Sumár súťaží štrnásteho medailového dňa ZOH, ktoré boli bez účasti Slovákov

Profile picture for user afinode
Juraj
Falát

Vancouver + Cypress Mountain 27. februára (TASR) - Medailová bilancia krajín štrnástom medailovom dni na XXI. ZOH vo Vancouvri (po 77 z 86 disciplín): 1. USA 8-12-12, 2. Nemecko 8-11-7, 3. Kanada 8-6-3, 4. Nórsko 7-6-6, 5. Kórejská republika 6-4-1, 6. Švajčiarsko 6-0-2, … 15. Slovensko 1-1-1.
Kanadskí šortrekári získali olympijské zlato v štafete na 5000 m. Druhá skončila Južná Kórea a tretiu priečku si vyjazdili reprezentanti USA. Aj ďalšie zlato putovalo do Kanady zásluhou víťazstva Charlesa Hamelina na 500 m trati. Vo finále triumfoval pred Juhokórejčanom Sung Si-Bakom, bronz si vybojoval ďalší Kanaďan Francois-Louis Tremblay.

Výsledky – šort trek, muži - štafeta na 5000 m: 1. Kanada (Ch. Hamelin, F. Hamelin, Jean, Tremblay (Kan.) 6:44,224 min., 2. Kórejská republika (Kwak Yoon-gy, Lee Ho-suk, Lee Jung-su, Sung Si-bak) 6:44,446, 3. USA (Celski, Jayner, Malone, Ohno) 6:44,498.

Curlingové reprezentantky Švédska porazili vo finálovom súboji domácu Kanadu 7:6 po extra ende a obhájili zlaté medaily z Turína. Kanaďanky boli ešte v polovici zápasu blízko k víťazstvu, keď nad svojimi severskými súperkami viedli 6:4. Kanadská skiperka Cheryl Bernardová však pokazila svoj posledný hod a neskôr aj ďalší v rozhodujúcom extra ende.

Holandská snoubordistka Nicolien Sauerbreijová sa stala olympijskou víťazkou v paralelnom obrovskom slalome. Striebro získala Jekaterina Iľjuchinová z Ruska a bronz Rakúšanka Marion Kreinerová.