Vo veku 89 rokov zomrel popredný bývalý hokejový rozhodca a futbalový funkcionár Rudolf Baťa z Česka

Praha 10. augusta (TASR) - Vo veku 89 rokov zomrel bývalý popredný česko-slovenský hokejový rozhodca a neskôr futbalový funkcionár Rudolf Baťa. Rozhodoval na šiestich hokejových MS a na dvoch zimných olympijských hrách (Sapporo 1972 a Innsbruck 1976). Ako rozhodca viedol slávnu sériu medzi Kanadou a Sovietskym zväzom v roku 1972.

Vo veku 50 rokov prešiel od hokeja k futbalu, stal sa generálnym sekretárom Česko-slovenského futbalového zväzu. Pracoval tiež v rôznych komisiách Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) a Európskej futbalovej únie (UEFA). Pri reprezentačných tímoch pôsobil ako vedúci výpravy. V roku 2009 ho uviedli do Siene slávy českého hokeja, o šesť rokov neskôr sa dostal aj do futbalovej Siene Slávy. Naposledy pôsobil ako medzinárodný sekretár Sparty Praha.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím