Športové aktuality
3 min. čítania

Ďalší majster sveta z Göteborgu a olympionik oslavuje päťdesiatku

Dušan Milo.
Foto
TASR/HENRICH MIŠOVIČ

Slovensko reprezentoval keď sa zrodil historický zlatý hokejový úspech na majstrovstvách sveta vo švédskom Göteborgu v roku 2002. Zaznamenal vtedy jediný presný zásah Slovenska v zápase proti Fínsku (1:3) v základnej skupine a v nadstavbovej časti strelil proti domácemu Švédsku víťazný gól. V nedeľu 5. marca sa dožíva životného jubilea 50 rokov slovenský hokejový obranca Dušan Milo, súčasný asistent trénera v klube HK Nitra.

Dušan Milo sa predstavil na zimných olympijských hrách 2002 v Salt Lake City a o zopár mesiacov neskôr oslavoval svoj najväčší úspech kariéry. Je ním zlato z MS 2002 v Göteborgu. „Zlatá medaila je zlatá medaila. A potom aj tituly v lige. Nemám ich veľa - dva. Jeden mám s Nitrou a na to sa pekne spomína,“ uviedol Milo pre TASR.

Vo štvrtom stretnutí na MS 2002 vo švédskom Göteborgu 2. mája 2002 zvíťazila reprezentácia Slovenska nad domácim Švédskom 2:1. Na snímke radosť z víťazného gólu. Uprostred je strelec Dušan Milo, vľavo Miroslav Hlinka a vpravo Martin Štrbák .
Vo štvrtom stretnutí na MS 2002 vo švédskom Göteborgu 2. mája 2002 zvíťazila reprezentácia Slovenska nad domácim Švédskom 2:1. Na snímke radosť z víťazného gólu. Uprostred je strelec Dušan Milo, vľavo Miroslav Hlinka a vpravo Martin Štrbák .
Foto
TASR/PAVEL NEUBAUER

Jeho hokejová kariéra sa začala v rodnom meste v klube HK Nitra v roku 1993. Tu odohral šesť sezón v slovenskej extralige. Následne jeden ročník pôsobil v Skalici (1999/00) a ďalšie dva roky v klube HKM Zvolen (2000-2002), s ktorým získal aj ligový titul (2000/01). Po úspešnom šampionáte v Göteborgu ho angažoval na sezónu 2002/03 švédsky klub Modo Hockey.

Ako Milo priznal, nikdy nemal konkrétny hokejový vzor. „Nevnímal som to tak, že by som niekoho napodobňoval a nemal som nikoho špeciálne vytipovaného,“ povedal ďalej pre TASR bývalý pravý obranca. Na konte má aj bronz z MS v Helsinkách v roku 2003. V priebehu nasledujúceho ročníka prestúpil do švajčiarskeho Lausanne HC.

V ďalších dvoch ročníkoch sa vrátil do rodnej Nitry a zúčastnil sa aj na MS 2006 v lotyšskej Rige, kde v zápase proti Švajčiarsku strelil druhý gól Slovenska. Ďalších sedem sezón pôsobil v nemeckom Krefeld Pinguine.

Záverečné tri roky aktívnej kariéry odohral opäť za HK Nitra. V sezóne 2015/16 získal tento klub svoj prvý titul aj s obrancom v zostave. Milo po skončení kariéry doteraz pôsobí v Nitre ako asistent trénera. V slovenských ligách odohral dokopy 648 zápasov, v ktorých zaznamenal 265 bodov (64 gólov a 201 asistencií).

Za reprezentáciu odohral 90 zápasov, strelil 15 gólov a účinkoval aj na ZOH 2002 v Salt Lake City. Mladým hokejistom odkazuje, aby na sebe stále pracovali. „Netreba prestať na sebe pracovať, na svojich slabých aj silných stránkach, stále čakať na šancu a keď príde, tak ju treba využiť. Či už v živote alebo v športe,“ dodal bývalý hokejista. Milo je ženatý a so svojou manželkou Martinou majú dve deti - dcéru Nikolu a syna Jakuba.

Podujatia a športovci
Tagy

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque