Športové aktuality
2 min. čítania

Kawhiho Leonarda nahradí v americkom tíme v Paríži Derrick White

Profile picture for user teraz.sk
Spravodajstvo
TERAZ.sk
Na snímke Kawhi Leonard. Foto: TASR/AP
Las Vegas 10. júla (TASR) - Kawhi Leonard nebude súčasťou amerického basketbalového mužstva na olympijských hrách v Paríži. Tamojšia asociácia sa na tom dohodla s jeho domovským tímom v NBA Los Angeles Clippers.

Pre 33-ročného krídelníka by šlo o prvú účasť na olympijských hrách v kariére. "Kawhi sa v uplynulých týždňoch pripravoval na olympijské hry a na kempe v Las Vegas absolvoval niekoľko tréningov. Cítil sa pripravený súťažiť. Rešpektuje však spoločné rozhodnutie asociácie a Clippers, podľa ktorého je v jeho najlepšom záujme stráviť leto prípravou na nadchádzajúcu sezónu a nie účasťou na olympijských hrách v Paríži," uviedla vo vyhlásení Americká basketbalová asociácia podľa agentúry AP.

Leonard je dvojnásobný víťaz NBA a šesťnásobný účastník Zápasu hviezd, no v kariére ho trápia opakujúce sa zranenia. Za uplynulých sedem rokov vynechal približne 256 zápasov základnej časti vrátane celej sezóny 2021/22. V olympijskom výbere ho nahradí Derrick White z Bostonu Celtics. Tridsaťročný rozohrávač odohral v uplynulej sezóne NBA 91 zápasov s priemerom 15,5 bodu a 4,9 asistencie na duel.

Reprezentácia USA má na krátky čas k dispozícii 10 hráčov. Kevin Durant pre natiahnuté lýtko nebude hrať v prípravnom zápase proti Kanade a nemohol sa ani zúčastniť na štvordňovom tréningovom kempe v Las Vegas.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
Podujatia a športovci

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque