Ivan Mráz

1 S
Šport
Účasť
Ocenenia:
Členstvo

Fyzicky zdatný levočský rodák Ivan Mráz nedostal veľa príležitostí obliecť si reprezentačný dres, ale jeho produktivita v ňom bola pozoruhodná – za olympijský výber nastúpil dovedna šesťkrát a strelil šesť gólov.

Na OH v Tokiu, kde patril medzi najmladších členov tímu, v piatich zápasoch skóroval päťkrát a spoločne s Vojtom bol najlepší strelec družstva ČSSR. V A-tíme dosiahol ešte lepší strelecký priemer – zo 4 zápasov 5 gólov!

Vrchol kariéry prežil v Sparte Praha, kam prestúpil v roku 1963 zo Slovana Bratislava. So Spartou získal tituly majstra ČSSR v rokoch 1965 a 1967, medzitým počas vojenčiny sa z titulu radoval aj ako hráč Dukly Praha. V najpopulárnejšom českom klube odohral 161 ligových zápasov a strelil 55 gólov, bol aj kapitán tímu. Zahral si aj v holandskom Maastrichte.

Popri futbale vyštudoval vysokú školu, dlhé roky pracoval ako športový novinár (napríklad spravodajca ČSTK v Ríme), futbalový tréner a funkcionár. Napokon sa usadil v Kostarike, kde sa ako generálny riaditeľ klubu Deportivo Alajuelense radoval z dvoch ligových titulov.

Autor: Ľubomír Souček

 
Výsledky
Hry Výprava Šport Disciplína Umiestenie
Tokio 1964
ČSSR
futbal muži S
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque