Zuzana Štefečeková vyhrala preteky SP v trape v Almaty, Varga vo finále

Almaty 23. a 24. mája (TASR) - Zuzana Štefečeková v piatok triumfovala v trape žien v rámci Svetového pohára v brokových zbraniach v kazašskom Almaty. Slovenská reprezentantka v boji o zlato zdolala ruskú strelkyňu Tatianu Barsukovú 14:11. Tretie miesto si vystrieľala Španielka Fatima Galvezová, ktorá zdolala Carole Cormenierovú z Francúzska 12:9.

Štefečeková postúpila do finálovej časti z tretieho miesta v kvalifikácii s nástrelom 72 bodov. V semifinále trafila spolu s Barsukovou a Galvezovou rovnako 13 z 15 terčov, no prvé dve menované dali v rozstrele ďalších sedem, pričom Španielka iba šesť, a tak postúpili do boja o zlato. Barsuková minula hneď prvé dva terče a potom aj ôsmy a desiaty, Štefečeková zaváhala iba na trinástom.

Pre dvojnásobnú striebornú medailistku z OH 2008 v Pekingu a OH 2012 v Londýne, je to už piaty triumf v pretekoch SP, pričom na konte má aj víťazstvo vo finále SP z roku 2004 v Maribore a zlato zo svetového šampionátu v Mníchove 2010.

Slovenský reprezentant Erik Varga postúpil v sobotu do finále trapu mužov v rámci Svetového pohára v brokových zbraniach v kazašskom Almaty z piateho miesta. Slovák sa kvalifikoval medzi elitnú šestku, keď v kvalifikácii trafil 120 rán, až v rozstrele s Kuwajťanom Aldeehanom a Al Athabom.

Výsledky – trap ženy, finále: Zuzana ŠTEFEČEKOVÁ (SR) - Barsuková (Rus.) 14:11, o bronz: Galvezová (Šp.) - Cormenierová (Fr.) 12:9.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri