Zuzana Stromková po operácii ramena, do SP sa vráti zrejme až v januári v USA

Bratislava 9. novembra (TASR) - Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková podstúpila operáciu ľavého ramena a do súťaží Svetového pohára sa pravdepodobne vráti až po novom roku. V januári je v amerických strediskách Snowmass, resp. Mammoth Mountain na programe posledná dvojica pretekov olympijskej disciplíny slopestyle pred ZOH 2018 v Pjongčangu.
 

"Vyzerá to na šesť až deväť týždňov. Dúfame v optimistickú cestu, aby sa čo najskôr vrátila naspäť. Je týždeň, desať dní po operácii, stále má na ramene bandáž, ktorú má mať tri týždne. Bude sa to odvíjať najmä od jej pocitov, ako bude cítiť rameno," povedal na margo Stromkovej operácie pre TASR športový riaditeľ úseku akrobatického lyžovania Slovenskej lyžiarskej asociácie (ÚAL SLA) Tomáš Murgáč.
 

Jediná slovenská akrobatka so šancou štartovať v Pjongčangu momentálne figuruje na dvadsiatej pozícii hodnotenia pre zimné olympijské hry, kam sa kvalifikuje 24 pretekárok v redukovanom poradí. S určitosťou vynechá preteky SP v rakúskom Stubai (24. - 26. novembra) a zrejme aj vo francúzskom Font Romeu (22. - 23. decembra).

 

"Ak by to náhodou išlo veľmi dobre, možno stihne decembrové Francúzsko, ale vidím to biedne. Je to škrt cez rozpočet, uvidí sa, či veľký. Preteky môžu zrušiť pre počasie. Bolo by dobré, keby sme sa zúčastnili na všetkých podujatiach SP. Každý jeden bod môže, ale nemusí chýbať. Dúfam, že nebude, zimné olympijské hry sme mali blízko, je to veľmi zlé načasovanie," dodal Murgáč.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X