O nadácii

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru každý rok podporuje športovcov ako aj športovú rodinu od mládežníckeho veku až po seniorov. Pohyb je súčasťou zdravého životného štýlu a preto je našou ambíciou podporovať rôzne zaujímavé športové aktivity na Slovensku. Prostredníctvom projektov Ukáž sa a Juniorský olympijský tím vytvárame priestor pre mladé športové talenty, projekt Olympijské srdce pre seniorov je naopak zameraný na bývalých olympionikov, športovcov a trénerov v dôchodkovom veku. Veríme, že prostredníctvom projektov, ktoré Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru pripravuje, prilákame k športovaniu a tým aj k pohybu čo najviac ľudí na Slovensku a prispejeme k udržaniu ich kondície a zdravia.

príbeh a poslanie   naše hodnoty   náš tím  najbližšie udalosti kontakt

Podporujeme

Ukáž sa! 2021

Ukáž sa!

Grantový program Nadácie SOŠV určený na podporu talentov do 18 rokov, alebo kolektívov s prihliadnutím na ich športové výsledky a elimináciu sociálnych rozdielov.

prebieha
Juniorský olympijský tím

Juniorský olympijský tím

Finančná a nefinančná podpora športovcov v juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry. Športovcov nominujú športové zväzy na základe ich športových úspechov.

prebieha
Olympijská kvapka krvi

Olympijská kvapka krvi

Projekt Nadácie SOŠV s cieľom pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú krv na záchranu svojho života. V rámci darovania krvi organizuje rôzne sprievodné aktivity, medzi ktoré patrí aj stretnutie s olympionikmi.

prebieha
Srdce pre seniorov

Srdce pre seniorov

Finančná a nefinančná podpora olympionikov, bývalých reprezentantov a trénerov. Nadácia v spolupráci s Kúpeľmi Dudince každoročne rozdelí olympionikom, bývalým rperezentantom a trénerom poukazy na kúpeľnú liečbu. 

prebieha
Dáme to!

Dáme to!

Grantový program Nadácie SOŠV je určený pre športových odborníkov, ktorí sa v čase korona krízy nevzdali a ďalej motivujú seba a aj svojich zverencov k aktívnemu pohybu a športu.

ukončené

“Šport stále nedostáva potrebnú pozornosť štátu. Aj keď sa pomalými krokmi snažíme zlepšiť podmienky, stále je priestor na zlepšovania. V nadácii častokrát suplujeme kompetentné subjekty a snažíme sa aspoň čiastočne poskytnúť podporu, ktorú mnohí potrebujú,“

prezident SOŠV Anton Siekel

Najbližšie udalosti

15.aug 2022
- 16.aug 2022

JOT Games - sústredenie Juniorského olympijského tímu

19.sep 2022
- 25.sep 2022

Olympijské srdce pre seniorov - kúpeľné pobyty

Podporili sme

Ročník Príjemca Suma podpory Forma podpory Projekt
2022 Šimon Šedivý 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 JUDO Trebišov, o.z. 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 Miroslav Záborský 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 Miloš Horváth 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 HŠK Legends Šaľa , o.z. 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 Peter Rajský 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 Roy Koleno 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 Alex Války 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 ZŠ. sv. Alžbety 500€ Finančná podpora Ukáž sa!
2022 Lukáš Hnilica 500€ Finančná podpora Ukáž sa!

Máte otázku? Opýtajte sa!
Zuzana Vodáčková

[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri