Víťazom ankety Lyžiar roka Adam Žampa

Horný Smokovec 25. mája (TASR) - Slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Adam Žampa sa stal víťazom ankety Lyžiar roka 2013/2014. Meno víťaza a aj najlepšiu desiatku lyžiarov vyhlásili predstavitelia Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) v Grand Hoteli Bellevue v Hornom Smokovci. Víťaz ankety prevzal ocenenie z rúk prezidentky SLA Janky Gantnerovej.

Adam Žampa má za sebou úspešnú sezónu. Na svojej prvej olympiáde v ruskom Soči obsadil v superkombinácii piatu priečku a v slalome šiestu. V sezóne 2013/2014 triumfoval v slalome na majstrovstvách Slovenska v Jasnej a vo svojej silnej disciplíne obsadil na univerziáde v talianskom Trentine druhé miesto. Odborné úseky Slovenskej lyžiarskej asociácie navrhli 19 kandidátov, z ktorých vybrali 10 laureátov. V desiatke najlepších sa v abecednom poradí umiestili: Martin Bajčičák, Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtová, Ján Koristek, Jakub Krako s navádzačom Martinom Motykom, Klaudia Medlová, Andrej Segeč, Zuzana Stromková, Natália Šlepecká, Petra Vlhová, Adam Žampa - absolútny víťaz.

V záverečnom príhovore prezidentka SLA Janka Gantnerová vyzdvihla výsledky slovenských lyžiarov. "Každý úspech, ktorý zaznamenáme do kníh medzinárodných lyžiarskych výsledkov, stojí za zmienku. Veľmi ma teší, že máme športovcov, ktorí dosiahli úspechy nielen v rámci Slovenska, ale aj v celosvetovom meradle. Sme jedna veľká lyžiarska rodina a je jedno, či naši športovci majú na nohách lyže, snoubord alebo bežky," uviedla Gantnerová.

Na vyhlásení ocenili za celoživotný prínos slovenskému lyžovaniu Alžbetu Havrančíkovú a Juraja Sinaya.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri