V olympijskej premiére skokov na lyžiach žien zvíťazila v Soči Nemka Vogtová

Soči 11. februára (TASR) - Nemka Carina Vogtová sa stala historicky prvou olympijskou víťazkou v ženských skokoch na lyžiach. Na ZOH 2014 v Soči triumfovala s náskokom 1,2 bodu pred skúsenou Rakúšankou Danielou Iraschkovou-Stolzovou, bronz putuje do Francúzska zásluhou Coline Mattelovej. Favorizovaná Japonka Sara Takanašiová, úradujúca majsterka sveta, skončila až štvrtá.
      
Vogtová si vytvorila výbornú východiskovú pozíciu už po 1. kole, keď dosiahla výkon 103 m a usadila sa na čele. V druhom kole pristála na značke 97,5 m a to jej stačilo na udržanie vedúcej priečky. Takanašiová v tejto sezóne Svetového pohára dominovala, no v Soči nezvládla úlohu topfavoritky. Po prvom kole bola tretia a napokon skončila bez medaily, keď neodolala náporu Mattelovej.

Výsledky:
1. Vogtová (Nem.) 247,4 (103,0+97,5 m), 2. Iraschková-Stolzová (Rak.) 246,2 (98,5+104,5), 3. Mattelová (Fr.) 245,2 (99,5+97,5).© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím