V stíhacích pretekoch SP biatlonistiek v Ruhpoldingu P. Fialková šiesta

Ruhpolding 9. januára (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková dosiahla veľký úspech, keď v sobotňajších stíhacích pretekoch 4. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu obsadila šieste miesto so stratou 1:01 min na víťazku. Pre 23-ročnú reprezentantku to je najlepšie umiestenie v prestížnom seriáli v doterajšej kariére. Jej doterajším maximom bola 10. priečka v rýchlostných pretekoch v Kontiolahti v sezóne 2013/2014. Do stíhačky Fialková postúpila z 15. miesta v rýchlostných pretekoch. Z víťazstva sa tešila domáca Laura Dahlmeierová pred Češkou Gabrielou Soukalovou (+7,3 s) a Taliankou Dorotheou Wiererovou (+53,6). Druhá slovenská pretekárka na štarte Jana Gereková skončila na 14. priečke.

Paulína Fialková bola so svojim výkonom nadmieru spokojná. "Príjemne ma dnešné preteky prekvapili, dúfam, že aj mojich fanúšikov. Bežalo sa mi dobre, čo bolo, dúfam, vidno. V poslednom kole to ale bolo ťažšie, bol veľmi hlboký sneh. Mám to šťastie, že sa mi v takýchto podmienkach dobre behá. Na strelnici ma jedna tesná rana možno pripravila o lepší výsledok," povedala v telefonickom rozhovore pre portál biatlon-info.sk.

"Dnes to bol presne príklad toho dňa, keď vám všetko vyjde podľa predstáv. Ráno sme všetci vstali správnou nohou dobre naladení bez stresu, v bunke pri príprave lyží fungovalo všetko ideálne, na strelnici pohoda. Baby mali všetko v hlavách vyrovnané a všetko sa to prenieslo do pretekov. Už pred pár dňami som vravela, že Paulínka na tréningoch vyzerá veľmi dobre a forma u nej stúpa a tu to len potvrdzuje. Ona už nie je nováčik. Má už odjazdených množstvo stíhačiek a vie, ako sa k tomu má postaviť. Vždy sa treba veľmi koncentrovať na prvú streľbu, aby ste ostali v kontakte. Obom sa podarili ležky bez chyby, ale veľa pretekárok bolo čistých, takže bolo ťažké posúvať sa. Na stojkách zbytočne neriskovali. Janka šla na istotu a aj napriek tomu desiaty najrýchlejší strelecký čas. Veľmi dobré. Dnes to všetko prinieslo svoje ovocie," povedala pre web biatlon-info.sk reprezentačná trénerka žien Anna Murínová.

Výsledky - stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Dahlmeierová (Nem.) 32:35,9 min (1 tr. okr.), 2. Soukalová (ČR) +7,3 s (1), 3. Wiererová (Tal.) +53,6 (2), … 6. Paulína FIALKOVÁ (SR) +1:01,0 (1), 14. Jana GEREKOVÁ (SR) +1:55,9.