Športové aktuality
2 min. čítania

Lukáš Kubiš si zopakuje olympijskú účasť v cestnej cyklistike

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth
Lukáš Kubiš
Foto
SZC/Matej Červenka

Slovenským zástupcom v pretekoch cestných cyklistov s hromadným štartom na Hrách XXXIII. olympiády v Paríži bude Lukáš Kubiš. Na nominácii sa zhodli komisia cestnej cyklistiky a výkonný výbor Slovenského zväzu cyklistiky.

Už dlhšie je známe, že Slovensko má na základe rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie UCI k dispozícii jedno miesto do olympijských pretekov s hromadným štartom mužov v cestnej cyklistike. Slovenský zväz cyklistiky už pred začiatkom tejto sezóny rozhodol, že ho pridelí konkrétnemu cyklistovi na základe vopred stanovených výkonnostných kritérií. Napokon si miestenku predovšetkým vďaka výkonom a výsledkom v prvej časti sezóny vybojoval Lukáš Kubiš, ktorý aktuálne jazdí za český tím Elkov-Kasper. Martin Svrček je prvým a Matúš Štoček druhým náhradníkom.

Dvadsaťštyriročný cyklista sa predstaví na druhých olympijských hrách. V Tokiu 2020 obsadil v časovke 37. miesto. V pretekoch s hromadným štartom jazdil od úvodu aktívne, bolo ho vidieť na čele pelotónu. Jeho cieľom bolo dostať sa do úniku, čo sa mu pre kolíziu so súperom nepodarilo. Rozhodcovia ho stiahli po príchode na okruh Fudži po 170 km z trate a nedokončil.

Kubiš štartoval aj na olympiských hrách mládeže v Buenos Aires 2018, na ktorých obsadil v kombinovaných pretekoch v časovke, na ceste, v kritériu a v horskej cyklistike 19. pozíciu.

Slovenský zväz cyklistiky už dávnejšie pridelil miestenku do cestných pretekov žien na OH v Paríži pre Noru Jenčušovú. Jej náhradníčkou je Terézia Ciriaková.

Ako členovia realizačného tímu pocestujú do Paríža športový riaditeľ Jakub Vančo a mechanik Martin Fraňo.

Podujatia a športovci
Tagy

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque