Zalka bronzový v K1 na 200 na MS juniorov

PITEŠŤ (SOV) - Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v rumunskom meste Pitešť získal bronz junior Csaba Zalka v K1 na 200 m. Na 500-metrovej trati skončil šiesty. "Vyžmýkal som zo seba všetko. Pred pretekmi som ani netušil, že keď získam medailu, tak bude prvá v juniorskom singli na MS v histórii samostatného Slovenska. Po vystúpení z lode som ani nechcel uveriť, že som tretí," skonštatoval pre canoe. sk o dvojstovke Csaba Zalka. Tento robustný mladý kajakár (192 cm) pred týždňom nečakane vyhral na slovenských kvalifikačných pretekoch na Zemníku v kategórii mužov na 200 m a na júnových juniorských ME v Belehrade získal striebro na 500 m a bronz na 200 m.

V staršej vekovej kategórii bol v Pitešti zo Slovákov individuálne najlepší kajakár Adam Botek. Na olympijskom kilometri dopádloval na 7. mieste.