Šport a olympizmus
SOŠV
4 min. čítania

Ukáž sa! – Nadácia SOŠV opäť pomáha plniť športové sny

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

„Sme s tebou na ceste za tvojím športovým snom!“ znie motto už 7. ročníka grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Ukáž sa! Nadácia SOŠV tento rok navýšila finančné prostriedky do grantu a zmenila podmienky ich rozdelenia, keďže chce ešte viac po pandemických mesiacoch rozhýbať celé Slovensko.

Grantový program Ukáž sa! chce pomôcť mladým športovcom od 10 do 18 rokov na ich ceste za športovým snom. Na rozdiel od predošlých ročníkov bude správna rada Nadácie SOŠV prihliadať najmä na sociálny aspekt žiadateľov a ich športové sny, ktoré uchádzači vyrozprávajú v prihlasovacom formulári.

Pomoc mladým talentom

Finančnú podporu získajú predovšetkým tí športovci, ktorí majú sťažené sociálne podmienky, alebo nemajú dostatok financií na rozvoj svojej športovej kariéry. O grant môžu požiadať individuálni športovci i celé kolektívy.

„Nezáleží na tom, koľkokrát sa mladý športovec postaví na stupeň víťazov a koľko medailí má doma na poličke. Záleží len na tom, aby bol šport neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Mladým športovcom a športovým tímom chceme pomôcť v rozvoji ich talentu. Chceme, aby si každý bez rozdielu mohol plniť športové sny,“ hovorí riaditeľka Nadácie SOŠV Zuzana Vodáčková.

Nadácia SOŠV navýšila tento rok celkovú výšku grantov pre finalistov na 50-tisíc eur. Správna rada spomedzi všetkých prihlásených vyberie 43 finalistov, z nich sa do superfinále do hlasovania verejnosti o celkového víťaza dostane 10 jednotlivcov a 3 kolektívy.

So športovcami, ktorí budú bojovať o najvyššiu finančnú prémiu v superfinále, natočí mediálny tím SOŠV propagačné video. Na základe hlasovania verejnosti bude medzi nich rozdelená suma 23 000 eur a medzi 3 kolektívy suma 12 000 eur. Pre celkového víťaza grantovej schémy je pripravených 5 000 eur. Zvyšných 30 finalistov podporí Nadácia SOŠV garantovanou sumou 500 eur.

Prihlasovať sa môžu športovci a športové tímy a kolektívy odteraz do 15. mája. Prvých 100 prihlásených bude zaradených do žrebovania o podpísaný predmet od hokejistu Juraja Slafkovského, ktorý je tohtoročným ambasádorom projektu.

VIAC INFORMÁCIÍ 

Netreba sa vzdávať

Vlani sa víťazmi grantového programu Ukáž sa! stali členovia klubu Športová škola karate Bratislava. Finančné prostriedky vo výške 4000 eur chceli použiť na zníženie nákladov rodičov na tréningovú činnosť. O víťazstvo sa pokúšali už rok predtým, vtedy sa nedostali medzi finalistov.

„O to viac nás však teší, že sa nám to na druhý pokus podarilo. Súčasne sa naplnilo naše motto: ,Ľudia nie sú neúspešní, len sa skoro vzdávajú...‘. My sme sa nevzdali. Pokúsili sme sa vylepšiť skúsenosti z predošlého roka a vyšlo to! Najväčšou výzvou bolo zmanažovať a spojiť pre náš projekt čo najširšiu komunitu, aby sme sa mohli uchádzať o čo najvyššiu finančnú podporu,“ povedala trénerka Športovej školy karate Kristína Macková.

Nadácia SOŠV navyšuje podporu

Nadácia SOŠV chce pomôcť rozhýbať slovenské deti a mládež po pandemickom období. V predošlých dvoch rokoch mnohí nemohli pre zatvorené športoviská vykonávať obľúbenú činnosť. Cieľom snaženia Nadácie SOŠV je vrátiť na slovenské športoviská všetky generácie.

„Pre tento rok sme navýšili podporu pre športovcov v mladom veku, aby sme podporili tých, ktorí sa nevzdali a počas pandémie ďalej športovali a motivovali tých, ktorí sú na prahu rozhodovania, či budú v športe pokračovať. Okrem grantového projektu Ukáž sa!, v ktorom budeme zohľadňovať sociálny aspekt žiadateľov o financie, sme navýšili podporu pre členov Juniorského olympijského tímu, ktorý sme po rozhodnutí správnej rady nadácie rozšírili o ďalších päť mladých športovcov v porovnaní s minulosťou. Zároveň sme sa v snahe pritiahnuť k športovaniu celé rodiny s deťmi rozhodli zaplatiť štartovné za účastníkov jednotlivých súťažných disciplín na nasledujúcich podujatiach projektu Slovenského olympijského a športového výboru Športuj Slovensko,“ vysvetľuje Zuzana Vodáčková.

Najbližšie udalosti

01.jún 2023
- 16.jún 2023

Ukáž sa - posudzovanie prijatých formulárov

03.júl 2023
- 16.júl 2023

Ukáž sa - hlasovanie verejnosti

Máte otázku? Opýtajte sa!
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV