Športové aktuality
16 min. čítania

Šiesty súťažný deň v Baku: dve medaily strelcov – striebro trapistu Vargu a bronz pištoliara Tužinského, zápasník Jaloviar piaty!

Ľ. Souček, M. Gaško, Z. Kríž, TASR, SITA

Vizitky členov slovenskej výpravy nájdete na http://www.baku.olympic.sk

BAKU 17. júna (SOV - Ľubomír Souček a Mojmír Gaško, tlačoví atašé slovenskej výpravy na EH + Zdenko Kríž, vyslaný redaktor www.olympic.sk + SITA, TASR) – V stredu boli slovenskí športovci na I. európskych hrách v Baku v akcii na piatich športoviskách. A absolvovali doteraz najúspešnejší deň. V Streleckom centre ho naši „kanonieri“ ozdobili dvoma medailami – najprv úradujúci majster sveta v trape Erik Varga získal striebornú medailu, keď prehral až vo finále s ruským olympijským víťazom z Atén 2004 Alipovom, a potom vo vzduchovej pištoli na 10 m Juraj Tužinský po postupe do finále z druhého miesta od začiatku až do 17. finálového výstrelu viedol. Napokon získal bronz. Slovensko tak výrazne rozšírilo svoju medailovú zbierku, v ktorej do stredy bol len bronz grécko-rímskeho zápasníka Istvána Lévaia.

V

Na jednej fotografii všetci štyria slovenskí majstri sveta v streľbe - pri gratulácii Erikovi Vargovi Marián Kovačócy a Zuzana Rehák Štefečeková, v pozadí manažér našej výpravy v Baku Jozef Gonci. V strede prezident DSOV František Chmelár. FOTO: JÁN SÚKUP
Na jednej fotografii všetci štyria slovenskí majstri sveta v streľbe - pri gratulácii Erikovi Vargovi Marián Kovačócy a Zuzana Rehák Štefečeková, v pozadí manažér našej výpravy v Baku Jozef Gonci. V strede prezident DSOV František Chmelár.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

ýborne si počínal aj voľnoštýliar Jozef Jaloviar, ktorý sa v kategórii do 97 kg v Aréna Hejdara Alijeva prebojoval až do večerného súboja o bronzovú medailu. V ňom podľahol Ukrajincovi Andrijcevovi 0:10 a skončil celkove na piatom mieste. Ďalší náš voľnoštýliar Michal Duba skončil svoje účinkovanie v kategórii do 74 kg hneď po prvom zápase, v ktorom podľahol Grékovi Savvoulidisovi 0:10. V zápasení sú Európske hry zároveň majstrovstvami Európy. V akcii sme mali aj ďalších našich strelcov. Pavol Kopp skončil v kvalifikácii vo vzduchovej pištoli desiaty a Marián Kovačócy v kvalifikácii trapu devätnásty.

Darilo sa boxerovi Matúšovi Strniskovi, v ktorý v Kryštálovej hale 2 v 1. kole kategórie do 81 kg zdolal na body Španiela Camacha. Zo štvorice našich stolných tenistov ostali v hre ešte dvaja. Okrem Wanga Janga, ktorý po odstúpení súpera Tima Bolla z Nemecka (pre tráviace problémy) postúpil priamo do 3. kola, sa rovnaký kúsok podaril aj skúsenej Eve Ódorovej, ktorá prekvapujúco hladko zdolala Číňanku v portugalských farbách Ju Fu 4:1. Ďalší dvaja naša hráči – Barbora Balážová a Ľubomír Pištej - však v 2. kole prehrali (s Ukrajinkou Bilenkovou, resp. s Portugalcom Freitasom) a ich herné účinkovanie v Baku sa skončilo. Naši vodní pólisti do 17 rokov v skupine o 9. – 12. miesto vo Water Polo Arene podľahli Čiernej Hore tesne 8:9.
 

ŠPORTOVÁ STREĽBA: STRIEBORNÝ TRAPISTA ERIK VARGA, BRONZOVÝ PIŠTOLIAR JURAJ TUŽINSKÝ!
Erik Varga so striebornou medailou. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Erik Varga so striebornou medailou.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Vlaňajší majster sveta v trape Erik Varga, ktorý už má istú olympijskú miestenku, v stredajšom druhom dni súťaže trapistov naplnil úlohu spolufavorita súťaže. Počas prvého dňa kvalifikácie v utorok minul jediného holuba a do druhého dňa vstupoval v tretej priečky so 74 bodmi. Zverenec trénera Branislava Slamku skvele strieľal aj v stredu. V druhej časti kvalifikácie minul jediný letiaci oranžový kruh a do šesťčlenného semifinále postúpil so 123 bodmi zo 125 možných z druhého miesta. Pred ním bol s rovnakým výkonom len Rus Alexej Alipov. V semifinále, v ktorom sa začínalo od nuly, Varga ako jediný trafil všetkých 15 terčov. Vo finálovom súboji s Alipovom sa dopustil jednej chyby, zaváhanie zo štvrtého terča ho napokon pripravilo o zlato, keďže jeho súper bol stopercentný. Tretí skončil Talian Giovanni Pellielo.

Tridsaťdeväťročný Erik Varga nevyužil šancu stať sa víťazom ďalšieho vrcholného podujatia, keď na svojom konte už má prvenstvá z MS, MSJ, ME, MEJ, SP i finále SP. So striebrom však bol veľmi spokojný. "Mám veľkú radosť. Sú to prvé európske hry a hneď som na nich získal striebro. Som na to veľmi hrdý, je za tým veľa tréningu a času. Streľba je na týchto hrách špecifická, v trape štartovalo 28 najlepších Európanov. Každý mohol vyhrať i byť posledný. Veril som, že sa mi môže podariť dobrý výsledok. Štart bol dobrý, dnes som chcel len udržať formu a skoncentrovať sa na preteky. Ťažšie sa strieľalo, lebo fúkal vietor, malo to vplyv na terče. Tak, ako som minul niektoré, tak som mal pri iných aj šťastie. Vo finále bol ten štvrtý výstrel vysoký ,ľavák´, minul som ho dvakrát aj v kvalifikácii. Je to niečo úžasné, budem hrdý na ďalšiu medailu v mojej zbierke. Bojoval som ako lev," povedal po pretekoch Erik Varga.

Erik Varga (vpravo) spolu s Rusom Alipovom. Ten jediný ho v súťaži trapistov zdolal. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Erik Varga (vpravo) spolu s Rusom Alipovom. Ten jediný ho v súťaži trapistov zdolal.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV


Druhému slovenskému reprezentantovi Mariánovi Kovačócymu sa nepodarilo prebojovať medzi elitnú šesticu, keď počas kvalifikácie zaváhal až sedemkrát a jeho výkon 118 terčov ho zaradil v konkurencii 32 trapistov na konečnú 19. priečku. Kovačócy doplatil na slabší záver svojho vystúpenia, keď v stredu mu uleteli štyri terče, z toho tri v záverečnej piatej položke. Na postup bolo v Baku potrebné dosiahnuť aspoň 122 terčov. Výsledky – trap muži, konečné poradie: 1. Alipov (Rus.) 123 b. (v kvalifikácii) - semifinále 13+8, finále 15, 2. Erik Varga (SR) 123 - semifinále 15, finále 14, 3. Pellielo (Tal.) 122 - semifinále 13+7, o 3. miesto 13, ... 19. Marián Kovačócy (SR) 118.

Medailisti súťaže vo vzduchovej pištoli - zľava strieborný Portugalec Costa, víťazný Srb Mikec a bronzový Slovák Juraj Tužinský. FOTIO JÁN SÚKUP, SOV
Medailisti súťaže vo vzduchovej pištoli - zľava strieborný Portugalec Costa, víťazný Srb Mikec a bronzový Slovák Juraj Tužinský. FOTIO JÁN SÚKUP, SOV

V súťaži vo vzduchovej pridal o niečo neskôr Juraj Tužinský bronz! Hoci v kvalifikácii nezačal dobre, postupne sa zlepšoval a napokon do osemčlenného finále postúpil výkonom 582 bodov (95-98-97-98-97-97) z výbornej druhej priečky.

Len o bod viac dosiahol najlepší z 33-členného štartového poľa Oleg Omeľčuk z Ukrajiny (583). Vo finálovej časti si 30-ročný Lučenčan dlho počínal veľmi dobre. Hneď sa usadil sa na líderskej pozícii a jeho náskok postupne rástol. Záver mu však nevyšiel. Štyri výstrely mal pod hodnotu desať, z toho úplne posledný len 8,2. To znamenalo znamenali súčet 180,1 b a koniec nádejí na boj o zlato. Členovi VŠC Dukla Banská Bystrica k tomu chýbalo len 0,9 b. Ešte po 17. výstrele viedol, po 18. však už bol „len“ bronzový. Napriek tomu dosiahol konečným tretím miestom druhý medailový úspech svojej kariéry na vrcholnom podujatí, keď pred piatimi rokmi bol rovnako tretí v tej istej disciplíne na ME v nórskom Merakeri.

Juraj Tužinský pri finálovej streľbe. Od prvého až po sedemnásty výstrel viedol... FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Juraj Tužinský pri finálovej streľbe. Od prvého až po sedemnásty výstrel viedol...
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

"Nečakal som, že získam túto medailu. Uspokojil ma jej zisk. Posledné roky mi pri nových pravidlách unikalo finále. Som rád, že som sa dnes dostal medzi najlepších. Sledoval som, že ľudia okolo mňa vypadávajú, zostali sme tam traja. Tlak bol veľký, chcel som to dotiahnuť do konca. Už sa mi nedarilo plne sa skoncentrovať, chýbali mi sily. Bojoval som, ako sa dalo,“

povedal Juraj Tužinský.

Druhému slovenskému zástupcovi Pavlovi Koppovi tesne ušiel postup medzi elitnú osmičku. S 578 bodmi ho klasifikovali na 10. priečke, pričom na prienik do finále stačilo v Baku dosiahnuť o bod viac. Víťazom sa stal napokon Srb Damir Mikec (201,8) pred 50-ročným Joaom Costom z Portugalska (201,5). Výsledky - vzduchová pištoľ 60  muži (konečné poradie): 1. Mikec (Srb.) 201,8 b. (v kvalifikácii 579), 2. Costa (Portug.) 201,5 (582), 3. Juraj Tužinský 180,1 (582), ... 10. Pavol Kopp (obaja SR) 578.


ZÁPASENIE - VOĽNÝ ŠTÝL: Jaloviar do 97 kg bojoval o bronz, skončil piaty
Jozef Jaloviar v opatere našich trénerov počas prestávky zápasu o bronz. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Jozef Jaloviar v opatere našich trénerov počas prestávky zápasu o bronz.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

Slovenský voľnoštýliar Jozef Jaloviar sa v kategórii o 97 kg postaral o ďalší výrazný výsledok nášho zápasenia na EH v Baku. Po bronze “klasika” Istvána Lévaia v kategórii do 66 kg sa urastený Jaloviar tiež pokúšal o zisk bronzu. Napokon v dueli oň prehral s Ukrajincom Valerijom Andrijcevom a obsadil konečné 5. miesto.

Pre Jaloviara je to na medzinárodnom vrcholnom podujatí jeden z najlepších výsledkov. V Baku mal bilanciu dve víťazstvá a dve prehry.

Jaloviar si po voľnom žrebe v prvom kole v osemfinále poradil so Švajčiarom Philippom Hutterom. Dvadsaťštyriročný člen Dunajplavby Bratislava mal v prvej perióde prevahu a vyhral ju 8:2. V druhej si už svoje vedenie ustrážil. Piaty muž z vlaňajších majstrovstiev sveta Elizbar Odikadze položil základ svojho štvrťfinálového úspechu proti Jaloviarovi v prvej perióde, ktorú vyhral 6:2. V druhej sa už nepodarilo bodovať žiadnemu voľnoštýliarovi. Keďže Odikadze postúpil do finále, Slovák pokračoval v súťaži v repasáži. V jej druhom kole odzápasil vyrovnaný duel s Litovcom Mindaugasom Rumbutisom a vyhral na technické body 5:2, vďaka čomu postúpil do súboja o bronz.

Jozef Jaloviar (v červenom) v dueli o bronz s Ukrajincom Andrijcevom. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Jozef Jaloviar (v červenom) v dueli o bronz s Ukrajincom Andrijcevom.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

V medailovom dueli mal prevahu ukrajinský voľnoštýliar. Jaloviar sa snažil, ale prevaha bola na súperovej strane. V prvej perióde bodoval Andrijcev dvakrát po vytlačení Slováka mimo vyznačené územie, ďalšie dva podobné body pridal aj v úvode druhej trojminútovky. Jaloviar potom zariskoval, čo skúsený Andrijcev využil a pridal ďalšie technické body. "Keď som videl vyžrebovanie, vedel som, že mojou povinnosťou je prejsť do zápasu o bronz. Pomohol mi postupom do finále Gruzínec. Dosiahol som najlepší výsledok medzi seniormi. Som spokojný, viem na čom musím ešte popracovať. Od bronzu som bol ďaleko. Na základe samotného zápasu i výsledku je vidieť, že tam veľa chýbalo. Ukrajinec je kvalitný zápasník, veď je strieborný z olympijských hier. a bol lepší po fyzickej a trochu aj po technickej stránke. Pred európskymi hrami sme boli na sústredení v Kyjeve, takže som vedel, v čom je silný. No aj tak sa mi nepodarilo to využiť vo svoj prospech. Od začiatku dal vysoké tempo a už po 4. minúte som cítil, že mi trošku dochádzajú sily. On v podstate išiel celých šesť minút vo vysokom tempe a naberal body," opísal finálového súper," skonštatoval Jozef Jaloviar.

Jaloviarov ďalší cieľ je zúčastniť sa na budúcoročných olympijských hrách v Riu. "Budú štyri kvalifikačné turnaje. Prvé sú MS v Las Vegas v septembri, odkiaľ postúpia piati a potom takto o rok ďalšie tri turnaje, z ktorých sa kvalifikujú prví traja. Na tie sa treba dobre pripraviť. Máme na to pol roka, vieme na čom treba pracovať a v čom máme rezervy. Olympiáda je môj cieľ," dodal.

V hmotnosti do 74 kg prehral Michal Duba s Grékom Georgiosom Savvoulidisom 0:10 na technické body, keď ťahal za kratší koniec povrazu v oboch periódach. Savvoulidis potom prehral s Rusom Gedujevom a nepotiahol Slováka do opráv.

Výsledky - Voľný štýl – muži, do 74 kg - 1. kolo: Savvoulidis (Gréc.) - Michal Duba (SR) 10:0, do 97 kg - 1. kolo: Jozef Jaloviar (SR) - voľný žreb, osemfinále: Jaloviar - Hutter (Švaj.) 8:3, štvrťfinále: Odikadze (Gruz.) - Jaloviar 6:2, repasáž - 2. kolo: Jaloviar - Rumbutis (Litva) 5:2, o 3. miesto: Andrijcev (Ukr.) - Jaloviar 10:0.
 

STOLNÝ TENIS: Ódorová nečakane prevalcovala „portugalskú“ Číňanku Ju Fu
V komornom prostredí mestskej športovej haly v Baku (kapacita iba 1700 divákov) sa hrali v stredu na I. EH 2. kolá v dvojhre žien i mužov. Po stopercentnom zásahu nášho stolnotenisového kvarteta v úvode individuálnych súťaží v stredu vypadli po jednej mužovi aj žene.

So súťažou sa rozlúčila Topoľčianka Barbora Balážová (38. v európskom rebríčku), keď podľahla tesne ukrajinskej obranárke Tatiane Bilenkovej (12.) v pomere 3:4 (3,-7,-8,8,-6,9,-7). Naša stolná tenistka mala priam raketový vstup do zápasu. V 1. sete dovolila Ukrajinke, známejšej pod dievčenským menom Soročinská, iba tri loptičky! Cez prestávku sa však jej protihráčka spamätala, zlepšila podanie, ale najmä pohyb. Naopak, po niekoľkých nešťastných loptičkách začala Balážová postupne strácať trpezlivosť. Snažila sa útočiť aj z nepripravených loptičiek, čo je presne to, na čo sa defenzívne hráčky najviac spoliehajú. Napriek nepriaznivému vývoju zápasu vďaka veľkej bojovnosti, ale aj riskantnej hre, naša stolnotenisová jednotka ešte vyrovnala stav zápasu na 3:3. Hoci v rozhodujúcom sete viedla 2:0, nevyužila sľubný vstup a umožnila ctižiadostivej súperke rýchly odskok na 4:9. Balážovej sa päťkrát v tejto fáze podarilo trafiť pásku sieťky a od nej sa loptička odrazila tesne za stôl. Skúsená Ukrajinka, ktorá trénuje v Schlagerovej stolnotenisovej akadémii vo Schwechate, si potom už nenechala veľkú príležitosť ujsť, hoci naša hráčka „hrýzla“ do poslednej loptičky.

Trénerka Valentina Popovová prehratý zápas Balážovej zhodnotila pre www.olympic.sk slovami: „Je to premárnená veľká šanca. Tento duel sa dnes dal vyhrať. Baši takýto typ obranárky vyhovuje a keby bola vydržala pri hre z 1. setu, mohla byť v najlepšej európskej šestnástke. Šancu na reparát bude mať až koncom septembra na ME v Jekaterinburgu.“

Skúsená Eva Ódorová si poradila s favorizovanou Portugalkou Fu Ju. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Skúsená Eva Ódorová si poradila s favorizovanou Portugalkou Fu Ju.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV

O príjemné prekvapenie sa v stredu v Baku postarala skúsená Eva Ódorová (51.), keď po výbornom výkone vyradila vysoko favorizovanú portugalskú Číňanku Ju Fu (6.) až nečakane hladko 4:1 (10,-8,9,8,8). S touto súperkou sa stretla za stolom iba po prvý raz, ale jej hru pozná z francúzskej najvyššej stolnotenisovej súťaže, kde obidve pôsobia. Ju Fu je s družstvom Metzu aktuálna majsterka Francúzska. Slovenská reprezentantka zaskočila súperku už v 1. sete. Rýchlo si zvykla na jej najsilnejšiu zbraň – podanie a v početných výmenách bola rýchlejšia a presnejšia. Portugalka chvíľami pôsobila až bezradne. V 2. sete sa ešte dokázala zmobilizovať, ale ďalšie už boli plne v réžii rodáčky z Komárna Ódorovej. Akoby práve ona bola o 45 miest vyššie v rebríčku a nie jej súperka.

Keď som zistila, že súperka mi dnes svojim nepríjemným podaním príliš neublíži, upokojilo ma to. Vo výmenách som si verila, veď tie mám najradšej. Protihráčku som držala stále pod tlakom, aby čo najmenej využívala svoj bleskový forhend. V ďalšom kole ma čaká priateľka ešte z mládežníckych šampionátov – Češka Renáta Štrbíková. V roku 1993 sme spolu v štvorhre kadetiek získali na ME zlaté medaily. Dokonale sa za tie roky poznáme a šance v našom súboji vidím tak päťdesiat na päťdesiat, “ povedala pre www.olympic.sk po postupe do 3. kola Eva Ódorová.

V 2. kole dvojhry mužov čakala na Ľubomíra Pišteja príliš ťažká prekážka v podobe 4. nasadeného hráča Portugalčana Marcusa Freitasa. Zlatý medailista z ME družstiev 2014 v Lisabone a čerstvý víťaz súťaže tímov v Baku je v súčasnosti jeden z najlepších Európanov. Slovenského reprezentanta (73. v aktuálnom európskom rebríčku) zdolal za necelých 30 minút hladko 4:0 (7,3,8,4). Iba celkom maličkú šancu na obrat mu ponúkol v 3. sete, keď Pištej viedol 7:5. To však bolo všetko. Náš hráč nedokázal prijať jedovaté, záhadne rotované podanie súpera. Hral aj dosť staticky  a v záverečnom sete predčasne kapituloval.

Tréner slovenskej reprezentácie o Jarolím Miko skomentoval jeho výkon slovami: „Keď v 1. sete za stavu 6:4 Ľubo pokazil vlastný servis, akoby si prestal veriť. V 2. sete nespracoval  Freitasovi sedem servisov a to na sebavedomí nikomu nepridá... Portugalec je v Baku podľa môjho názoru ašpirantom  na finále aj v dvojhre.“

Večer hlavný rozhodca potvrdil to,  čo už bolo známe o deň skôr: nemecký reprezentant Timo Boll, 2. najvyššie nasadený hráč na EH, pre žalúdočné problémy odstúpil a odcestoval sa liečiť domov. Jeho súper, slovenský stolný tenista čínskeho pôvodu Wang Jang, tak postúpil už do osemfinále, v ktorom ho vo štvrtok čaká   Angličan Liam Pitchford.
 

BOX: Matúš Strnisko vyhral a postúpil do osemfinále
Matúš Strnisko s trénermi Tiborom a Pavlom Hlavačkovcami.
Matúš Strnisko s trénermi Tiborom a Pavlom Hlavačkovcami.

Slovenský boxer Matúš Strnisko sa na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku prebojoval do osemfinále poloťažkej hmotnostnej kategórie (do 81 kg). V stredajšom súboji 1. kola si poradil so španielskym protivníkom Alejandrom Fernandezom Camachom, keď po troch odboxovaných kolách mali karty arbitrov podobu dvakrát 29:28 a raz 30:25. “Matúš v prvom kole ťahal za kratší koniec, no od druhého kola zmenil taktiku, našiel na kvalitného súpera recept a začal dominovať. Za víťaza ho označili všetci traja bodoví rozhodcovia,” hodnotil výkon nášho borcov jeden z dvojice našich trénerov Pavol Hlavačka. V piatok 19. nastúpi v 2. kole proti Rusovi Siliaginovi.
 

VODNÉ PÓLO: chlapci prehrali s Čiernohorcami 8:9
Slovenskí vodnopóloví reprezentanti do 17 rokov prehrali v stredajšom stretnutí o 9. -12. miesto s výberom Čiernej Hory 8:9. Mladí Slováci v piatok ráno (9.00 h SELČ) nastúpia v súboji o konečné 11. miesto proti menej úspešnému tímu z neskoršieho súboja Francúzsko - Rumunsko. V stredajšom zápase sa Slovákom darilo držať krok so súperom počas celého duelu, Furman necelé tri minúty pred koncom vyrovnal na 8:8, no na presný zásah Radoviča 55 sekúnd pred štvrtou sirénou už tím SR nedokázal odpovedať. Najlepším strelcom slovenského družstva bol štvorgólový Adam Furman. Výsledok - o 9. - 12. miesto:  Čierna Hora - Slovensko 9:8 (2:1, 4:4, 1:2, 2:1). Góly SR: Furman 4, Kocák 2, Mitruk a Orem po 1 . Využitie presiloviek: 5/2 - 6/0, pokutové hody: 0 – 0. Zostava SR: J. Úradník, Klampár - Čaraj, Kováčik, Baran, Mitruk, Barger, Furman, Orem, Grivalský, Rybnikár, M. Úradník, Kocák.
 


SÚŤAŽNÝ Program slovenských Športovcov poČas ĎalŠích DVOCH DNÍ

 
Poznámka: Uvádzame miestne časy, na Slovensku je o tri hodiny menej.
 

Štvrtok 18. júna

CESTNÁ CYKLISTIKA (pri pláži Bilgah): 10.00 - 11.20 časovka Ž (Tereza Medveďová)

STOLNÝ TENIS (Športová hala): 14.00 tretie kolo dvojhra M (Wang Jang nastúpi proti Angličanovi Pitchfordovi), 11.00 tretie kolo dvojhra Ž (Eva Ódorová nastúpi proti Češke Štrbíkovej), 17.00 – 21.00 štvrťfinále dvojhra M, dvojhra Ž

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (Národná gymnastická aréna): 17.30 – 20.15 finále viacboja Ž (Barbora Mokošová)

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Strelecké centrum - SC): 11.00 – 18.15 mix trap (Erik Varga, Zuzana Rehák Štefečeková - SC 4)

VOLEJBAL (Kryštálová hala 1): 11.00 základná skupina M Rusko - Slovensko

VODNÉ PÓLO (Water Polo Arena): 14.30  v skupine o 7. - 10. miesto v turnaji D Srbsko - Slovensko

ZÁPASENIE (Aréna Hejdara Alijeva): 10.00 – 14.00 a 19.00 – 21.30 voľný štýl do 61 kg M (Mykola Bolotňuk), do 70 kg M (Róbert Ollé), do 125 kg M (Soslan Gaglojev)
 
 

Piatok 19. júna

BOX (Kryštálová hala 2): 12.30 – 16.30 druhé kolo do 81 kg M (Matúš Strnisko nastúpi proti Rusovi Siliaginovi)

LUKOSTREĽBA (Štadión Tofika Bachramova): 9.00 – 12.30 a 14.00 – 17.30 eliminácia olympijský luk Ž (Alexandra Longová)

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Strelecké centrum - SC): 9.00 – 13.00 ľubovoľná malokalibrovka 3x20 Ž (Daniela Demjen Pešková, Jana Hyblerová - SH 2, SH 3), 10.30 – 18.00 dvojitý trap M (Hubert Andrzej Olejnik - SC 4)

VODNÉ PÓLO (Water Polo Arena): 12.00 o 11. miesto v turnaji CH (Slovensko nastúpi proti zdolanému zo zápasu Rumunsko - Francúzsko)

Podujatia a športovci
paris

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV