Zuzana Štefečeková vyhrala preteky SP v trape v Almaty, Varga vo finále

Almaty 23. a 24. mája (TASR) - Zuzana Štefečeková v piatok triumfovala v trape žien v rámci Svetového pohára v brokových zbraniach v kazašskom Almaty. Slovenská reprezentantka v boji o zlato zdolala ruskú strelkyňu Tatianu Barsukovú 14:11. Tretie miesto si vystrieľala Španielka Fatima Galvezová, ktorá zdolala Carole Cormenierovú z Francúzska 12:9.

Štefečeková postúpila do finálovej časti z tretieho miesta v kvalifikácii s nástrelom 72 bodov. V semifinále trafila spolu s Barsukovou a Galvezovou rovnako 13 z 15 terčov, no prvé dve menované dali v rozstrele ďalších sedem, pričom Španielka iba šesť, a tak postúpili do boja o zlato. Barsuková minula hneď prvé dva terče a potom aj ôsmy a desiaty, Štefečeková zaváhala iba na trinástom.

Pre dvojnásobnú striebornú medailistku z OH 2008 v Pekingu a OH 2012 v Londýne, je to už piaty triumf v pretekoch SP, pričom na konte má aj víťazstvo vo finále SP z roku 2004 v Maribore a zlato zo svetového šampionátu v Mníchove 2010.

Slovenský reprezentant Erik Varga postúpil v sobotu do finále trapu mužov v rámci Svetového pohára v brokových zbraniach v kazašskom Almaty z piateho miesta. Slovák sa kvalifikoval medzi elitnú šestku, keď v kvalifikácii trafil 120 rán, až v rozstrele s Kuwajťanom Aldeehanom a Al Athabom.

Výsledky – trap ženy, finále: Zuzana ŠTEFEČEKOVÁ (SR) - Barsuková (Rus.) 14:11, o bronz: Galvezová (Šp.) - Cormenierová (Fr.) 12:9.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím