O projekte

Slovenský olympijský a športový výbor  a Nadácia SOŠV zostavuje z minimálne 20 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím, ktorý podporí na tento rok sumou celkovo 48 000 eur. Cieľom programu je podporovať mladých športovcov v dorasteneckom či juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry a utvoriť im na to vhodné podmienky.

 

 Štatút

Zo športovcov nominovaných športovými zväzmi vyberá športová rada SOŠV 20 najúspešnejších, ktorým Nadácia SOŠV poskytne štipendium vo výške 2 400 eur na rok a nefinančné plnenie od dodávateľov SOŠV. Každý slovenský športový zväz môže do JOT navrhnúť maximálne dvoch športovcov. Návrhy posúdi najprv športové oddelenie a potom športová rada SOŠV, ktorá vyberá 20 veľmi perspektívnych mladých športovcov z letných aj zimných odvetví.

Hlavným kritériom je medzinárodná úspešnosť mladých talentov na vrcholných podujatiach ich vekovej kategórie v predchádzajúcom roku. Týmto športovcom poskytne Nadácia SOŠV počas jedného roka finančnú dotáciu vo výške 2 400 eur a ďalšie nefinančné plnenie od partnerov SOŠV.

Už od svojho zvolenia do funkcie prezidenta SOŠV som niekoľkokrát pripomenul, že dôležitou prioritou SOŠV musí byť podpora športovcov, najmä olympionikov. Aby sme si však vychovali novú generáciu úspešných slovenských reprezentantov, je nevyhnutné podchytiť si už dnes mládežníckych športovcov, ktorí preukazujú svoj talent a majú za sebou výsledky. Som presvedčený, že utvorením Juniorského olympijského tímu sa nám to podarilo,“ hovorí prezident SOŠV Anton Siekel.

Skryť

Čo získa športovec v JOT?

Finančná podpora
Finančná podpora

Priama finančná podpora na športovú prípravu vo forme štipendia v celkovej výške 2 400,- Eur za 12 mesiacov.

Priestor v online médiách
Priestor v online médiách

Prezentácia športovca prostredníctvom olympic.sk a sociálnych sietí Slovenského olympijského tímu.

JOT Games
JOT Games

Teambuilding pre členov JOT, kde si užijú kopec zábavy a rozšíria svoje vedomosti v rôznych oblastiach týkajúcich sa ich kariéry.

Výživové doplnky
Výživové doplnky

Výživové doplnky od dodávateľa Slovenského olympijského tímu.

Olympijská symbolika
Olympijská symbolika

Členovia juniorského olympijského tímu môžu spájať svoje meno s najhodnotnejšou značkou na svete.

Mentálny tréning
Mentálny tréning

Možnosť využívať služby mentálneho kouča Adama Kociana počas jedného roka.

Čo hovoria športovci o Juniorskom olympijskom tíme?

Forsterová
Členstvo v Juniorskom olympijskom tíme mi veľmi pomohlo v príprave. Financie mi umožnili ísť na zahraničné sústredenia do tepla.
Viktória FORSTER
atlétka, členka JOT 2020, JOT 2021
Nikoleta TRNÍKOVÁ
Je to pre mňa veľká pocta, že ma zaradili medzi najlepších juniorov na Slovensku. Projekt JOT veľmi oceňujem, pretože si myslím, že podporovať mladých športovcov je dôležité.
Nikoleta TRNÍKOVÁ
plavkyňa, členka JOT 2020, JOT 2021
Samuel JAROŠ
Všetky nápady na rozvoj športovcov sú prospešné. Navyše, financie sú kľúčové, veď príprava nás stojí nemalé peniaze. Každá suma, ktorú nám Slovenský olympijský a športový výbor poskytol, pomohol v zdokonaľovaní sa. Som za to vďačný.
Samuel JAROŠ
snoubordista, člen JOT 2019
Ema KAPUSTOVÁ
Členstvo v Juniorskom olympijskom tíme pre mňa znamenalo finančnú podporu, ktorá mi dovolila nakúpiť si tréningový materiál. Aj vďaka tomu sa môžem zlepšovať. Som rada, že som mohla byť členkou JOT, že si ma vybrali a podporili ma.
Ema KAPUSTOVÁ
biatlonistka, členka JOT 2020, JOT 2021
Zuzana PAŇKOVÁ
Členstvo v Juniorskom olympijskom tíme mi pomohlo nielen po finančnej stránke, ale aj sa zviditeľniť v médiách. Chcela by som vyzdvihnúť aj skvelú spoluprácu s mentálnym trénerom Adamom Kocianom.“
Zuzana PAŇKOVÁ
vodná slalomárka, členka JOT 2020
Viktória ČERŇANSKÁ
Moje dvojročné členstvo v Juniorskom olympijskom tíme bolo super a vážim si, že som v ňom mohla byť. Je to dobre cielený projekt na podporu pre začínajúcich vrcholových športovcov, v ktorých je potenciál.
Viktória ČERŇANSKÁ
bobistka, členka JOT 2020, JOT 2021
Martin Svrček
Som veľmi šťastný, že som bol členom Juniorského olympijského tímu. Určite padne vhod pomoc mentálneho kouča, výživové doplnky aj finančná pomoc. Spolupracoval som aj s mentálnym koučom Adamom Kocianom, verím, že to bude mať pozitívny vplyv na moju výkonnosť.
Martin SVRČEK
cyklista, člen JOT 2020, JOT 2022
Macura
Je pre mňa česť, že som bol členom Juniorského olympijského tímu, pretože nie každý sa tam dostane. Som vďačný za túto príležitosť.
Vladimír MACURA
vzpierač, člen JOT 2022

Máte otázku? Opýtajte sa!
+421 907 980 944
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque