Športové aktuality
Video
3 min. čítania

Hrdinovia budúcnosti: Tenista Peter Benjamin Privara má tie najvyššie ciele

Stanislav Krško

V roku 2019 ho vyhlásili za európsku jednotku v kategórii do 16 rokov. Aj preto má mladý tenista Peter Benjamin Privara má tie najvyššie ciele. Raz sa chce stať svetovou jednotkou a vyhrať Wimbledon či Roland Garros.

Sú mladí, talentovaní a hladní po úspechu. Snívajú o tom, že sa raz postavia na olympijské stupne víťazov. To sú naši Hrdinovia budúcnosti. Jednou z hlavných priorít Slovenského olympijského a športového výboru je aj podpora mládeže. Práve preto existuje projekt Juniorský olympijský tím, ktorého členovia sú elitní mladí reprezentanti v zimných aj letných športoch.

Na kurte sa môže vyblázniť

Petra na tenis prihlásili rodičia, hoci on chcel hrávať futbal. Nakoniec ho predsa len presvedčili, že individuálny šport bude pre neho vhodnejší. „Nie som veľmi tímový hráč, viem sa spoľahnúť hlavne sám na seba. Je to kreatívny šport a na kurte sa môžem vyblázniť,“ hovorí tenista z klubu TC Empire Trnava.

Peter Benjamin Privara je súčasťou projektu Juniorský olympijský tím 2021.
Peter Benjamin Privara je súčasťou projektu Juniorský olympijský tím 2021.
Foto
TASR

Jeho ambíciou je kraľovať rebríčku ATP

V roku 2019 ho vyhlásili za európskeho hráča roka do 16 rokov. Na juniorskom Roland Garros sa dostal do tretieho kola dvojhry a do semifinále v štvorhre. Slovensko reprezentoval aj na Európskom olympijskom festivale mládeže 2019 v Baku. „Chcem sa dostať čo najvyššie v rebríčku ATP. Môj sen je byť prvý na svete a vyhrať Roland Garros alebo Wimbledon,“ prezradil o svojich športových cieľoch.

Najviac obdivuje Federera

Už dlhú dobu kraľuje svetovému tenisu trojica Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič. Najviac z nich obdivuje Švajčiara Federera. No od všetkých troch velikánov by si Privara rád prisvojil niektoré  vlastnosti. „U Nadala by som si vybral bojovnosť, u Federera jeho ľahkosť na kurte a techniku a u Djokoviča presnosť a stabilitu úderov,“ bez váhania vymenúva člen Juniorského olympijského tímu 2020.

Členstvo v Juniorskom olympijskom tíme je česť

Slovenský olympijský a športový výbor a Nadácia SOŠV zostavuje z 20 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím.  „Je pre mňa veľká česť byť zaradený medzi najlepších športovcov Slovenska. Som vďačný za podporu a za to čo mi členstvo poskytuje,“ dodáva mladý tenista. Juniorský olympijský tím podporuje aj exkluzívny partner Slovenského olympijského tímu TIPOS.

Slovenský olympijský a športový výbor, ktorého exkluzívnym partnerom je spoločnosť Tipos, spolu s Nadáciou SOŠV každoročne zostavuje z 20 výsledkovo medzinárodne najúspešnejších mládežníckych športovcov za uplynulých 12 mesiacov Juniorský olympijský tím.

Cieľom programu je podporovať mladých športovcov v dorasteneckom či juniorskom veku v rozvoji ich športovej kariéry a utvoriť im na to vhodné podmienky.

Podujatia a športovci
Šport

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque