Zjazdárom zrejme pribudne na ZOH v Soči ďalšia miestenka, výpravu by mal rozšíriť Andreas Žampa

Bratislava 19. januára (TASR) - Slovenská výprava na zimnej olympiáde v Soči by mala mať minimálne 58 športovcov. V hre o ZOH sú však ešte aj ďalší. Skokan na lyžiach Tomáš Zmoray na podujatí Kontinentálneho pohára v Sappore splnil základnú podmienku pre účasť v Soči. Musí však ešte čakať na verdikt FIS, ktorá rozhodne o donominovaní pretekárov v jednotlivých odvetviach a to sa týka aj bežca na lyžiach Andreja Segeča. Sľubne to vyzerá aj s účasťou štvorbobov v zložení Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Lukáš Kožienka, Juraj Mokráš.

Všetko nasvedčuje, že vďaka víťazstvám Mateja Falata v dvoch superkombináciách FIS v Rakúsku (v piatok a v sobotu) pribudne slovenským zjazdárom jedna miestenka, čiže do Soči by mal ísť aj Andreas Žampa, mladší brat nášho najlepšieho zjazdára. "V superkombinácii už nie sú v najbližšom čase relevantné preteky a preto zajtra očakávame definitívu 5+4 z ústredia FIS," informoval TASR športový riaditeľ alpského úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Martin Kupčo.

Vo vyvrcholení kvalifikačných bojov sa nepodarilo miestenku získať ani snoubordistke Klaudii Medlovej, ale ešte je určitá šanca. Definitíva bude známa v pondelok dopoludnia. Slovenský olympijský tím by mohol ešte rozšíriť aj tanečný pár Federica Testová – Lukáš Csölley, ktorý je na prvej náhradníckej pozícii. Inak sa ale môže zmeniť už iba menoslov v zaplnených národných kvótach, čo je najpravdepodobnejšie v tíme hokejistov.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím