V úvodnom slalome SP v Levi Vlhová tretia, Velez Zuzulová štvrtá

Levi 12. novembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila tretie miesto v úvodnom slalome Svetového pohára vo fínskom Levi, ďalšia Slovenka Veronika Velez Zuzulová skončila na 4. priečke a historicky sa vyšvihla na prvé miesto renkingu svetového slalomu. V sobotu vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 67 stotín pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, Vlhová zaostala 75 stotín, Velez Zuzulová o 1,60 s.

Shiffrinová slávila svoje 21. víťazstvo kariéry pretekov SP. V slalome ich navrstvila už 20 a v histórii sa vyrovnala fenomenálnej chorvátskej univerzálke Janici Kosteličovej. Pred nimi sú len Rakúšanka Marlies Schildová (35) a Švajčiarky Vreni Schneiderová (34) s Erikou Hessovou (21). Američanka je so 180 bodmi už na čele celkového poradia SP, keďže pred tromi týždňami bola druhá v obrovskom slalome, v ktorom Petra Vlhová senzačne skončila ôsma. Mladá Slovenka sa tak v celkovej klasifikácii ocitla v sobotu na štvrtej priečke, Velez Zuzulová je ôsma. Vo svojej kariére nazbierala už 60 umiestnení v prvej desiatke pretekov SP. Vlhová ich má na konte deväť a v Levi sa štvrtýkrát postavila na pódium.

"Úplne spokojná by som bola, keby som vyhrala. V prvom kole som šla opatrnejšie, predsa len to bol prvý slalom sezóny a úplne prvá jazda. Cítila som určité napätie, ale do druhého kola som dala všetko a po prejazde cieľom som tušila, že by to mohlo stačiť na pódium. Ale fajn je , že sme boli opäť obe Slovenky vpredu," zdôraznila Vlhová. Velez Zuzulová konštatovala: "Je to síce môj najlepší výsledok v Levi, ale chcela som viac. V oboch kolách som spravila nejaké chybičky. Chcem sa od pretekov k pretekom zlepšovať."

Výsledky prvého slalomu SP v Levi: 1. Shiffrinová (USA) 1:52,71 min., 2. Holdenerová (Švaj.) +0,67 s, 3. Petra VLHOVÁ (SR) +0,75, 4. Veronika VELEZ ZUZULOVÁ (SR) +1,60, 5. Skjöldová (Nór.) +1,81, 6. Meillardová (Švaj.) +1,87. Celkové poradie SP (po 2 pretekoch):  1. Shiffrinová 180, 2. Gutová (Švaj.) 100, 3. Holdenerová 95, 4. VLHOVÁ 92, … 8. VELEZ ZUZULOVÁ 50.