Vlhová v obrovskom slalome SP v Kranjskej Gore deviata

Kranjska Gora 6. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila deviata v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. Ďalší triumf (už 39. v kariére) získala suverénka sezóny Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 31 stotín sekundy pred druhou Francúzkou Tessou Worleyovou. Tretie miesto obsadila talianska lyžiarka Sofia Goggiová (+0,91). Vlhová stratila na víťazku 1,51 s. Po prvom kole bola až štrnásta, výrazne lepšou druhou jazdou sa posunula o päť miest vyššie. V priebežnom poradí SP v obrovskom slalome je desiata, v celkovej klasifikácii stále tretia.
 

"Je to ďalšie umiestenie v najlepšej desiatke, takže som spokojná. Nabudúce musím zlepšiť prvé kolo a možno už preskočím siedme, ôsme, deviate miesto. V druhom kole bolo dôležité, aby sa športovec nastavil tak, že proste musí ísť. Bolo to totálne rovné, plus tam boli jamy. Musela som riskovať a som rada, že som prišla do cieľa s náskokom a trošku som sa posunula," povedala Vlhová v cieľových priestoroch.

Výsledky obrovského slalomu SP žien v Kranjskej Gore: 1. Shiffrinová (USA) 1:47,40 min., 2. Worleyová (Fra.) +0,31 s, 3. Goggiová (Tal.) +0,91, … 9. Petra VLHOVÁ (SR) +1,51, Barbara KANTOROVÁ (SR) nedokončila 1. kolo. Celkové poradie SP (po 17 pretekoch): 1. Shiffrinová 1181 bodov, 2. Rebensburgová (Nem.) 534, 3. VLHOVÁ 504, 4. Holdenerová 500, 5. Worleyová 416, 6. Tina Weiratherová (Lich.) 383. Poradie SP v obrovskom slalome (po 5): 1. Shiffrinová 385 bodov, 2. Worleyová 330, 3. Rebensburgová 322, ... 10. VLHOVÁ 109.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím