeberg 31. mája (TASR) - Na ME slalomárov na divokej vode v nemeckom Markkleebergu k sobotňajším dvom bronzom už ďalšia medaila v individuálnych olympijských disciplínach nepribudla. Vo finále sa predstavili len deblkanoisti Peter a Pavol Hochschornerovci. Trojnásobní olympijskí šampióni však skončili vo finále len deviati, keď na zlatých Nemcov Behlinga a Beckera im po troch dotykoch bránok chýbalo 8,34 sekundy. Obhajcovia titulu Ladislav a Peter Škantárovci pokazili semifinálovú jazdu a do súboja o medaily nepostúpili (obsadili 15. miesto), takisto ako ani ďalšia slovenská dvojica Tomáš Kučera - Ján Bátik (12. miesto). Vo finále kajakárok, ktoré vyhrala Španielka Chourrautová, slovenská loď chýbala. Jana Dukátová skončila v semifinále dvanásta.

Oveľa lepšie obstáli Slováci v nedeľu v neolympijských súťažiach hliadok. Hliadka deblkanoistov v zložení Pavol a Peter Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera - Ján Bátik, aj hliadka kajakárok v zložení Jana Dukátová, Kristína Nevařilová, Kristína Zárubová triumfovali. Vďaka celkovému zisku 3 zlatých a 2 bronzovýc medailí bola slovenská výprava na ME najúspešnejšia.

Finálové výsledky - K1 ženy: 1. Chourrautová (Špan.) 108,09 (2), 2. Funková (Nem.) 108,52 (4), 3. Kudějová (ČR) 109,30 (0), C2: 1. Behling - Becker 104,46 (0), 2. Anton - Benzien (obe Nem.) 104,72 (0), 3. Florence - Hounslow (V. Brit.) 106,06 (2), ... 9. Pavol a Peter Hochschornerovci (SR) 112,80 (6), 3xK1 ženy: 1. Slovensko (Jana Dukátová, Kristína Nevařilová, Kristína Zárubová) 133,95 (6), 2. Poľsko 136,50, 3. Rakúsko 142,16 (12), 3xC2: 1. Slovensko (Pavol a Peter Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera - Ján Bátik) 131,24 (6), 2. Česko 131,93  (8), 3. Rusko 140,46 (12).