Sme s tebou na ceste za tvojím športovým snom!

7. ročník grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa! 

Máš od 10 do 18 rokov? Ukáž svoj športový talent a získaj finančný grant. Pomôžeme ti splniť si svoj športový sen. Prihlás sa do Ukáž sa!, pošli nám svoj príbeh a možno práve ty sa dostaneš do veľkého finále. Natočíme ti skvelé propagačné video, s ktorým zabojuješ o hlasy verejnosti v internetovom hlasovaní, ktoré rozhodne o výške tvojho grantu. Nadácia SOŠV rozdelí až 50 000 eur medzi 13 superfinalistov a 30 finalistov!

Prihlasovanie do grantového programu Ukáž sa! zaberie len pár minút. Prihlásiť sa môžu jednotlivci, ale aj mládežnícke športové tímy a kolektívy do 22. mája 2022. Prvých 100 prihlásených zaradíme do žrebovania o podpísaný predmet od ambasádora projektu Juraja Slafkovského. 

Nezáleží na tom, koľkokrát sa postavíš na stupeň víťazov a koľko medailí máš doma na poličke. Záleží len na tom, aby bol šport tvojou súčasťou a tvojím životom. Mladým športovcom a športovým tímom chceme pomôcť v rozvoji ich talentu. Chceme, aby si každý mohol plniť športové sny.

 

 

Chcem sa registrovať

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru odštartovala už 7. ročník grantového programu Ukáž sa! V tomto roku je pre budúce športové hviezdy (jednotlivcov a mládežnícke / juniorské športové kolektívy) od 10 do 18 rokov vyčlenených až 50 000 eur. Cieľom programu je podporiť mladých talentovaných športovcov s prihliadnutím na ich športové výsledky a elimináciu sociálnych rozdielov. Doteraz bolo prerozdelených už viac ako 300 000 eur, ktoré pomohli k splneniu mnohých športových snov. Podmienky grantového programu Ukáž sa!

Skryť

Výzva pre učiteľov a trénerov!

Učitelia a tréneri sú zvyčajne prvými ľuďmi, ktorí vo svojich žiakoch či zverencoch vidia ukrytý športový talent. Máte vo svojom okolí mladých športovcov, ktorých talent vám vyráža dych a finančný grant im pomôže v ceste za športovým snom? Ukážte im Ukáž sa!

Chcem sa registrovať

 

Krok za krokom k víťazstvu

2. máj - 22. máj 2022

Vyplníš a odošleš registračný formulár. Urob to čo najskôr, prvých 100 registrácií bude zapojených do žrebovania o podpísaný predmet od J. Slafkovského. Zaberie to len pár minút.

23. máj - 3. jún 2022

Správna rada Nadácie SOŠV bude mať plné ruky práce s výberom príbehov, ktoré ich najviac chytia za srdce. Porota spomedzi všetkých prihlásených vyberie 43 finalistov, z nich sa do hlasovania verejnosti dostane 10 jednotlivcov a 3 kolektívy.

6. jún - 23. júl 2022

Ak sa prebojuješ medzi 13 superfinalistov (10 jednotlivcov a 3 kolektívy), natočíme ti super propagačné video. Predstavíš v ňom seba, svoj šport a dôvod, prečo by si práve ty mal/a dostať ten najvyšší finančný grant.

25. júl - 7. august 2022

Verejnosť hlasuje za superfinalistu, ktorý získa najvyšší grant – 5000 eur. Tvojou úlohou je presvedčiť čo najviac ľudí, aby ti dali hlas. Daj si na tom záležať! Rozhoduješ o výške svojej odmeny.

august 2022

Vyhlásenie výsledkov. Medzi jednotlivcov rozdelíme 23 000 eur a medzi kolektívy 12 000 eur. Zvyšných 30 finalistov bude podporených garantovanou sumou 500 eur.

„Vyrozprávaj nám svoj športový príbeh a neboj sa veriť svojim snom, ktoré ťa posúvajú vpred. Držím Ti palce!“

Juraj Slafkovský

ambasádor, bronzový medailista zo ZOH 2022

Slavkovsky

Rozdelenie financií pre 13 superfinalistov

jednotlivci
1. miesto
4 000 €
2. miesto
3 500 €
3. miesto
2 750 €
4. miesto 2 250 €
5. miesto 2 000 €
6. miesto 1 900 €
7. miesto 1 800 €
8. miesto 1 700 €
9. miesto 1 600 €
10. miesto 1 500 €
 
kolektívy
1. miesto
5 000 €
2. miesto
4 000 €
3. miesto
3 000 €

 

Ďalších 30 športovcov získa garantovanú sumu 500 €.

Chcem sa registrovať

Minuloroční víťazi a uchádzači

mituchova
Projekt Ukáž sa je podľa môjho názoru výborný nápad, pretože sa doňho môžu zapojiť všetci mladí športovci. Zvlášť pre tých, ktorí nepochádzajú z až takých dobrých sociálnych pomerov, to môže byť jediná možnosť, ako získať finančné zdroje a naďalej sa venovať svojmu športu, ktorý ich napĺňa.
Ľubica Mituchová
finalistka Ukáž sa! 2020, biatlonistka
tisovsky spolok
Projekt Ukáž sa! je výborná príležitosť, ako sa zviditeľniť a dať o sebe vedieť okoliu a prípadným sponzorom. Vďaka projektu sme získali veľa praktických zručností a rád, ako byť kreatívni a ako osloviť svoje publikum. Určite by podobné projekty mali existovať aj naďalej.
Tisovský spolok aktívneho pohybu a vitality
víťazi Ukáž sa! 2020
pancak
Projekt UKÁŽ SA! je jeden z najlepších projektov pre mladých ľudí, obzvlášť športovcov, ktorí majú obrovský potenciál, ale financie sú presne ten bod, ktorý im bráni v tom, aby neustále napredovali. Jednoznačne si teda myslím, že ak tu chceme mať „zlatú" generáciu, je potrebné podporovať mladých športovcov.
Adam Pančák
finalista Ukáž sa! 2020, florbalista
molnarova
Je to skvelá príležitosť, ako získať peniaze na to, čo nás baví a čo považujeme za našu súčasť. Podporovať športovcov je veľmi dôležité, lebo nie všetci majú dostatok financií na prípravu. A talent im tenisky ani sústredenie nezaplatí.
Michaela Molnárová
finalistka Ukáž sa! 2020, atlétka
marsalekova
Môj názor na projekt Ukáž sa! je len pozitívny. Nielen samotný grant, ale aj práca na Instagrame predtým, ako som bola vybraná do finále, bola zábava a niečo mi dala. Na Slovensku je veľa talentovaných športovcov, ktorí na sebe makajú, no možno nemajú až takú finančnú podporu, alebo si ich ešte verejnosť tak nevšimla. Myslím si, že práve tu vie Ukáž sa! pomôcť. Chcela by som, aby sa povedomie o tomto programe dostalo čo najďalej a svojich rovesníkov chcem určite “hecovať”, nech to budúci ročník skúsia a prihlásia sa.
Dominika Maršáleková
finalistka Ukáž sa! 2020, lyžiarka
MVK Nové Mesto nad Váhom
Náš klub má bohaté skúsenosti so sociálnymi sieťami, všetko sme si vytvorili od začiatku. Aj my tréneri musíme ísť s dobou a hlavne nestrácať krok s našimi hráčkami, ktoré v tomto svete žijú. Skúsenosti máme aj s inými projektami, a preto sme projekt Ukáž sa! veľmi privítali. Určite pokračujeme v zviditeľňovaní klubu na najsledovanejších médiách, je to tiež jedna z ciest, ako osloviť mládež k pravidelnému športovaniu a zároveň dať o sebe vedieť pre získanie prípadnej finančnej podpory.
MVK Nové Mesto nad Váhom
finalisti Ukáž sa! 2020
karate
Aj náš klub je dôkazom toho, že ak vás aj nevyberú, netreba sa vzdať. S pokorou prijať rozhodnutie a pokúsiť sa zamyslieť, čo by bolo potrebné na ďalší rok vylepšiť. Taký „normálny“ život. Ak spadneš, naučiť sa vstať! Toto všetko v sebe Ukáž sa! obsahuje.
Športová škola karate Bratislava
Víťazi Ukáž sa 2021

Najbližšie udalosti

23.máj 2022
- 03.jún 2022

Ukáž sa - posudzovanie prijatých formulárov

06.jún 2022
- 23.júl 2022

Ukáž sa - točenie súťažných videí

25.júl 2022
- 07.aug 2022

Ukáž sa - hlasovanie verejnosti

Máte otázku? Opýtajte sa!
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri