Slovenská lyžiarka Barbara Kantorová obsadila v super-G na ZOH 22. miesto, zlato pre Rakúšanku Fenningerovú

Červená Poľana 15. februára (TASR) - Rakúska lyžiarka Anna Fenningerová získala na ZOH v Soči zlatú medailu v super-G. Na náročnej trati triumfovala s náskokom 55 stotín pred líderkou celkového poradia Svetového pohára Nemkou Mariou Höflovou-Rieschovou. Aj bronz putuje do Rakúska zásluhou Nicole Hospovej (+0,73). Slovenská reprezentantka Barbara Kantorová obsadila 22. miesto (+3,39), Kristína Saalová preteky nedokončila.

Fenningerová si v super-G napravila chuť po neúspešnom olympijskom zjazde, ktorý nedokončila a dosiahla životný úspech. Zlatá medailistka zo superkombinácie z MS 2011 v Garmisch-Partenkirchene rozhodla o svojom triumfe skvelou jazdou v dolnej časti trate. Pre rakúske ženské alpské lyžovanie je to tretie olympijské zlato v super-G za sebou. Pred štyrmi rokmi vo Vancouveri sa tešila z víťazstva Andrea Fischbacherová, na ZOH 2006 v Turíne triumfovala Michaela Dorfmeisterová. Höflová-Rieschová bola na poslednom medzičase najrýchlejšia, následne však vybočila z ideálnej línie, čo ju pripravilo o najcennejší kov.

Z prvej pätnástky nezvládlo nástrahy trate osem lyžiarok. V cieľovej rovinke spadla olympijská šampiónka v zjazde Švajčiarka Dominique Gisinová. Jej krajanka Lara Gutová bola pred súťažou jednou z topfavoritiek, napokon však skončila štvrtá o sedem stotín za bronzovou Hospovou a v cieli bolo na jej tvári badať veľké rozčarovanie. O ďalšie tri stotiny zaostala držiteľka veľkého glóbusu zo sezóny 2012/2013 Slovinka Tina Mazeová, ktorá sa v zjazde delila s Gisinovou o prvé miesto.

Výsledky super-G žien:
1. Fenningerová (Rak.) 1:25,52, 2. Höflová-Rieschová (Nem.) +0,55, 3. Hospová +0,66, ...22. Barbara KANTOROVÁ (SR) +3,39, Kristína SAALOVÁ (SR) preteky nedokončila