V slalome SP v Záhrebe Vlhová štvrtá

Záhreb 3. januára (TASR) - Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej opäť tesne ušlo pódium v jej elitnej disciplíne. V stredajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe skončila na štvrtom mieste, keď za treťou Švédkou Fridou Hansdotterovou zaostala iba o trinásť stotín sekundy. V predchádzajúcej súťaži v Lienzi ju na piatej priečke delilo od pódia šesť desatín. Suverénne zvíťazila líderka celkovej klasifikácie SP aj poradia slalomu Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá ďalšie dve pretekárky z top 3 predstihla o priepastných 1,59 s, resp. 2,11 s. V Záhrebe sa zopakovalo poradie na prvý troch pozíciách z Lienzu. Druhá skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová a tretia Hansdotterová.
 

"Prvé kolo bolo bez chýb, ale nešla som dostatočne agresívne. V druhom kole som sa snažila ísť naplno, ale pokazila som ho. Najmä jeho spodnú časť, kde si myslím, že som bola dosť pomalá a v podstate som stratila nejaký náskok aj pódium a tým pádom som štvrtá. Každý športovec a každý, kto súťaží, chce podať najlepší výkon, aby sa umiestnil čo najvyššie. Samozrejme, štvrté miesto je pre športovca pekné, ale je tiež veľmi blízko pódia. Takže som zároveň šťastná aj smutná," povedala Vlhová v cieľových priestoroch po svojom 25. umiestnení v top 10.
 

Slovenská reprezentantka sa pred pretekmi vyrovnávala so zdravotnými problémami, v utorok bojovala s horúčkou a nezúčastnila sa ani na verejnom žrebovaní štartových čísel. Tento aspekt však nehodnotila ako rozhodujúci pre jej rezultát: "Zdravotne to nie je ideálne, ale na druhej strane, nie je to ani najhoršie. Áno, bola som chorá, ale v stredu som už bola fit a dalo sa ísť naplno. Takže chorobu by som nevnímala tak, že by ma nejako ovplyvnila."

 

Výsledky slalomu SP žien v Záhrebe: 1. Shiffrinová (USA) 1:53,07 min., 2. Holdenerová (Švajč.) +1,59 s, 3. Hansdotterová (Švéd.) +2,11, 4. Petra VLHOVÁ (SR) +2,24, 5. B. Schildová (Rak.) +2,38. Celkové poradie SP (po 16 z 37 súťaží): 1. Shiffrinová 1081 b, 2. Rebensburgová (Nem.) 510, 3. VLHOVÁ 475, 4. Holdenerová 450, 5. Weiratherová (Licht.) 374, 6. Hansdotterová 344. Poradie SP v slalome (po 6 z 12): 1. Shiffrinová 580, 2. VLHOVÁ 395, 3. Holdenerová 345, 4. Hansdotterová 291, 5. Schildová 207, 6. Meillardová 187.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X