O projekte

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru odštartovala už 5. ročník grantového programu Ukáž sa! V tomto roku je pre budúce športové hviezdy (jednotlivcov a mládežnícke / juniorské športové kolektívy) od 13 do 18 rokov vyčlenených 46 000 eur. Cieľom programu je podporiť mladých talentovaných športovcov s prihliadnutím na ich športové výsledky a elimináciu sociálnych rozdielov. Doteraz bolo prerozdelených 240-tisíc eur, ktoré pomohli k splneniu mnohých športových snov.

Rozdelenie financií pre 35 finalistov

1. miesto
3 000 eur
2. miesto
2 500 eur
3. miesto
2 500 eur
4. – 6. miesto
2 000 eur
7. – 12. miesto
1 500 eur
13. – 35. miesto
1 000 eur

Ukáž sa celému Slovensku!

Jubilejný 5. ročník grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa! je iný ako predchádzajúce. Tvojou úlohou je dva týždne v júli zapĺňať svoj Instagram kreatívnymi „storkami”, videami, fotografiami, aby všetci tvoji „followeri” videli, že to so športom myslíš naozaj vážne. Ak sa dostaneš medzi 35 finalistov, zasadneš na stoličku režiséra a vymyslíš si vlastné súťažné video, ktoré ti natočí náš profesionálny video tím.

Do grantového programu Ukáž sa! sa prihlásiš jednoducho – vyplníš formulár a vyberieš si dva týždne v lete, počas ktorých celému Slovensku ukážeš svoju zanietenosť pre šport. Prihlásiť sa môžu jednotlivci, ale aj mládežnícké (juniorské) športové tímy a kolektívy do 21. júna!

Prečo Instagram?

Každý chlapec chce byť raz ako Peter Sagan. Každé dievča sníva o sláve Petry Vlhovej. Za ich úspechmi sa ukrýva tvrdá práca, ale aj obrovská láska k športu. Odkiaľ to vieme? Zo „storiek” z tréningov, z fotografií na stupňoch víťazov, z videí z bežného života. Sociálne siete sú dnes fenomén, ktorý neprehliadajú ani tí najlepší z najlepších.

Spojili sme sily s jedným z najsledovanejších „influencerov” na Slovensku, aby sme mladým športovcom ukázali, ako pracovať so sociálnymi sieťami, ktoré im raz môžu priniesť nielen slávu, ale aj sponzorov.

Inšpiruj sa najlepšími a ty inšpiruj svoje okolie!

 

Peter Sagan Instagram
Petra Vlhová Instagram
Anastasia Kuzminová Instagram

Ako na vymakaný Instagram?

Exploited

Stiahni si ukážku nášho e-booku. Kompletný e-book ti pošleme na e-mail po prihlásení sa do projektu. Nezabudni, že čím skôr sa prihlásiš, tým viac času budeš mať na naštudovanie si nášho materiálu. Neskôr ti pošleme aj niekoľko „náučných” videí s Exploitedom, ktorý ti poradí, ako byť na Instagrame najlepším!

Stiahnuť e-book

 

Tvoja cesta v Ukáž sa!

1. - 21. jún

Vyplníš a odošleš
prihlasovací formulár.

29. jún - 12. júl alebo 13. - 26. júl

Vyberieš si dva prázdninové týždne, počas ktorých to na tvojom Instagrame bude naplno žiť. Správna rada Nadácie SOŠV bude pozorne sledovať Instagram prihlásených športovcov a po skončení tohto kola vyberie 35 finalistov.

1. august - 13. september

Stane sa z teba režisér a zároveň získaš hlavnú rolu vo svojom vlastnom videu. Video ti natočíme, ty prídeš s nápadom na scenár, ktorý ti prinesie čo najviac hlasov.

14. - 27. september

Verejnosť na webe Ukáž sa! hlasuje za finalistu, ktorý získa najvyšší grant. Tvojou úlohou je presvedčiť ju, aby najviac hlasov dali práve tebe.

Októbert

Tlačová konferencia s predstaviteľmi Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru, novinármi a športovými legendami, na ktorej slávnostne predstavíme nový ročník finalistov grantového programu Ukáž sa!

* rátame aj s možnosťou, že koronavírus nám nedovolí natočiť videá. Ak sa tak stane, do videa spracujeme tvoju prácu na sociálnych sieťach a fotografie, ktoré nám pošleš. O výške grantu pre finalistov rozhodne verejnosť prostredníctvom online hlasovania od 14. do 27. septembra.

Minuloroční víťazi a uchádzači

Je to skvelý projekt pre mladých športovcov, ktorí nemajú dostatok finančných prostriedkov. Za získané financie som si nakúpil potrebné veci a mohol som sa posunúť v tréningu na vyššiu úroveň. Má to svoj význam.
Daniel Kováč
víťaz Ukáž sa 2017, atletika
Jessica Zatlkajová
Každý šport je finančne náročný a prostriedky na kvalitnú výbavu a sústredenia často chýbajú. Tento projekt odporúčam všetkým mladým športovcom. Má význam zabojovať o financie.
Jessica Zatlkajová
finalistka Ukáž sa 2017, kanoistika
Wild Girls Čadca
Je to jedinečná šanca, ako získať finančnú podporu pre šport. Je skvelé, že o víťazovi nerozhoduje porota, ale blízki a fanúšikovia. Pre dobrú vec sa zmobilizuje množstvo ľudí a zároveň sa buduje povedomie o športe. Recept na úspech? Ak máte okolo seba ľudí, ktorí vás podporujú, máte skvelý základ. Nebojte sa o sebe povedať celému Slovensku!
Wild Girls Čadca
finalistky Ukáž sa 2018, florbal
Viktória Forster
S nápadom prihlásiť sa do Ukáž sa! prišla moja trénerka Katarína Adlerová. Dúfala som, že sa dostanem medzi športovcov, ktorí dostanú finančnú podporu. Podarilo sa a napokon mi to v príprave veľmi pomohlo.
Viktória Forster
finalistka Ukáž sa 2018, atletika
Peter Kuric
Sumu, ktorú som získal vďaka výhre v projekte Ukáž sa!, využijem najmä na kvalitný tréning, ktorý ma bude výkonnostne posúvať vpred. Práve vďaka tomuto projektu som sa mohol pripraviť aj na Letné olympijské hry mládeže v Buenos Aires.
Peter Kuric
víťaz Ukáž sa 2018, športové lezenie

Rozdelenie financií

35 finalistov

 

1. miesto
3 000 eur
2. miesto
2 500 eur
3. miesto
2 500 eur
4. – 6. miesto
2 000 eur
7. – 12. miesto
1 500 eur
13. – 35. miesto
1 000 eur

 

Ukázali sa a získali podporu na rozvoj svojho talentu.

Pozrite si súťažné videá našich minuloročných víťazov.

Ema Gabániová
krasokorčuľovanie
ŠK Trnava Panthers
Softbal
Peter Kuric
Lezenie
Michal Oravec
Freestyle lyžovanie

Najbližšie udalosti

júl
04

Ukáž sa - predkladanie žiadostí

Športovci sa môžu to projektu prihlasovať v termíne 14. jún - 4. júl 2021

júl
16

Ukáž sa - posudzovanie prijatých formulárov

5.júl - 16. júl

júl
30

Ukáž sa - 1.turnus práce na sociálnych sieťach

Prvá skupina športovcov bude súťažiť v termíne 17.-30.júl

aug
13

Ukáž sa - 2.turnus práce na sociálnych sieťach

Druhá skupina športovcov bude súťažiť v termíne 31.júl - 13.august

aug
20

Ukáž sa - výber finalistov

Správna rada Nadácie SOŠV spomedzi všetkých prihlásených športovcov vyberie 25 finalistov

sep
10

Ukáž sa - tvorba súťažných videí

Zostrihanie obsahu z IG profesionálnych tímom SOŠV

August/september

sep
30

Ukáž sa - hlasovanie verejnosti

Verejnosť bude môcť hlasovať počas dvoch septembrových týždňov.

Termín upresníme neskôr

okt
31

Ukáž sa - vyhlásenie výsledkov

Tlačová konferencia, podpis darovacích zmlúv a vyplatenie grantov

Zuzana Vodáčková
+421 905 566 048
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri