Vlhová v slalome SP v Kranjskej Gore znovu štvrtá

Kranjska Gora 7. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára. V slovinskej Kranjskej Gore opäť suverénne dominovala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá slávila v 22 rokoch svoj 40. triumf v seriáli.  Druhá skončila Švédka Frida Hansdotterová (+1,64), pódium doplnila tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,87). Štvrtá Vlhová stratila v súčte dvoch kôl na víťazku 2,18 s. Shiffrinová si vďaka víťazstvu upevnila vedenie v priebežnom poradí slalomu i v celkovom poradí SP, Vlhová je v klasifikácii slalomu stále druhá, v celkovom poradí SP stále tretia.
 

Vlhová, ktorá v sobotu v obrovskom slalome v tomto dejisku skončila deviata, nastúpila na štart s číslom päť. Na náročnom svahu v 1. kole nabrala výraznú stratu a jej tréner Livio Magoni nebol s jej výkonom spokojný. "Je pre mňa veľmi veľké prekvapenie, ako lyžovala. Nešla preteky, len zišla dole. Neviem, čo sa stalo," povedal v cieľových priestoroch.

 

Magoni následne postavil trať 2. kola a jeho zverenka v ňom zabojovala. Dosiahla v ňom druhý najlepší čas, nestačilo to však na posun vo výsledkovej listine. "Som sklamaná, pretože prvé kolo som pokazila, išla som úplne katastrofálne. Takže nie som spokojná, pretože viem, na čo mám, a viem, ako lyžujem. Hnevá nás to všetkých. Kladiem si otázku, prečo sa to stalo. Na rozjazdení to bolo dobré, ale prídu preteky a neviem podať môj výkon a moju jazdu. Potrebujem riskovať, s tým, čo som išla v prvom kole, je neuveriteľné, že som skončila štvrtá. Povedala by som, že som desiata alebo pätnásta," povedala Slovenka po druhom kole.

 

Najbližšiu príležitosť prelomiť sériu umiestení tesne pod pódiom bude mať Vlhová už v utorok vo večernom slalome v rakúskom Flachau: "Teším sa, lebo si chcem napraviť chuť. Štvrté miesto je pekné, ale pre športovca nevďačné, pretože je blízko pódia. Každého, kto súťaží a skončí na štvrtom mieste, to trošku hnevá."
 

Súťaž v Kranjskej Gore bola náhradou za Maribor, kde pre vysoké teploty nebol sneh.

Výsledky slalomu SP v Kranjskej Gore: 1. Shiffrinová (USA) 1:43,50 min., 2. Hansdotterová (Švéd.) +1,64, 3. Holdenerová (Švaj.) +1,87, 4. Petra VLHOVÁ (SR) +2,18, 5. B. Schildová (Rak.) +2,43, 6. Meillardová (Švaj.) +3,68. Celkové poradie SP (po 18 z 37 súťaží): 1. Shiffrinová 1281 b, 2. Holdenerová 560, 3. VLHOVÁ 554, 4. Rebensburgová (Nem.) 534, 5. Hansdotterová 439, 6. Worleyová (Fr.) 416, poradie SP v slalome (po 7 z 12): 1. Shiffrinová 680, 2. VLHOVÁ 445, 3. Holdenerová 405, 4. Hansdotterová 371, 5. Schildová 252, 6. Meillardová 227.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X