V obrovskom slalome SP v Courcheveli Vlhová ôsma

Courchevel 21. decembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v piatkovom obrovskom slalome Svetového pohára v Courcheveli ôsmu priečku. Po 37. raz sa v seriáli dostala do elitnej desiatky, z toho deviatykrát v tejto disciplíne. Za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 93 stotín sekundy. Na druhom mieste skončila Nemka Viktoria Rebensburgová (+0,14 s), tretia bola domáca Tessa Worleyová (+0,33).

Vlhovej doména v obrovskom slalome bývali najmä druhé jazdy, no tentoraz zabrala už v prvej a vďaka tomu mohla atakovať elitné pretekárky technicky najnáročnejšej disciplíny. Popoludní sa podmienky ešte zhoršili, Vlhová sa po absolvovaní otvorenejších bránok 2. kola zaradila na priebežnú druhú priečku. Zostávajúce lyžiarky skončili pred ňou a slovenská reprezentantka si neutvorila nové "obrákové" maximum, ktorým zostali tri siedme miesta.

Výsledky obrovského slalomu: 1. Shiffrinová (USA) 1:49,81 min, 2. Rebensburgová (Nem.) +0,14 s, 3. Worleyová (Fr.) +0,33, … 8. Petra VLHOVÁ (SR) +0,93.