Vlhová v obrovskom slalome SP v Kranjskej Gore deviata

Kranjska Gora 6. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila deviata v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. Ďalší triumf (už 39. v kariére) získala suverénka sezóny Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 31 stotín sekundy pred druhou Francúzkou Tessou Worleyovou. Tretie miesto obsadila talianska lyžiarka Sofia Goggiová (+0,91). Vlhová stratila na víťazku 1,51 s. Po prvom kole bola až štrnásta, výrazne lepšou druhou jazdou sa posunula o päť miest vyššie. V priebežnom poradí SP v obrovskom slalome je desiata, v celkovej klasifikácii stále tretia.

"Je to ďalšie umiestenie v najlepšej desiatke, takže som spokojná. Nabudúce musím zlepšiť prvé kolo a možno už preskočím siedme, ôsme, deviate miesto. V druhom kole bolo dôležité, aby sa športovec nastavil tak, že proste musí ísť. Bolo to totálne rovné, plus tam boli jamy. Musela som riskovať a som rada, že som prišla do cieľa s náskokom a trošku som sa posunula," povedala Vlhová v cieľových priestoroch.

Výsledky obrovského slalomu SP žien v Kranjskej Gore: 1. Shiffrinová (USA) 1:47,40 min., 2. Worleyová (Fra.) +0,31 s, 3. Goggiová (Tal.) +0,91, … 9. Petra VLHOVÁ (SR) +1,51, Barbara KANTOROVÁ (SR) nedokončila 1. kolo. Celkové poradie SP (po 17 pretekoch): 1. Shiffrinová 1181 bodov, 2. Rebensburgová (Nem.) 534, 3. VLHOVÁ 504, 4. Holdenerová 500, 5. Worleyová 416, 6. Tina Weiratherová (Lich.) 383. Poradie SP v obrovskom slalome (po 5): 1. Shiffrinová 385 bodov, 2. Worleyová 330, 3. Rebensburgová 322, ... 10. VLHOVÁ 109.