Športové aktuality
7 min. čítania

Minúta po minúte a fotogaléria: Finále OLOV v Šamoríne

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

V Olympijskom tréningovom centre x-bionic sphere v Šamoríne sa uskutočnilo finále Olympijského odznaku všestrannosti. Súťažilo osem najlepších družstiev z celého Slovenska. Tvorené boli po jednom chlapcovi a dievčati zo 6., 7., 8. a 9. ročníka základných škôl, resp. príslušného ročníka osemročných gymnázií.

Fotogaléria je v závere článku, po rozkliknutí sa objavia všetky fotografie.

V utorok boli na programe plavecké štafety a preťahovanie lanom, v stredu predpoludním základné disciplíny OLOV a laser run. Celé finále, ktoré je súčasťou SUPERFinále Školského športu, sme sledovali on-line minútu po minúte.

OLOV organizoval Slovenský olympijský a športový výbor v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a s partnermi TIPOS, ALLIANZ a SPP.

VÝSLEDKY

STREDA NA FINÁLE OLOV

12.15 h

Olympijský odznak všestrannosti je v školskom roku 2022/23 definitívne za nami. Slovenský olympijský a športový výbor ďakuje všetkým učiteľom, že motivovali deti k zapojeniu do pohybu. Už teraz sa pripravuje ďalší ročník Olympijského odznaku všestrannosti, ktorý je počtom účastníkov najväčšou školskou športovou udalosťou na Slovensku.

11.50 h

Víťazná škola finále OLOV – ZŠ J. Hollého Topoľčany získala aj finančnú odmenu od partnera SOŠV a projektu Allianz v rámci programu MoveNow vo výške 1200 eur na nákup športových potrieb. Trebišovčania si odvážajú pre svoju školu 1000 eur, Stupavčania 800 eur. Školy umiestnené na 4. až 8. mieste získali po 800 eur.

11.45 h

SOŠV ocenil aj učiteľov, ktorí pomáhali pripraviť žiakov na finále OLOV. V mene prezidenta SOŠV odovzdali ceny učiteľom Jozef Liba a Zuzana Rehák Štefečeková.

11.30

Začal sa slávnostný ceremoniál vyhlásenia výsledkov Olympijského odznaku všestrannosti. Ceny najlepším odovzdávajú riaditeľ odboru obchodu životného a retailového poistenia Allianz – SP Vladimír Halás, výkonný riaditeľ sekcie marketingu TIPOS Kristián Baráti, generálny sekretár SOŠV Jozef Liba, zlatá olympijská medailistka v streľbe Zuzana Rehák Štefečeková a Pavol Smutný zo Školského športu.

Samostatne sa vyhodnocujú aj disciplíny OLOV a laser run.

11.05 h

Je to jasné. Víťazmi finále OLOV sa stali žiaci zo ZŠ J. Hollého v Topoľčanoch. Na ďalších medailových priečkach sa umiestnili Trebišov a Stupava.

Finále OLOV
Foto
SOŠV/ANDREJ GALICA

11.00 h

Najlepším tímom v laser rune, štafete so streľbou z laserových zbraní, sa stali žiaci zo ZŠ Komenského 1962/8 Trebišov, ktorí skvele strieľali i bežali. Na ďalších priečkach skončili Makov, Bojnice, Stupava, Topoľčany, Lučenec, Skalica, Vranov nad Topľou.

10.50 h

Po troch disciplínach OLOV vedú naďalej žiaci zo základnej školy na Ulici Jána Hollého v Topoľčanoch. V piatich základných disciplínach OLOV nazbierali skvelých 28 649 bodov, o 210 viac ako žiaci zo ZŠ kpt. Jána Nálepku - Školská 2 Stupava. Topoľčanci vedú celkovo pred Stupavčanmi v hodnotení finále o 4 body.

10.40 h 

Osmičku finalistov čaká záverečná štafeta osemčlenných družstiev spojená so streľbou z laserových zbraní. Definitívne sa v nej rozhodne o konečných výsledkoch OLOV 2022/23. Pretekári musia ukázať presnú mušku i vytrvalosť. Prví členovia štafiet sú už na trati.

10.15 h 

Súťažiaci majú za sebou už disciplíny OLOV a začínajú sa pripravovať na laser run.

Finále OLOV
Foto
SOŠV/ANDREJ GALICA

9.00 h 

Súťažiace školy sa rozišli na jednotlivé stanovišťa, kde absolvujú jednotlivé disciplíny OLOV. Na stanovišťach spovedá učiteľov a rozhodcov moderátor celého podujatia Igor Machajdík.

8.50 h

Súťažiace školy sa momentálne rozcvičujú a oboznamujú sa s jednotlivými stanovišťami. Pre každého je novinkou laserová streľba na terč, ktorá ich čaká v záverečnej bežeckej časti. Základná otázka najbližších minút je, či sa podarí žiakom z Topoľčian udržať svoje doterajšie líderské postavenie, alebo ich ohrozia iné školy?

8.45 h

Začína sa druhý deň finále Olympijského odznaku všestrannosti. Na úvod čakajú súťažiacich žiakov základné disciplíny OLOV – skok z miesta, hod medicinbalom, ľah – sed, člnkový beh a výdrž v zhybe. Približne o 10.30 h sa začne rozhodujúci laser run.

UTOROK NA FINÁLE OLOV

18.55 h

Po prvom dni finále OLOV sú na 1. mieste priebežného poradia žiaci zo základnej školy v Topoľčanoch, ktorí vyhrali obe utorkové disciplíny. Najlepší boli v plaveckej štafete na 8x25 m i v preťahovaní lanom. Po dvoch disciplínach tak majú 16 bodov. O 2. miesto sa po úvodnom dni delia Stupavčania s Trebišovčanmi, ktorí majú po 13 bodov.
O konečných výsledkoch sa rozhodne počas stredy, keď sú na programe disciplíny základného OLOV a laser run. Program sa v Šamoríne začína o 8.30 h.

Na zúčastnené školy čaká v Olympijskom tréningovom centre x-bionic sphere v Šamoríne po skončení súťažného programu slávnostné otvorenie SuperFINÁLE Školského športu.

Finále OLOV
Foto
SOŠV/ANDREJ GALICA

18.53 h

Najlepšie tri školy v preťahovaní lanom počas slávnostného ceremoniálu dekorujú štátny tajomník pre šport Richard Nemec a členka MOV na Slovensku, viceprezidentka SOŠV a predovšetkým úspešná strelkyňa Danka Barteková.

18.50 h

Súťaž v preťahovaní lanom vyvrcholila súbojmi o konečné umiestnenie. Najviac sily, ale aj všestrannosti a vytrvalosti mali žiaci z Topoľčian, ktorí vyhrali všetky tri súboje v základnej skupine i finále nad Trebišovom 2:0.

O 7. miesto: Makov – Lučenec 2:0

O 5. miesto: Vranov – Bojnice 2:1

O 3. miesto: Stupava – Skalica 2:1

Finále: Topoľčany – Trebišov 2:0

18.15

Súťaž v preťahovaní lanom pokračovala ďalšími súbojmi:

A-skupina: Topoľčany – Makov 2:0, Skalica – Bojnice 2:0

B-skupina: Stupava – Lučenec 2:0, Stupava – Trebišov 0:2, Lučenec – Vranov 0:2

Poradie v skupinách:

A-skupina: 1. Topoľčany 3 (6:2), 2. Skalica 2 (5:2), 3. Bojnice 1 (3:4), 4. Makov 0 (0:6).

B-skupina: 1. Trebišov 3 (6:0), 2. Stupava 2 (4:2), 3. Vranov 1 (2:4), 4. Lučenec 0 (0:6)

 

17.45

Doterajšie výsledky v preťahovaní lanom:

A-skupina: Bojnice – Topoľčany 1:2, Makov – Skalica 0:2, Makov – Bojnice 0:2, Topoľčany – Skalica 2:1

B-skupina: Vranov – Stupava 0:2, Trebišov – Lučenec 2:0, Trebišov – Vranov 2:0

16.30 h

Začína sa súťaž v preťahovaní lanom. Najskôr sa odohrajú súboje na 2 víťazstvá v základných skupinách a potom sa bude bojovať o konečné umiestnenie.

16.05 h

Trio najlepších dekoruje cenami a medailami olympionička a reprezentantka v boboch Viktória Čerňanská.

16.00 h

Víťazmi prvej disciplíny finále OLOV sa stali žiaci z Topoľčian v zloženmí Adam Bažík, Liliana Kapustová, Dávid Rušňák, Karolína Bachanová, Tadeáš Bobula, Liliana Gogová, Filip Polťák a Nikola Košelová. Štafetu na 8x25 m zvládli za 2:20,42 min. Na druhom mieste skončila Stupava za 2:50,30, tretí bol Trebišov (3:00,62).

15.30 h

V A-finále sa predstavia Topoľčany, Stupava, Trebišov a Makov, v B-finále budú bojovať Bojnice, Skalica, Vranov a Lučenec.

15.00 h

Začalo sa súťažiť v bazéne. Na úvod sú na programe dve rozplavby, z ktorých najlepší dvaja postúpia do A-finále, družstvá z 3. a 4. miesta budú bojovať v B-finále.

Do finále OLOV postúpili najlepšie školy z krajských kôl. V Šamoríne sa predstavia ZŠ s MŠ Školská Bojnice, ZŠ J. Hollého Topoľčany, ZŠ Komenského 1962/8 Trebišov, ZŠ Sídlisko Lúčna Vranov nad Topľou, ZŠ kpt. Jána Nálepku - Školská 2 Stupava, ZŠ Vajanského 2 Skalica, ZŠ s MŠ Makov a ZŠ L. Novomeského Lučenec.

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque