Športové aktuality
18 min. čítania

Tretí súťažný deň EH v Baku: zápasník Lévai bronzový, triatlonista Varga piaty, tri kajakárske lode aj gymnasta Michňák na koni do finále, volejbalisti zdolali Talianov

Ľ. Souček, M. Gaško, Z. Kríž, TASR, SITA

Vizitky členov slovenskej výpravy nájdete na http://www.baku.olympic.sk

BAKU 14. júna (SOV - Ľubomír Souček a Mojmír Gaško, tlačoví atašé slovenskej výpravy na EH + Zdenko Kríž, vyslaný redaktor www.olympic.sk + SITA, TASR)V nedeľu boli slovenskí športovci na II. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku priebehu dňa v akcii v siedmich športových odvetviach, v troch sa naši reprezentanti v Baku predstavili premiérovo, v ďalších troch pokračovali a v triatlone Slováci už svoje súťažné pôsobenie v Baku ukončili. Celkovo možno povedať, že Slováci mali v nedeľu veľmi úspešný deň.

Hneď ráno nás potešili volejbalisti víťazstvom nad Talianskom a dvojkajak Erik Vlček, Juraj Tarr priamym postupom do finále na 1000 m. Do finále potom postúpili aj ženský dvojkajak Ivana Kmeťová, Martina Kohlová na 500 m a mužský štvorkajak na 1000 m. Popoludní triatlonista Richard Varga skončil piaty, gymnasta Slavomír Michňák postúpil do finálovej šestice na koni s držadlami, a potom sa o prvú slovenskú medailovú radosť v Baku zaslúžil zápasník István Lévai, ktorý v grécko-rímskom štýle v kategórii do 66 kg získal bronzovú medailu! V synchronizovanom plávaní je po nedeľňajších povinných figúrach isté, že vo finále bude mať Slovensko trojnásobné zastúpenie - v sólovej i v tímovej súťaži, aj v kombinovaných zostavách. V  priebehu dňa budeme spravodajstvo o účinkovaní Slovákov aktualizovať.

Kompletná nominácia slovenskej výpravy na Európske hry v Baku - aktualizované

Družstvo volejbalistov

vstúpilo do turnaja ranným zápasom v Kryštálovej hale 1 proti Taliansku, prvú polovicu kvalifikácie viacboja absolvovali v Národnej gymnastickej aréne športoví gymnasti Slavomír MichňákBarbora Mokošová a v jedinom odľahlom dejisku súťaží EH – v Mingačevire, 300 km od Baku – začali na rovnomennom jazere súťažiť naši rýchlostní kanoisti. V úvodný deň nastúpili v C1 na 1000 m Matej Rusnák, v K1 na 1000 m Peter Gelle, v K2 na 1000 m Erik Vlček, Juraj Tarr, v K2 na 500 m Martina Kohlová, Ivana Kmeťová a v K4 na 1000 m Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin. Okrem toho v triatlone sme na pláži Bilgah a v uliciach mesta mali v hre dvojicu Richard Varga a Lukas Šiška, v synchronizovanom plávaní desiatka našich akvabiel absolvovala povinné figúry, v grécko-rímskom zápasení nastúpili do 66 kg István Lévai a do 75 kg Richard Rigó a vo Water Polo Arene hrali naši vodní pólisti proti Malte a pólistky proti Francúzsku.
 

GRÉCKO-RÍMSKE ZÁPASENIE: ISTVÁN LÉVAI ZÍSKAL HISTORICkÝ BRONZ
István Lévei (v červenom drese) v úspešnom súboji o bronz s Ukrajincom Demiankovom. FOTO: ŠTART
István Lévei (v červenom drese) v úspešnom súboji o bronz s Ukrajincom Demiankovom.
Foto
ŠTART

Majster Európy v grécko-rímskom štýle v kategórii do 66 kg z Belehradu 2012 a bronzový z ME 2013 v Tbilisi i z ME 2014 vo Vantaa, 24-ročný István Lévai  v turnaji, ktorý má v Baku takisto status európskeho šampionátu, získal v nedeľu večer historickú prvú medailu na Európskych hrách pre Slovensko!

Lévai sa už predpoludním prebojoval do štvrťfinále. Na postup medzi najlepších osem potreboval zverenec Karola Lengyela stráviť na žinenke Areny Hejdara Alijeva vo dvoch súbojoch dokopy 4:31 min. Rozhodcovia Lévaiove duely s Grékom Vladimirosom Matiasom i Davidom Cascavillom z Talianska ukončili predčasne pre Slovákovu veľkú prevahu už v prvej perióde (stav bol 8:0, resp. 9:1). Cascavillovi sa síce podarilo zabodovať vytlačením trojnásobného medailistu z ME mimo vymedzený priestor, ale inak bol jasne lepší Slovák.

Medailová radosť Istvána Lévaia z prvej medaily pre Slovensko v histórii Európskych hier. FOTO: ŠTART
Medailová radosť Istvána Lévaia z prvej medaily pre Slovensko v histórii Európskych hier.
Foto
ŠTART

Vo štvrťfinále Lévai podľahol Rusovi Arťomovi Surkovovi 0:4. Slovenský reprezentant od začiatku ťahal v dueli za kratší koniec. Už po 57 sekundách ho rozhodca napomínal a potom sa nechal ošetriť na tvári. Následne sa ubránil nástupu súpera, ale v ďalšom priebehu už bol ruský zápasník nad jeho sily. V čase 5:18 min získal deviaty technický bod a rozhodca duel predčasne ukončil. "Rusa sme poriadne nepoznali. István sa nenechal vyhýbať, ale v dolných partiách mu už chýbali sily," skonštatoval tréner Karol Lengyel.

Ale keďže Surkov postúpil až do finále, v ktorom napokon aj zvíťazil, potiahol Lévaia do opráv. V repasáži si poradil s Dánom Fredrijom Bjerrehuusom 9:6 na technické body. Vo vyrovnanom súboji sa obaja borci striedali vo vedení, druhá perióda však patrila Slovákovi. Dánovi museli ošetrovať zranenú tvár. V súboji o 3. miesto vyhral nad Ukrajincom Denisom Demiankovom v ich prvom vzájomnom súboji po vyrovnanom priebehu 6:4 na technické body, hoci prehrával už 0:4. Keďže súťaž v Baku je zároveň aj európskym šampionátom, získal už štvrtú medailu z ME v rade, z toho tretiu bronzovú v sérii.

"Veľmi sa teším, že sa mi podarilo získať túto historickú medailu z európskych hier pre Slovensko. Oveľa radšej by som bol, ak by bola zlatá. V zápase o bronz som sa po prvej perióde nevzdával, pokračoval v boji. Cítil som, že súperovi už dochádzajú sily. Najťažší bol zápas s Rusom. Titul majstra Európy je top, táto medaila je hneď za tým," povedal po medailovom ceremoniáli István Lévai.
 
V hmotnosti do 75 kg Richard Rigó v prvom kole v búrlivej kulise prehral s domácim borcom Elvinom Mursalijevom po piatich minútach 0:8 na technické body (0:4 na body). Azerbajdžanec však postúpil do finále, a tak Rigó zápasil aj v opravách, kde však nestačil na Rumuna Ionela Puscasua.

Výsledky slovenských reprezentantov v grécko-rímskom štýle, do 66 kg - 1. kolo: István Lévai (SR) - Matias (Gréc.) 8:0 v I. perióde, osemfinále: Lévai - Cascavilla (Tal.) 9:1 v I. perióde, štvrťfinále: Surkov (Rus.) - Lévai 9:0 v II. perióde, opravy - 2. kolo: Lévai - Bjerrehuus (Dán.) 9:6, o 3. miesto: Lévai - Demi

Richard Varga (v strede) pri štarte plaveckej časti. FOTO: ŠTART
Richard Varga (v strede) pri štarte plaveckej časti.
Foto
ŠTART

ankov (Ukr.) 6:4, do 75 kg - 1. kolo: Richard Rigó (SR) - Mursalijev (Azerb.) 0:8 v II. perióde, opravy - 1. kolo: Rigó - Puscasu (Rum.) 2:4.


TRIATLON: RICHARD VARGA PIATY
Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil na 1. európskych hrách v Baku 5. miesto. Hoci sa po plaveckej aj cyklistickej časti držal na čele priebežného poradia, v behu výrazne stratil a napokon finišoval vo výslednom čase 1:49:31 h. Víťazom sa stal po výborne zvládnutom bežeckom úseku Brit Gordon Benson (1:48:31 h), na ktorého Varga v cieli stratil celkovo 61 sekúnd. Druhý skončil Portugalčan Joao Silva, bronzový kov získal domáci reprezentant Rostyslav Pevcov. Na medailu chýbalo Vargovi 28 sekúnd.

Druhý slovenský reprezentant Lukas Šiška dobehol na 44. pozícii z celkového počtu 46 pretekárov, ktorí boli klasifikovaní v cieli. V náročných podmienkach v úmornom teple vzdalo preteky

Medailovú šancu stratil Richard Varga v bežeckej časti pretekov, ešte po cyklistickej viedol,. FOTO: ŠTART
Medailovú šancu stratil Richard Varga v bežeckej časti pretekov, ešte po cyklistickej viedol,.
Foto
ŠTART

11 triatlonistov, resp. niektorí boli dobehnutí o kolo.

Dvadsaťšesťročný vlajkonosič slovenskej výpravy na piatkovom otváracom ceremoniáli Richard Varga ako zvyčajne nenašiel premožiteľa v plaveckej časti a z vody vyšiel v najlepšom čase 18:39 min. Po prvom kole jazdy na bicykli mu síce patrila šiesta priečka a hoci sa po treťom prepadol až na jedenástu, naďalej držal krok s vedúcou skupinou. V záverečnom šiestom okruhu preťal napokon cieľovú pásku ako druhý v poradí vo výslednom čase 1:16:07 h. Veľmi rýchlo sa však dokázal prezuť a na bežecký úsek vybehol v pozícii lídra priebežného poradia. To sa mu vo veľkom teple napokon nepodarilo udržať. Už po prvom bežeckom úseku stratil na Ben

Lukas Šiška. FOTO: ŠTART
Lukas Šiška.
Foto
ŠTART

sona 18 sekúnd, po druhom to už bolo 42 sekúnd. Heroickým výkonom sa v závere prezentoval Silva, ktorý sa z piatej priečky v poslednom meranom úseku prepracoval dopredu, predbehol aj Vargu a napokon finišoval na striebornej pozícii.

"Dnes som nemohol skončiť lepšie. Dal som do pretekov všetko, na viac som nemal. Trocha ma mrzí, že som nenašiel správne nohy v behu, ktoré som mal minulý týždeň alebo pred dvoma. Aj taký je šport. Veľakrát som musel zabojovať počas týchto pretekov. Som rád, že mi vyšiel cyklistický únik a mohol som držať svoje tempo. Dnes som najviac bojoval s horúčavou. Najhorší bol pre mňa pre ťažké nohy záverečný beh," zhodnotil Richard Varga.

"Bola to pre mňa vynikajúca skúsenosť. Dnes som sa cítil dobre, nevyplával som však, ako viem. Bohužiaľ, mal som na bicykli pád a stratil som kontakt so skupinou. V behu som sa snažil ísť čo najlepšie," uviedol Lukas Šiška.

Výsledky – triatlon, muži (1,5 km plávanie, 40 km cyklistika, 9,945 km beh): 1. Benson (V. Brit.) 1:48:31 h, 2. Silva (Portug.) +11 s, 3. Pevcov (Azer.) +33, 4. Latin (Est.) +50, 5. Richard Varga (SR) +1:01 min, ...44. Lukas Šiška (SR) +12:26.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: TRI LODE DO FINÁLE, V K2 NA 1000 M VLČEK A TARR PRIAMO, ŽENSKÝ DVOJKAJAK A MUŽSKÝ ŠTVORKAJAK ZO SEMIFINÁLE

Slovenský štvorkajak na 1000 m v Mingačevire postúpil do utorňajšieho finále. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Slovenský štvorkajak na 1000 m v Mingačevire postúpil do utorňajšieho finále.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV


Úradujúci majstri sveta Erik Vlč

Erik Vlček (vľavo) a Juraj Tarr na štúdiovej fotografii. Do pondelňajšieho finále postúpili úradujúci majstri sveta v K2 na 1000 m priamo. FOTO: SOV
Erik Vlček (vľavo) a Juraj Tarr na štúdiovej fotografii. Do pondelňajšieho finále postúpili úradujúci majstri sveta v K2 na 1000 m priamo.
Foto
SOV

ek a Juraj Taar postúpili z nedeľňajších ranných rozjazd priamo do finále K2 na 1000 m. Časom 3:14,468 min obsadili v prvej z dvoch jázd tretiu priečku a ešte sa zmestili do finálovej kvóty.

Naopak, Matej Rusnák musel o účasť v medailových bojoch bojovať v semifinále. V druhej rozjazde C1 na 1000 m obsadil štvrtú priečku časom 4:04,777 min. V K1 na rovnakej vzdialenosti obsadil Peter Gelle v druhej rozjazde piate miesto a časom 3:40,139 min. sa taktiež kvalifikoval do semifinále. Takisto aj ženská "kádvojka" Ivana Kmeťová, Martina Kohlová, ktorá v II. rozjazde na 500 m obsadila 6. miesto.

Aj ženský dvojkajak na 500 m v zložení Ivana Kmeťová (vľavo), Martina Kohlová postúpil do A-finále. FOTO: JÁN SÚKUP, SOV
Aj ženský dvojkajak na 500 m v zložení Ivana Kmeťová (vľavo), Martina Kohlová postúpil do A-finále.
Foto
JÁN SÚKUP, SOV


Dvojkajak Ivana Kmeťová, Martin Kohlová zajazdil v semifinále na 500 m druhý najlepší čas 1:39,875 min a predstaví sa v bojoch o medaily. O cenné kovy bude bojovať aj posádka švorkajaku v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin. Tá v štvorčlennom semifinále na 1000 m dosiahla najlepší čas 2:50,523 min. Finále B v K1 na kilometri pôjde Peter Gelle. V druhej semifinálovej jazde obsadil štvrtú priečku v čase 3:25,951 min. Naopak, Matejovi Rusnákovi nestačil semifinálový výkon (3:47,954 min) na postup. Skončil štvrtý s takmer sekundovou stratou na posledné voľné finálové miesto.
 

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA: Michňák do finále na koni s držadlami, Mokošovej kvalitný preskok
 
Gymnasta Slavomír Michňák sa prebojoval do finále cvičenia na koni s držadlami. Dvadsaťdvaročný zverenec Petra Krištofa dostal za svoje cvičenie 14,666 b a v kvalifikácii skončil šiesty - teda v tomto novom formáte súťaže na poslednom postupovom mieste. Výrazne sa priblížil k svojmu doterajšiemu bodovému maximum na tomto náradí – 14,800 z nedávneho európskeho šampionátu v Montpellieri, kde v kvalifikácii na koni skončil desiaty, veľmi tesne od postupu do finále. Tam však postupovalo až osem borcov, zatiaľčo na EH v Baku sa skúša nový model – do finále viacboja postupuje len 18 borcov namiesto zvyčajných 24, do finále na náradiach zase len šesť namiesto zvyčajných osem (a maximálne jeden z krajiny, na OH, MS či ME môžu až dvaja). Novinkou je aj to, že v parádnej Národnej gymnastickej arén
Slavomír Michňák pre cvičení na konmi s držadlami. FOTO: ĽUBOMÍR SOUČEK, SOV
Slavomír Michňák pre cvičení na konmi s držadlami.
Foto
ĽUBOMÍR SOUČEK, SOV

e cvičia zároveň muži aj ženy - keď muži po cvičeniach na svojich troch náradiach čakali na známky, začali cvičiť ženy, a naopak.

Michňák začínal na kruhoch, kde získal známku 12,066 b. "V poslednom čase pociťujem bolesti ľavého ramena, ktorých príčinu ani lekári nevedia odhaliť. Okrem toho som nedávno bol aj chorý. Celú zostavu na kruhoch som teraz robil po dlhšom čase a na viac som momentálne nemal," hovoril pre www.olympic.sk. O akúkoľvek šancu na finále viacboja prišiel potom v cvičení prostných, ktoré úplne pokazil. Dvakrát spadol a ďalšie dva doskoky mal neisté, takže dostal len 11,500 b. "Neviem, čo sa stalo. V druhom akrobatickom vôbec som si to askosi zle vypočítal a spadol som. Na a závere som nevládal. Mal som obavy, že posledný akrobatický prvok ani neskočím," krútil hlavou Michňák. Jeho tréner Peter Krištof prezradil, že v posledných dňoch mal Slávo ešte doma pred ochodom žalúdočné problémy. "Negatívne poznačili jeho záverečnú prípravu a zrejme spôsobili aj to, že v závere cvičenia prostných Slávo nevládal," poznamenal tréner.

Na koni, čo je jeho parádne náradie, však Michňák na záver svojho nedeľňajšieho účinkovania zacvičil výborne. Očividnejšie problémy mal len s vytlačením záverečnej stojky. "Cítil som sa pred cvičením zle, ale povedal som si, že nemám čo stratiť a zabojoval som. Zacvičil som celkom čisto," hovoril Slavomír Michňák. "Ak by v závere išiel možno rýchlejšie do stojky, mohol by získať desatinu bodu navyše

Slavomír Michňák. FOTO: ĽUBOMÍR SOUČEK, SOV
Slavomír Michňák.
Foto
ĽUBOMÍR SOUČEK, SOV

," myslel si tréner Krištof. Napriek tomu napokon výsledná známka na finále stačila a Michňák dosiahol postupom doň svoj životný úspech.

Novým formátom súťaženia však náš gymnasta nie je vôbec nadšený. "Tento súťažný systém, keď je viacboj rozdelený do dvoch dní, je pre mňa čudný," poznamenal na záver a dodal: "Mám z tejto novinky zatiaľ rozpačité pocity."

Finalistka viacboja na aprílových ME Barbora Mokošová dostala v prvej polovici kvalifikácie v Baku za cvičenia v preskoku a na bradlách celkovo 25,099 bodu a zatiaľ je na 37. priečke. Veľmi dobre zvládla preskok, kde ju rozhodcovia ocenili známkou 13,933. Na bradlách sa jej však nedarilo podľa predstáv a dostala 11,166 b.

Muži – viacboj po prvom dni: 1. Verňajev (Ukr.) 45,000, 2. Beľavskij (Rus.) 44,000, 3. Stepko (Azerb.) 43,899, ... 49. Slavomír Michňák (SR) 38,232 (prostné 11,500, kôň s držadlami 14,666 – 6., kruhy 12,066), kvalifikácia do do finále na koni s držadlami: 1. Stepko 15,333, 2. Bertoncelj (Slovin.) 15,166, 3. Beľavskij (14,800, ... 6. Michňák 14,666. Ženy - viacboj po prvom dni: 1. Mustafinová 30,333, 2. Komovová 29,432, 3. Tucchaľanová (všetky Rus.) 29,132, ... 37. Barbora Mokošová (SR) 25,099 (preskok 13,933, bradlá 11,166).


VOLEJBAL: NEČAKANÉ VÍŤAZSTVO NAD FAVORIZOVANÝMI TALIANMI
Tím slovenských volejbalistov zvíťazil vo svojom nedeľňajšom úvodnom vystúpení nad Talianskom 3:1. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Palgut, Ľuboslav Šalata príjemne prekvapili. V prvých dvoch setoch zvládli ich koncovky a položili základ svojho úspechu. Taliani sa vzchopili v treťom dejstve, ale štvrté už mal opäť pod kontrolou slovenský tím. Slováci vstúpili úspešne do turnaja, v ktorom ich v základnej B-skupine ešte čakajú súboje s Nemeckom, Ruskom, Belgickom a Bulharskom. Do štvrťfinále postúpia najlepšie štyri tímy zo skupiny.

Tréner nášho tímu Miroslav Palgut bol po úvodnom zápase veľmi spokojný. "V koncovkách setov sme hrali veľmi dôsledne, dobre sme bránili na sieti. Dôležité bolo, že sme vyhrali druhý set. V treťom nám trochu ochabla koncentrácia, Taliani nám ušli a nestihli sme to dotiahnuť. Vo štvrtom sme sa so súperom ťahali stále o jeden bodík, dokázali sme však v závere zatlačiť Talianov podaním, ubránili sme veľa lôpt a koncovku sme uhrali naozaj skúsene. Pred zápasom sme mali dilemu, koho postaviť na pozíciu univerzála, napokon sme sa rozhodli pre Luxa, ktorý odohral výborný zápas. Veľmi dobre zahral blokár Ondrovič, ktorý sa presadzoval z prvého sledu, jeho výkon v útoku však bol závislý na dobrej práci prihrávajúcich smečiarov Chrtianskeho a Kriška, ktorí si dobre urobili svoju prácu," zhodnotil zápas pre agentúru SITA.

Muži - B-skupina: Slovensko - Taliansko 3:1 (23, 22, -22, 21), 124 min, rozhodovali: Schürmann (Licht.), Alijev (Azerb.), 1480 divákov. Zostava a body SR: Kriško 14, Ondrovič 15, Lux 18, Š. Chrtiansky ml. 9, Prešinský 7, J. Zaťko 4, liberá Vydarený a Kempa (T. Halanda 2).
 

VODNÉ PÓLO: DIEVČATÁ ZDOLALI FRANCÚZKY 9:5, CHLAPCI MALŤANOV 15:8
Slovenské reprezentantky do 17 rokov po piatkovej prehre 4:13 s Ruskami 4:13 a po sobotňajšej výhre 9:8 nad Srbkami vyhrali v nedeľu nad Francúzkami 9:5. Najlepšou strelkyňou SR bola Patrícia Krivdová so štyrmi presnými zásahmi. Zverenky trénera Milana Henkricha nastúpia v pondelok proti Španielkam a v utorok si vo svojom záverečnom vystúpení v B-skupine zmerajú sily s Taliankami. B-skupina: Slovensko - Francúzsko 9:5 (5:0, 1:1, 2:2, 1:2). Góly SR: Krivdová 4, Majlathová, Stankovianska, Rybanská, Kováčiková a Baranovičová po 1. Zostava SR: Stehlíková, Stručková - Kováčiková, Kurucová, Baranovičová, Junasová, S. Pažická, Kačková, Krivdová, Stankovianska, Rybanská, Majlathová, Bergerová.

Z víťazstva sa tešil aj kadetský tím chlapcov do 17 rokov. Ten po sobotňajšej prehre 5:14 so Srbskom presvedčivo zdolal Maltu 15:8. Slovenskí reprezentanti položili základ svojho víťazstva už v prvej štvrtine duelu, uspeli v nej 6:1. Najlepším strelcom SR bol Michal Úradník so štyrmi presnými zásahmi. Zverenci Miroslava Gogolu nastúpia v pondelok vo svojom záverečnom vystúpení v D-skupine proti Španielom. D-skupina: Malta - Slovensko 8:15 (1:6, 4:2, 0:2, 3:5). Góly SR: M. Úradník 4, Kocák, Orem, Baran, Čaraj a Furman po 2, Mitruk 1. Zostava SR: J. Úradník, Klampár - Čaraj, Kováčik, Baran, Mitruk, Barger, Furman, Orem, Grivalský, Rybnikár, M. Úradník, Kocák.


SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: SLOVENKY TRIKRÁT DO FINÁLE, SÓLISTKA DAABOUSOVÁ Z 9. MIESTA
Slovensko bude mať trojnásobné zastúpenie vo finálových súťažiach synchronizovaných plavkýň na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku. V tomto športe sú Európske hry 2015 zároveň aj juniorskými majstrovstvami Európy. Kvalifikáciu zvládla najlepšie sólistka Naďa Daabousová, ktorá v nej skončila na 9. mieste. Do finále sa prebojovali aj tím SR a družstvo vo voľnej kombinovanej zostave. Súboje o medaily sú na programe v pondelok a utorok. Kvalifikácia pozostávala z voľných zostáv a nedeľňajších povinných figúr, v ktorých sa Slovenky nestratili. Pred bránami finále zostala len dvojica Petra Ďurišová, Diana Miškechová, ktorá obsadila celkove 14. miesto.

"Naplnili sme očakávania, ktoré sme mali pred príchodom do Baku. V sóle sa bude Daabousová snažiť zabojovať o 8. miesto, s Bieloruskou Talejkovou sú veľmi vyrovnané. Bude to veľký boj, radi by sme súperku predbehli. Tešíme sa z postupu v kombinovaných zostavách. Vo finále sa v našom športe v porovnaní s kvalifikáciou výsledky veľmi nemenia," skonštatovala pre agentúru SITA trénerka slovenského dua Nora Szauder.

Kvalifikácia po povinných figúrach - sóla (prvých dvanásť do finále): 1. Neboraková (Rus.) 170,0924, 2. Ferrerasová-Sanzová (Šp.) 162,6424, 3. Alexandriová (Rak.) 160,6000, ... 9. Naďa Daabousová (SR) 149,4333, dvojice (najlepších dvanásť do finále): 1. Filenkovová, Kulaginová (Rus.) 168,9901, 2. Nariežna, Jachnová (Ukr.) 161,8833, 3. Alexandriová, Alexandriová (Rak.) 160,4379, ... 14. Petra Ďurišová, Diana Miškechová (SR) 141,1561, tímy (najlepších dvanásť do finále): 1. Rusko 168,2992, 2. Španielsko 160,7072, 3. Ukrajina 158,4193, ... 12. Slovensko (Simona Barutová, Naďa Daabousová, Petra Ďurišová, Miroslava Kratinová, Sophia Lobpreisová, Diana Miškechová, Natália Pivarčiová, Rebecca Schererová) 138,7097.

SÚŤAŽNÝ Program slovenských Športovcov poČas ĎalŠích DVOCH DNÍ

Poznámka: Uvádzame miestne časy, na Slovensku je o tri hodiny menej.
 

Pondelok 15. júna

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Mingačevir): 10.00 B-finále K1 1000 m (Peter Gelle), 10.43 finále K2 1000 m M (Erik Vlček, Juraj Tarr), 14.00 – 17.15 rozjazdy a semifinále K1 200 m Ž (Martina Kohlová), C1 200 m M (Ľubomír Hagara), K2 200 m M (Martin Jankovec, Ľubomír Beňo), K1 200 m M (Miroslav Zaťko), K2 200 m Ž (Martina Kohlová, Ivana Kmeťová)
SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE (Aquatické centrum): 10.00 – 11.30 finále duo, 18.00 – 20.00 finále tímy (Slovensko)
ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (Národná gymnastická aréna): 11.15 – 12.35 kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov M – 2. časť (Slavomír Michňák), 16.35 – 17.30 kvalifikácia viacboja a na finále na náradiach jednotlivcov Ž – 2. časť (Barbora Mokošová)
VODNÉ PÓLO (Water Polo Arena): 11.15 základná skupina CH Španielsko - Slovensko, 13.00 základná skupina D Španielsko - Slovensko
ZÁPASENIE (Aréna Hejdara Alijeva): 10.00 – 14.00 a 19.00 – 21.30 voľný štýl do 48 kg Ž (Lenka Matejová)
 

Utorok 16. júna

BOX (Kryštálová hala 2): 13.30 – 16.30 eliminácie do 60 kg M (Michal Zátorský)
LUKOSTREĽBA (Štadión Tofika Bachramova): 9.00 – 11.00 kvalifikácia olympijský luk M (Boris Baláž), 14.00 – 16.00 kvalifikácia olympijský luk Ž (Alexandra Longová)
RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Mingačevir): 11.26 finále K4 1000 m M (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin), 11.37 K2 500 m Ž (Ivana Kmeťová, Martina Kohlová), 15.00 - 18.00 finále K1 200 m M, C1 200 m M, K2 200 m M, K1 200 m Ž, K2 200 m Ž, K1 5000 m Ž (Lucia Mištinová), K1 5000 m M (Marek Krajčovič)
STOLNÝ TENIS (Športová hala): 11.00 – 15.00 dvojhra Ž (Barbora Balážová, Eva Ódorová), 17.00 – 21.00 dvojhra M (Ľubomír Pištej, Wang Jang)
SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE (Aquatické centrum): 10.00 – 11.30 finále sólo (Naďa Daabousová), 18.00 – 20.00 finále voľné kombo (Slovensko)
ŠPORTOVÁ STREĽBA (Strelecké centrum - SC): 12.10 – 15.00 vzduchová puška 10 m Ž (Daniela Demjen Pešková, Jana Hyblerová - SC 1), 10.30 – 17.30 trap M – 1. deň (Erik Varga, Marian Kovačócy - SC 4) , trap Ž (Zuzana Rehák Štefečeková - SC 4)
TAEKWONDO (Kryštálová hala 3): 9.00 – 13.00 vyraďovacie súboje do 49 kg Ž (Terézia Pavková), 15.00 – 18.00 štvrťfinále a semifinále, 21.15 – 23.15 súboje o medaily
VODNÉ PÓLO (Water Polo Arena): 14.15 základná skupina D Slovensko – Taliansko, 10.30 – 12.45 o umiestenie CH, 14.15, 16.00, 18.00 a 19.45 o postup do štvrťfinále CH
VOLEJBAL (Kryštálová hala 1): 16.30 základná skupina M Nemecko - Slovensko
Podujatia a športovci
paris

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV