Vladimír Weiss

1 S
Šport
Účasť

Vrútocký rodák Vladimír Weiss je zakladateľ pozoruhodnej rodinnej futbalovej dynastie. Sám sa môže pochváliť striebornou olympijskou medailou (v Tokiu odohral hráč Interu Slovnaft Bratislava všetkých šesť zápasov). Jeho syn Vladimír Weiss II. si v čs. reprezentácii zahral na svetovom šampionáte 1990 v taliansku a ako tréner tímu Slovenska priviedol reprezentáciu na MS 2010 v Juhoafrickej republike, pričom medzi oporami družstva bol aj vnuk strieborného olympionika Vladimír Weiss III.

Kým syna aj vnuka to ťahalo skôr do útoku, najstarší z trojice výborných futbalistov bol pán šestnástky, spoľahlivý stredný obranca. V olympijskom výbere odohral 17 zápasov a trikrát dostal príležitosť aj v A-tíme ČSSR.

Žiaľ, na ten posledný zápas spomína veľmi nerád. V kvalifikačnom súboji MS 1966 v Bratislave proti Portugalsku v hustom lejaku nepremenil jedenástku. Na svetový šampionát aj vďaka tomu postúpili Portugalci na čele s hviezdnym Eusébiom. V tíme ČSSR bratislavská prehra 0:1 v kľúčovom zápase priniesla výraznú generačnú obmenu kádra. Úspechy potomkov však túto dlhoročnú traumu Weissa seniora zatlačili v poslednom roku úplne do úzadia...

Autor: Ľubomír Souček

 
Výsledky
Hry Výprava Šport Disciplína Umiestenie
Tokio 1964
ČSSR
futbal muži S
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV