Športové úspechy

Momentálne mi patrí v SG 11. miesto v ročníku narodenia 2000 na svete. Sezóna 2016/17 - 3. miesto na MSR žien v slalome, 2. miesto na MSR v junioroch, 33. miesto na MSJ v SL do 21 rokov, 10. miesto na MSJ v SL do 18 rokov, 44. miesto na MS v St. Moritz, 5. miesto v slalome na FIS Bialka Tatranska, 6. miesto v slalome na FIS Geilo, 8. miesto na FIS St. Moritz. Som členka reprezentačného družstva juniorov do 21 rokov. Sezóna 2015/16 - celková víťazka medzinárodných pretekov FIS Ricky, celková víťazka medzinárodných pretekov FIS Vrátna, 5. a 7. miesto na medzinárodných pretekoch FIS Skofja Loka, 10. a 15. miesto na neoficiálnych majstrovstvách sveta žiakov FIS Trofeo Topolino. Vyhrala som všetky štarty Slovenského pohára žiakov, na ktorých som štartovala.

Môj príbeh

Mám 16 rokov a pochádzam z Levoče. Som žiačka prvého ročníka strednej zdravotníckej školy v odbore fyzioterapeut. Lyžovaniu sa venujem od ôsmich rokov. Rada som športovala vždy, no neorganizovane (mama bola atlétka a otec futbalista). Bola som dieťa, ktoré sa nevedelo „zmestiť do kože“. Keď ma v prvej triede vybrali do lyžiarskeho tímu, bol to najšťastnejší deň v mojom živote a úľava pre celú našu rodinu. Tréningy ma veľmi bavili, konečne som si mohla niekde vybiť svoju energiu, ktorej som mala vždy na rozdávanie. Rýchlo som sa zlepšovala, a hoci v našej rodine nikto nikdy nelyžoval, rýchlo som patrila medzi najlepšie dievčatá na Slovensku vo svojej vekovej kategórii. Keď som vo veku 10 rokov skončila na medzinárodných pretekoch o „Gorálsky klobúčik“ druhá, mamka môj šport prestala brať ako „vybíjanie energie“, a začala ho brať vážne. Nikdy sme nemali v rodine veľa peňazí, mamka aj babka sú učiteľky, dedo je elektrikár. Otec si založil novú rodinu a od mojich piatich rokov sa o mňa skoro nezaujímal. Od začiatku nebolo pre našu rodinu ľahké financovať môj šport. Po čase musela mamka odísť pracovať do zahraničia, aby som sa mohla ďalej zlepšovať. To sa mi aj darilo, bola som najlepšia na Slovensku medzi dievčatami do 14 aj do 16 rokov. V 16-tich som patrila medzi najlepšie dievčatá v kategórii na svete. V sezóne 2016/2017 som už súťažila medzi ženami. Mamka stále pracuje v Rakúsku, pomáha mi babka s dedkom, veľmi mi pomáha klub a tréneri a tiež niekoľko menších sponzorov. Aby som mohla ďalej napredovať potrebujem každý rok o kúsok viac peňazí, preto by mi váš grant veľmi pomohol.