Zlatý výkon Kuzminovej emotívne prežívali pri trati aj slovenskí hokejisti

Soči 10. februára (TASR) - Nedeľňajší triumf Anastasie Kuzminovej v šprinte na 7,5 km na XXII. ZOH veľmi emotívne prežívali aj slovenskí hokejisti, ktorí sledovali vystúpenie biatlonistky priamo v komplexe Laura. Z jej zlatej medaily mali obrovskú radosť.
      
"Bol to pre mňa fantastický zážitok. Nasťa mala skvelý deň a verím, že ak jej vyjde streľba rovnako dobre ako v nedeľu, môže získať ďalšiu medailu aj v utorok v stíhacích pretekoch," povedal tréner hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek, ktorého citovala oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).
      
Hokejoví reprezentanti pri trati mohutne povzbudzovali všetky štyri Slovenky, ktoré sa postavili na štart bliatlonového šprintu - Janku Gerekovú, Anastasiu Kuzminovú, Martinu Chrapánovú i Paulínu Fialkovú. Kapitán tímu Zdeno Chára vystrúhal pre čerstvú olympijskú víťazku poklonu. "Stál som pri trati, kde bolo ostré stúpanie. Tam sa ukázalo, ktorá pretekárka je ako pripravená. Nasťa mala výbornú fazónu a sme všetci veľmi radi, že získala na ZOH ďalšie zlato," hovoril s nadšením. Mimochodom, Chára na drese nosí číslo 33, teda štartové číslo s akými Kuzminová vystrieľala a vybehala v nedeľu zlatú medailu.
      
V biatlonovom areáli sa hokejisti k už dvojnásobnej olympijskej víťazke nedostali. Pozdravili ju však na diaľku, Kuzminová to zaregistrovala a s bežkami v rukách im zamávala. Chára však našiel spôsob ako večer pozdraviť biatlonovú hrdinku. Vypýtal si od prezidenta SZĽH Igora Nemečka číslo na jej mobil a ten zasa upozornil Nasťu nech ju neprekvapí americké číslo.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri