Víťazom 93. ročníka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach Keňan David Kiyeng

Košice 2. októbra (TASR) - Víťazom hlavnej disciplíny na 93. ročníku Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sa stal Keňan David Kiyeng. Podľa očakávania bol po celý čas členom elitnej skupiny bežcov, z ktorej napokon ušiel do "trháku" spoločne s krajanom Elijahom Kemboiom. Záverečné tri kilometre však už boli v jednoznačnej réžii Kiyenga, ktorý dobehol do cieľa v čase 2:08:57 h s 25-sekundovým náskokom pred Kemboiom. Tretiu pozíciu obsadil Tadesse Temechachu z Etiópie.  Traťový rekord, ktorý drží Keňan Lawrence Kimwetich Kimayio (2:07:01 z roku 2012) opäť odolal.  Najlepším Slovákom na maratónskej trati bol Jozef Urban. S "osobákom" 2:22:16 h obsadil 8. priečku. Lepší než košický bežec boli iba vytrvalci z Kene a bronzový debutant z Etiópie.

Aj medzi ženami sa o prvenstvo popasovali vytrvalkyne z Kene a Etiópie. Najlepší čas 2:32:20 h napokon dosiahla Etiópčanka Chaltu Tafa Waková pred Keňankou Emily Chemutai Ngetichovou (2:33:57) a ďalšou Etiópčankou Tinbit Gidey Weldegebrielovou (2:40:49). Absenciu Kataríny Berešovej využila Zuzana Korotvičková na pozíciu najlepšej Slovenky. Celkove skončila časom 2:58:28 h štvrtá.