V úvodných pretekoch SP vo vodnom slalome v Prahe Beňuš v C1 druhý

Praha-Troja 17. a 18. júna (TASR) - Slovenský singlista Matej Beňuš skončil vo finále úvodného kola Svetového pohára slalomárov na divokej vode v pražskej Troji v nedeľu na druhom mieste. Nestačil iba na Nemca Siderisa Tasiadisa, za ktorým zaostal 1,52 sekundy. Ďalší slovenský finalista v singloch Michal Martikán najskôr nabral dve trestné sekundy na bránke číslo štyri, dodatočne mu však zasvietila vo výsledkoch päťdesiatka s vynechanou osmičkou a namiesto druhého miesta mu pripadla ôsma priečka. Čerstvý majster Európy Alexander Slafkovský v semifinále minul bránku a do finále nepostúpil.

V nedeľňajšom finále kajakárok bola Jana Dukátová až do 14. bránky blízko k pódiovému umiesteniu. Prišlo však zakolísanie, do 15. bránky sa nezmestila a 50-sekundová penalizácia znamenala definitívne koniec nádejam a až 9. miesto. A pritom keby zopakovala jazdu zo semifinále, skončila by prvá.

V sobotu malo Slovensko vo finále dvojité zastúpenie. Deblkanoisti Tomáš Kučera - Ján Bátik skončili štvrtí, pričom olympijskí víťazi Ladislav a Peter Škantárovci do finále nepostúpili. Obsadili až 12. priečku a na postupovú desiatu im chýbalo 1,14 s. Medzi kajakárkmi Jakub Grigar absolvoval nepodarenú finálovú jazdu a skončil desiaty.