Ukáž svoj športový sen!

Grantový program Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa! má pred sebou už 6. ročník. Aj tento rok súťažíme na Instagrame, no tentoraz sme si pre teba pripravili hneď dve úlohy. Počas dvoch letných týždňov budeš svoj Instagram zapĺňať kreatívnymi „storkami”, videami, „reelsmi” či fotografiami. Avšak pozor! Jeden týždeň svojich „followerov” presvedčíš, že šport pre teba nie je len letnou zábavkou, na ktorú po prázdninách zabudneš. Ten druhý celému Slovensku ukážeš, ako má vyzerať pravý fanúšik našich športovcov, ktorí budú v tom čase bojovať o medaily na olympijských hrách v Tokiu. 

Ak sa prebojuješ medzi 25 finalistov, bude na teba čakať ešte jedna úloha – presvedčiť čo najviac ľudí, aby ti dali hlas vo verejnom internetovom hlasovaní, ktoré rozhodne o výške tvojho grantu.

Prihlasovanie do grantového programu Ukáž sa! ti zaberie len pár minút. Vyplníš formulár a vyberieš si konkrétne dva prázdninové týždne, počas ktorých budeš súťažiť. Prihlásiť sa môžu jednotlivci, ale aj mládežnícke (juniorské) športové tímy a kolektívy do 4. júla 2021! 

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru odštartovala už 6. ročník grantového programu Ukáž sa! V tomto roku je pre budúce športové hviezdy (jednotlivcov a mládežnícke / juniorské športové kolektívy) od 13 do 18 rokov vyčlenených 34 000 eur. Cieľom programu je podporiť mladých talentovaných športovcov s prihliadnutím na ich športové výsledky a elimináciu sociálnych rozdielov. Doteraz bolo prerozdelených 286 000 €, ktoré pomohli k splneniu mnohých športových snov. Podmienky grantového programu Ukáž sa! 2021

Skryť

Prečo to robíme?

Instagram je jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí nielen na Slovensku, ale na celom svete. Nájdeme na nej hercov, spevákov i mnohých športovcov. Dôvodov, prečo sú športovci aktívni na sociálnych sieťach, je viacero. Práve vďaka sociálnym sieťam môžu byť bližšie k fanúšikom a fanúšikovia môžu nahliadnuť do života svojich idolov. 

Naším cieľom nie je len rozdeliť grant najlepším. Mladým športovcom a športovým tímom chceme ukázať, ako pracovať so sociálnymi sieťami, vďaka ktorým môžu získať verných fanúšikov i sponzorov. Pomôže vám v tom ambasádor Ukáž sa! – slovenský influencer Expl0ited.

Peter Sagan Instagram
Petra Vlhová Instagram
Anastasia Kuzminová Instagram

Expl0ited je pripravený fandiť športovcom v Tokiu!

Po minulom ročníku, keď sa Expl0ited stal ambasádorom Ukáž sa! po prvýkrát, sa do športu zamiloval ešte viac. Pozorne sledoval príbehy všetkých súťažiacich a bol unesený z toho, ako mladí ľudia tvrdo makajú na splnení si svojho športového sna. Inšpirovali ho! 

Jeden z jeho športových vzorov je aj vodný slalomár Matej Beňuš, ktorý si na olympijských hrách v Riu 2016 vybojoval striebornú medailu a už toto leto ho čaká Tokio! Predtým, ako v Japonsku pokorí divokú vodu a všetci mu budeme fandiť zo Slovenska, dal Explovi tréning vodného slalomu. Ako to dopadlo? Pozrite si vo videu.

Ako ukázať svoj športový sen na Instagrame?

Exploited

Spolu s Expl0itedom sme pre teba vytvorili e-book, ktorý ti pomôže zorientovať sa vo svete Instagramu a sociálnych sietí. Nájdeš v ňom aj kopu tipov, ktorými sa v súťaži môžeš inšpirovať a ktoré ti pomôžu v ceste za víťazstvom (nielen) v našom grantovom programe. 

Teraz si môžeš stiahnuť ukážku e-booku. Kompletný e-book ti pošleme na e-mail po prihlásení sa do projektu. Čím skôr sa prihlásiš, tým viac času budeš mať na preštudovanie nášho materiálu. 

Stiahnuť e-book

 

Jeden týždeň športovec, druhý fanúšik!

Súťažiť sa bude dva týždne. Je len na tebe, ktorý termín si vyberieš. 

1. súťažný termín: 17. júl - 30. júl 2021

Počas termínu „číslo 1” v prvom týždni ukážeš, aký je tvoj športový sen a svojich followerov presvedčíš, že to so športom myslíš naozaj vážne. V druhom týždni zas všetkým ukážeš, ako fandíš našim športovcom na olympijských hrách v Tokiu. 

2. súťažný termín: 31. júl - 13. august 2021

Ak si vyberieš termín „číslo 2”, bude to naopak. Najskôr ukážeš, ako má vyzerať pravý fanúšik a potom celému Slovensku predstavíš svoj športový sen. 

Olympijské hry v Tokiu sa začínajú 23. júla a končia sa 8. augusta 2021

Krok za krokom k víťazstvu

14. jún - 4. júl 2021

Vyplníš a odošleš registračný formulár.

17. júl - 30. júl 2021 alebo 31. júl a 13. august 2021

Na výber máš dva prázdninové týždne. V prvom termíne nám najskôr ukážeš, ako makáš na svojom športovom sne a potom bude tvojou úlohou vyvolať medzi svojimi followermi ošiaľ z olympijských hier v Tokiu, na ktorých bude Slovensko bojovať o medaily! V druhom termíne to bude naopak: prvý týždeň fandíš športovcom počas olympijských hier a počas druhého týždňa nám ukážeš, aký je tvoj športový sen, na ktorom tvrdo pracuješ.

16. august - 20. august 2021

Správna rada Nadácie SOŠV bude mať plné ruky práce so sledovaním a hodnotením tvojej kreatívnej práce na Instagrame. Daj si záležať na tom, aby si splnil alebo splnila všetky podmienky, ktoré ti pošleme po registrácii. Porota spomedzi všetkých prihlásených vyberie 25 finalistov, ktorí postupujú do ďalšieho kola.

20. august - 25. august 2021

Ak sa prebojuješ medzi 25 finalistov, tvojou ďalšou úlohou bude odoslať nám stories a reels, z ktorých zostriháme krátke propagačné video. Video bude uverejnené v tvojom profile počas verejného hlasovania.

6. september - 19. september 2021

Verejnosť na webe Ukáž sa! hlasuje za finalistu, ktorý získa najvyšší grant. Tvojou úlohou je presvedčiť čo najviac ľudí, aby ti dali hlas. Daj si na tom záležať!

Minuloroční víťazi a uchádzači

Je to skvelý projekt pre mladých športovcov, ktorí nemajú dostatok finančných prostriedkov. Za získané financie som si nakúpil potrebné veci a mohol som sa posunúť v tréningu na vyššiu úroveň. Má to svoj význam.
Daniel Kováč
víťaz Ukáž sa 2017, atletika
Jessica Zatlkajová
Každý šport je finančne náročný a prostriedky na kvalitnú výbavu a sústredenia často chýbajú. Tento projekt odporúčam všetkým mladým športovcom. Má význam zabojovať o financie.
Jessica Zatlkajová
finalistka Ukáž sa 2017, kanoistika
Wild Girls Čadca
Je to jedinečná šanca, ako získať finančnú podporu pre šport. Je skvelé, že o víťazovi nerozhoduje porota, ale blízki a fanúšikovia. Pre dobrú vec sa zmobilizuje množstvo ľudí a zároveň sa buduje povedomie o športe. Recept na úspech? Ak máte okolo seba ľudí, ktorí vás podporujú, máte skvelý základ. Nebojte sa o sebe povedať celému Slovensku!
Wild Girls Čadca
finalistky Ukáž sa 2018, florbal
Viktória Forster
S nápadom prihlásiť sa do Ukáž sa! prišla moja trénerka Katarína Adlerová. Dúfala som, že sa dostanem medzi športovcov, ktorí dostanú finančnú podporu. Podarilo sa a napokon mi to v príprave veľmi pomohlo.
Viktória Forster
finalistka Ukáž sa 2018, atletika
Peter Kuric
Sumu, ktorú som získal vďaka výhre v projekte Ukáž sa!, využijem najmä na kvalitný tréning, ktorý ma bude výkonnostne posúvať vpred. Práve vďaka tomuto projektu som sa mohol pripraviť aj na Letné olympijské hry mládeže v Buenos Aires.
Peter Kuric
víťaz Ukáž sa 2018, športové lezenie

Rozdelenie financí 25 finalistov

1. miesto
4 000 eur
2. miesto
3 000 eur
3. miesto
2 500 eur
4. miesto 2 250€
5. miesto 2 000€
6. miesto 1 900€
7. miesto 1 800€
8. miesto 1 700€
9. miesto 1 600€
10. miesto 1 500€
11. miesto 1 400€
12. miesto 1 300€
13. miesto 1 200€
14. miesto 1 100€
15. miesto 1 000€
16. miesto 900€
17. miesto 800€
18. miesto 700€
19. miesto 600€
20. - 23. miesto 500€
24. miesto 400€
25. miesto 350€

Ukázali sa a získali podporu na rozvoj svojho talentu.

Pozrite si súťažné videá našich minuloročných víťazov.

Lezecká akadémia
XBS swimming, Bratislava
Plávanie
Katarína Balleková
Jakub Jenčuš
MTB cross

Máte otázku? Opýtajte sa!
Zuzana Vodáčková

+421 905 566 048
[email protected]

Partneri projektu
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri