V slalome SP v Killingtone Velez Zuzulová druhá a Vlhová piata, celkove sú obe v prvej šestke

Killington 27. novembra (TASR) - Slovenské lyžovanie slávilo úspech aj v nedeľňajšom druhom slalome sezóny Svetového pohára, zásluhou druhého miesta Veroniky Velez Zuzulovej. Na najkratšom kurze SP v americkom Killingtone zaostala za víťaznou domácou  Mikaelou Shiffrinovou 73 stotín, tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,86). Opäť sa presadila aj Petra Vlhová, ktorá skončila piata (+1.35 s). Shiffrinová je na čele celkového poradia SP i slalomu, v ktorom Velez Zuzulová figuruje na 3. priečke (celkove je šiesta). Vlhová si po štyroch súťažiach zase drží štvrtú pozíciu v celkovom hodnotení.

"Som veľmi spokojná, hoci som v prvom kole stratila v spodnej časti. V druhom so išla, čo sa dalo, už bola dosť rozbitá trať a trafiť sa v bránkach do optima bolo ťažké. O rezervách viem, ale skončila som druhá a to je dobrý výsledok," povedala Veronika Velez Zuzulová, ktorá  vo svojej kariére nazbierala už 61 umiestení v prvej desiatke pretekov SP, z toho 26 pódiových.

Petra Vlhová, ktorá predtým v sobotňajšom obrovskom slalome skončila trinásta, pre TASR uviedla: "Piate miesto je fajn, ale vždy sa dá ísť lepšie. V prvom kole som šla pomaly a tak som si prehrala pódium. V cieli druhého kola som sa najprv tešila, ale potom som si uvedomila, že práve pre tú prvú jazdu to na pódium stačiť nebude. Keď hodnotím víkend, tak som spokojná, bolo to tu skvelé." Pripísala si jubilejné desiate umiestenie v top 10.

Shiffrinová slávila 22. víťazstvo kariéry pretekov SP. V slalome ich navrstvila už 21 a v histórii už prekonala fenomenálnu chorvátsku univerzálku Janicu Kosteličovú. Pred ňou sú už len Rakúšanka Marlies Schildová (35) a Švajčiarka Vreni Schneiderová (34), inú legendárnu Švajčiarku Eriku Hessovú už dobehla.

Výsledky slalomu SP v Killingtone: 1. Shiffrinová (USA) 1:27,95 min., 2. Veronika VELEZ ZUZULOVÁ (SR) +0,73 s, 3. Holdenerová (Švaj.) +0,86, 4. N. Lösethová (Nór.) +1,34, 5. Petra VLHOVÁ (SR) +1,35, 6. Dürrová (Nem.) +1,49. Celkové poradie SP (po 4 súťažiach): 1. Shiffrinová 325 b., 2. Holdenerová 168, 3. Lösethová, 165, 4. VLHOVÁ 157, 5. Worleyová (Fr.) 140, 6. VELEZ ZUZULOVÁ 130. Priebežné poradie v slalome (po 2): 1. Shiffrinová 200, 2. Holdenerová 140, 3. VELEZ ZUZULOVÁ 130, 4. VLHOVÁ 105, 5. Lösethová 82, 6. Strachová 72.