V rýchlostných pretekoch SP biatlonistiek v Östersunde deviata Jana Gereková

29. novembra (TASR) - V rýchlostných pretekoch 1. kola Svetového pohára biatlonistiek na 7,5 km trati zvíťazila vo švédskom Östersunde Nórka Ann Kristin Flatlandová. Od druhej Rusky Oľgy Zajcevovej ju delilo 15,9 s a od tretej Nórky Tory Bergerovej 22,0 s. Darilo sa aj slovenskej biatlonistke Jane Gerekovej, ktorá obsadila 9. miesto so stratou na víťazku 44,8 s. Ďalšie Slovenky zaostali za očakávaním, najmä 35. Anastasia Kuzminová (+1:46,9), na 57. mieste skončila Paulína Fialková (+2:28,5), 78. Martina Chrapánová (+3:02,9) a 88. Terézia Poliaková (+3:38,9).

Jana Gereková má dosiaľ na konte výsledkové maximum v podobe dvoch šiestych miest z vlaňajšej sezóny a teraz veľa nechýbalo, aby ich nalomila. Dosiahla piaty najlepší výsledok v kariére a po nevydarených vytrvalostných pretekoch deň predtým si výrazne zlepšila náladu.