Filip Polášek

Šport
193cm
85kg
Klub
TK LOVE 4 Tennis Bratislava
Tréner
Leoš Friedl, Erik Csarnakovics, Pavel Šmela
Odkedy sa venujem športu
Vrcholovo od roku 2005.
Účasť
Úspechy
Vo štvorhre víťaz Australian Open 2021, semifinalista Wimbledonu 2019 a Australian Open 2020, víťaz turnaja Masters v Cincinnati. Na okruhu ATP vyhral vo štvorhre pätnásť turnajov, 33-krát sa radoval na podujatiach nižších kategórií. Hráč Top10 vo štvorhre

Špecialista na štvorhru, víťaz Australian Open 2021 po boku Chorváta Ivana Dodiga. Tenista, ktorý obľubuje skladbu Kométa od Jaromíra Nohavicu, prvýkrát ukončil kariéru v novembri 2013 pre zdravotné problémy. Následne štyri a pol roka poriadne nedržal raketu v ruke a venoval sa výchove talentov.

Počas spolupráce s Mikeom Bryanom dostal opäť chuť na súťažný tenis, v júni 2018 odohral prvý challenger v Poprade, o rok neskôr už hral štvorhry na okruhu ATP Tour. Vo Wimbedone skončil s Dodigom v semifinále, v Kitzbüheli sa radoval po boku Philippa Oswalda.

Postupne sa vo štvorhre vyšplhal na 7. miesto rebríčka ATP. V minulosti bol vo dvojhre najvyššie na 555. pozícii. Vo februári 2021 sa tešil aj z premiérového grandslamového titulu.

Otec dcér Karolíny a Olívie-Viktórie, ktorá sa narodila počas jeho víťazného ťaženia na Australian Open 2021 v Melbourne.

Výsledky
Hry Výprava Šport Disciplína Umiestenie
Tokio 2020
SR
tenis štvorhra 9
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV