Viete, že…
od olympijských hier v Tokiu 1964 tvoria piktogramy významnú súčasť olympijských hier? Používajú sa na rozlišovanie jednotlivých olympijských športov.

„Pri výbere materiálov a technológií sme brali ohľad predovšetkým na poveternostné podmienky počas olympijských hier. Bolo nám jasné, že na podanie čo najlepších výkonov sú dôležité aj tie najmenšie detaily. Zamerali sme sa na ľahké materiály s vysokou priedušnosťou, ktoré pri použití zaisťujú vysoký komfort. Zohľadňovali sme aj trvalú udržateľnosť, preto je vysoké percento z recyklovaných materiálov.“

Hlavný dizajnér spoločnosti 4F Wojciech Harus

Viete, že…
trvalá udržateľnosť je našou prioritou? Viaceré tkaniny z olympijskej kolekcie do Tokia sú preto vyrobené z recyklovaných materiálov.

„Našim partnerom pri tvorbe kolekcie zdôrazňujeme, aby mysleli predovšetkým na funkčnosť a dizajn. Do výberu oblečenia pre kolekciu sa zapojili aj viacerí olympionici, až po ich pripomienkovaní a následnom schválení išla zelená pre výrobcu. Verím, že v oblečení sa budú cítiť veľmi dobre a aj vďaka nemu bude z nich vyžarovať pohoda, čo je jedna z dôležitých podmienok športového úspechu.”

Prezident SOŠV Anton Siekel

Viete, že…
Čataj je obec medzi Sencom a Trnavou? V rámci výtvarnej kultúry zameranej na ornamentálne ľudové výšivky je to jeden z najbohatších regiónov Slovenska.

„Nechcela som vzor otrocky skopírovať, ale chcela som vytvoriť vlastnú podobu v štylizovanej forme, ktorá by vhodne reprezentovala našu krajinu. Snažila som sa krížikovú, viac geometrickú výšivku z Čičmian vrátiť do rastlinnej, organickej podoby. Čatajský vzor sa dá ľahko variovať, členiť na rôzne fragmenty a môže sa spájať vertikálne i horizontálne. Je vhodný na dámske i pánske časti odevu.”

Módna návrhárka Ema Klein

Podpis Ema Klein

Pripravení na Tokio

Dve generácie slovenskej gymnastiky

Marianna Némethová-Krajčírová je legendou slovenskej gymnastiky. Čaro olympijských hier spoznala už ako 16-ročná v Tokiu 1964. Bola členkou tímu, ktorý v súťaži družstiev vybojoval pre Československo striebornú olympijskú medailu. Celkovo sa zúčastnila na troch olympijských hrách a teraz sa symbolicky opäť vracia do Tokia, aby vyjadrila podporu ďalšej generácii športovcov. Olympijskú štafetu si od našej gymnastickej legendy prevzala súčasná slovenská jednotka v športovej gymnastike Barbora Mokošová.  

Pozrite si, ako vyzeralo oblečenie športovcov v Tokiu 1964 a v roku 2021

Oblečenie športovcov Tokio 1964

 

Oblečenie športovcov Tokio 1964

 

Oblečenie športovcov Tokio 2021

 

Do olympijských hier v Tokiu zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola