Ukáž sa celému Slovensku!

Jubilejný 5. ročník grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa! je iný ako predchádzajúce. Tvojou úlohou je dva týždne v júli zapĺňať svoj Instagram kreatívnymi „storkami”, videami, fotografiami, aby všetci tvoji „followeri” videli, že to so športom myslíš naozaj vážne. Ak sa dostaneš medzi 35 finalistov, zasadneš na stoličku režiséra a vymyslíš si vlastné súťažné video, ktoré ti natočí náš profesionálny video tím.

Do grantového programu Ukáž sa! sa prihlásiš jednoducho – vyplníš formulár a vyberieš si dva týždne v lete, počas ktorých celému Slovensku ukážeš svoju zanietenosť pre šport. Prihlásiť sa môžu jednotlivci, ale aj mládežnícké (juniorské) športové tímy a kolektívy do 21. júna!

Prečo Instagram?

Každý chlapec chce byť raz ako Peter Sagan. Každé dievča sníva o sláve Petry Vlhovej. Za ich úspechmi sa ukrýva tvrdá práca, ale aj obrovská láska k športu. Odkiaľ to vieme? Zo „storiek” z tréningov, z fotografií na stupňoch víťazov, z videí z bežného života. Sociálne siete sú dnes fenomén, ktorý neprehliadajú ani tí najlepší z najlepších.

Spojili sme sily s jedným z najsledovanejších „influencerov” na Slovensku, aby sme mladým športovcom ukázali, ako pracovať so sociálnymi sieťami, ktoré im raz môžu priniesť nielen slávu, ale aj sponzorov.

Inšpiruj sa najlepšími a ty inšpiruj svoje okolie!

 

Peter Sagan Instagram
Petra Vlhová Instagram
Anastasia Kuzminová Instagram

Ako na vymakaný Instagram?

Exploited

Stiahni si ukážku nášho e-booku. Kompletný e-book ti pošleme na e-mail po prihlásení sa do projektu. Nezabudni, že čím skôr sa prihlásiš, tým viac času budeš mať na naštudovanie si nášho materiálu. Neskôr ti pošleme aj niekoľko „náučných” videí s Exploitedom, ktorý ti poradí, ako byť na Instagrame najlepším!

Stiahnuť e-book

 

Tvoja cesta v Ukáž sa!

1. - 21. jún

Vyplníš a odošleš
prihlasovací formulár.

29. jún - 12. júl alebo 13. - 26. júl

Vyberieš si dva prázdninové týždne, počas ktorých to na tvojom Instagrame bude naplno žiť. Správna rada Nadácie SOŠV bude pozorne sledovať Instagram prihlásených športovcov a po skončení tohto kola vyberie 35 finalistov.

1. august - 13. september

Stane sa z teba režisér a zároveň získaš hlavnú rolu vo svojom vlastnom videu. Video ti natočíme, ty prídeš s nápadom na scenár, ktorý ti prinesie čo najviac hlasov.

14. - 27. september

Verejnosť na webe Ukáž sa! hlasuje za finalistu, ktorý získa najvyšší grant. Tvojou úlohou je presvedčiť ju, aby najviac hlasov dali práve tebe.

Októbert

Tlačová konferencia s predstaviteľmi Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru, novinármi a športovými legendami, na ktorej slávnostne predstavíme nový ročník finalistov grantového programu Ukáž sa!

* rátame aj s možnosťou, že koronavírus nám nedovolí natočiť videá. Ak sa tak stane, do videa spracujeme tvoju prácu na sociálnych sieťach a fotografie, ktoré nám pošleš. O výške grantu pre finalistov rozhodne verejnosť prostredníctvom online hlasovania od 14. do 27. septembra.

Minuloroční víťazi a uchádzači

Je to skvelý projekt pre mladých športovcov, ktorí nemajú dostatok finančných prostriedkov. Za získané financie som si nakúpil potrebné veci a mohol som sa posunúť v tréningu na vyššiu úroveň. Má to svoj význam.
Daniel Kováč
víťaz Ukáž sa 2017, atletika
Jessica Zatlkajová
Každý šport je finančne náročný a prostriedky na kvalitnú výbavu a sústredenia často chýbajú. Tento projekt odporúčam všetkým mladým športovcom. Má význam zabojovať o financie.
Jessica Zatlkajová
finalistka Ukáž sa 2017, kanoistika
Wild Girls Čadca
Je to jedinečná šanca, ako získať finančnú podporu pre šport. Je skvelé, že o víťazovi nerozhoduje porota, ale blízki a fanúšikovia. Pre dobrú vec sa zmobilizuje množstvo ľudí a zároveň sa buduje povedomie o športe. Recept na úspech? Ak máte okolo seba ľudí, ktorí vás podporujú, máte skvelý základ. Nebojte sa o sebe povedať celému Slovensku!
Wild Girls Čadca
finalistky Ukáž sa 2018, florbal
Viktória Forster
S nápadom prihlásiť sa do Ukáž sa! prišla moja trénerka Katarína Adlerová. Dúfala som, že sa dostanem medzi športovcov, ktorí dostanú finančnú podporu. Podarilo sa a napokon mi to v príprave veľmi pomohlo.
Viktória Forster
finalistka Ukáž sa 2018, atletika
Peter Kuric
Sumu, ktorú som získal vďaka výhre v projekte Ukáž sa!, využijem najmä na kvalitný tréning, ktorý ma bude výkonnostne posúvať vpred. Práve vďaka tomuto projektu som sa mohol pripraviť aj na Letné olympijské hry mládeže v Buenos Aires.
Peter Kuric
víťaz Ukáž sa 2018, športové lezenie

O projekte Ukáž sa!

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru odštartovala už 5. ročník grantového programu Ukáž sa! V tomto roku je pre budúce športové hviezdy (jednotlivcov a mládežnícke / juniorské športové kolektívy) od 13 do 18 rokov vyčlenených 46 000 eur. Cieľom programu je podporiť mladých talentovaných športovcov s prihliadnutím na ich športové výsledky a elimináciu sociálnych rozdielov. Doteraz bolo prerozdelených 240-tisíc eur, ktoré pomohli k splneniu mnohých športových snov.

Rozdelenie financií

35 finalistov

 

1. miesto
3 000 eur
2. miesto
2 500 eur
3. miesto
2 500 eur
4. – 6. miesto
2 000 eur
7. – 12. miesto
1 500 eur
13. – 35. miesto
1 000 eur

 

Ukázali sa a získali podporu na rozvoj svojho talentu.

Pozrite si súťažné videá našich minuloročných víťazov.

Jessica Zatlkajová
kanoistika
Mária Danielová
Bežecké lyžovanie
Wild Girls Čadca
Florbal
Mária a Zuzana Remeňové
Biatlon

Najbližšie udalosti

júl
04

Ukáž sa - predkladanie žiadostí

Športovci sa môžu to projektu prihlasovať v termíne 14. jún - 4. júl 2021

júl
16

Ukáž sa - posudzovanie prijatých formulárov

5.júl - 16. júl

júl
30

Ukáž sa - 1.turnus práce na sociálnych sieťach

Prvá skupina športovcov bude súťažiť v termíne 17.-30.júl

aug
13

Ukáž sa - 2.turnus práce na sociálnych sieťach

Druhá skupina športovcov bude súťažiť v termíne 31.júl - 13.august

aug
20

Ukáž sa - výber finalistov

Správna rada Nadácie SOŠV spomedzi všetkých prihlásených športovcov vyberie 25 finalistov

sep
10

Ukáž sa - tvorba súťažných videí

Zostrihanie obsahu z IG profesionálnych tímom SOŠV

August/september

sep
30

Ukáž sa - hlasovanie verejnosti

Verejnosť bude môcť hlasovať počas dvoch septembrových týždňov.

Termín upresníme neskôr

okt
31

Ukáž sa - vyhlásenie výsledkov

Tlačová konferencia, podpis darovacích zmlúv a vyplatenie grantov

Zuzana Vodáčková
+421 905 566 048
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri