Športové úspechy

Mária je majsterka Slovenska v zimnom aj v letnom biatlone. Tento rok sa spolu s dvojičkou Zuzanou kvalifikovali na majstrovstvá sveta v cezpoľnom behu, kde najprv vyhrali krajské i okresné kolo a napokon majstrovstvá Slovenska. Následne sa kvalifikovali na školské majstrovstvá sveta v Paríži. Tiež sa zúčastnili na Zimnej gymnaziáde v Grenobli, kde Mária skončila na štvrtom mieste. Kvalifikovali sa aj na majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone v Estónsku, kde najlepší výsledok bol 27. miesto v stíhacích pretekoch. Spolu zvíťazili tento rok na majstrovstvách Slovenska v bežeckom lyžovaní.

Zuzana je dvojnásobnou držiteľkou titulu majsterky Slovenska v letnom biatlone v dorasteneckých kategóriach, je aj majsterka Slovenska v zimnom biatlone v pretekoch s hromadným štartom. Vlastní niekoľko desiatok medailí z Viessman pohára a majstrovstiev Slovenska v letnom a zimnom biatlone v žiackych a dorasteneckých kategóriách. Tento rok obsadila druhé miesta za dvojičkou Máriou na okresných, krajských a aj na národných majstrovstvách Slovenskej republiky v cezpoľnom behu. Ďalej reprezentovala Slovensko na Zimnej gymnaziáde vo francúzskom Grenobli, kde obsadila 13. miesto. Slovensko reprezentovala v biatlone aj na majstrovstvách sveta v estónskej Otepää, kde jej najlepším umiestnením bolo 35. miesto. Spolu s dvojičkou Máriou zvíťazili na Štrbskom plese v šprinte dvojíc.

370
hodín ročne trénujem
4500
nábojov ročne vystriedam
2800
kilometrov ročne natrénujem
časy
v tejto sezóne mám najrýchlejšie v kategórii
Môj príbeh

Mária: "Pochádzam z malej obce na Orave, z Hruštína, mám 17 rokov a biatlonu sa venujem už od 10 rokov. Som študentkou súkromného športového gymnáziá v Podbrezovej. Vo svojom voľnom čase rada trávim čas s rodinou, kamarátmi a tiež rada počúvam hudbu. Mojim cieľom v budúcnosti je čoraz viac sa zlepšovať. Pomocou projektu "Ukáž sa" by som chcela zlepšiť tréningové procesy a tak by som mohla zlepšiť svoje výsledky. Kedže sme dvojičky a výdavkov je oveľa viac, ako keby som pretekala sama, tak by mi táto finančná podpora veľmi pomohla."

Zuzana: "Mám 17 rokov, pochádzam z obce Hruštín na Orave. Biatlonu sa venujem od 10 rokov. Navštevujem súkromné športové gymnázium Železiarne Podbrezová. Biatlon je šport, ktorý ma baví a napĺňa. Podmienky na trénovanie mám výborné, no hlavne mám super kolektív, ktorý sa navzájom podporuje. Svoj voľný čas trávim hlavne s rodinou. Chcem robiť naďalej to, čo ma baví a príspevok od nadácie SOV by som chcela použiť na kúpu potrebného výstroja a materiálu."

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri