Športové aktuality
Podcast
3 min. čítania

MIMORIADNY podcast: Prebudia zodpovedných až vyzlečení plavci v uliciach?

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Šéfovia Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig a Slovenskej plaveckej federácie Ivan Šulek žiadajú rovnaké podmienky pre všetky športy. Hovorili o tom aj v Olympijskom podcaste TalkSport, ktorý v spolupráci so svojim exkluzívnym partnerom TIPOS prináša Slovenský olympijský a športový výbor.

Od štvrtka 15. októbra sú zatvorené plavárne a bazény, na zimných štadiónoch platia obmedzené režimy. Plavci tak do bazénov nemôžu ani skočiť, aj keď už niekoľkokrát zdôraznili bezpečnosť a vzhľadom na využívanie chlóru môže byť vnímaná voda ako celotelová dezinfekcia. Všade vo svete je plávanie považované za šport s minimálnym rizikom nákazy a bazény zostávajú otvorené.

„Pred voľbami víťaznej strane zdvihlo preferencie video spred vily vo Francúzsku. My nemusíme chodiť pre vilu, máme krásne vodné pólistky, ktoré ako jediný slovenský kolektívny šport majú šancu ešte postúpiť na olympijské hry, máme pekných plavcov i plavkyne. Necháme ich chvíľu vonku nahých alebo v plavkách a možno si kompetentní všimnú, že na Slovensku existuje aj plávanie.“

Redaktor Stanislav Benčat sa rozprával v mimoriadnom podcaste s dvojicou funkcionárov, ktorých športy trpia po výrazných zásahoch zo strany štátu. „Zmätení neustálou zmenou opatrení nie sú len plavci, ale aj prevádzkovatelia bazénov. Tie sa nedajú vypnúť ako svetlo či kúrenie v telocvični,“ hovoril v TalkSport Ivan Šulek a zdôraznil, že je potrebné prijímať jednoznačné rozhodnutia a nie ich každú chvíľu meniť.

Krasokorčuliari majú o niečo jednoduchšiu situáciu ako plavci, ale tiež neskáču od radosti. Mnohé zimné štadióny budú zatvorené a aj na tréningoch bude môcť byť maximálne šesť osôb. Mnohí krasokorčuliari sa budú musieť pripravovať na suchu.

O akých ďalších témach sa rozprávali páni v mimoriadnom podcaste TalkSport z dielne SOŠV?

Aká je komunikácia štátnych úradníkov so športovými funkcionármi?

Koľko plavcov prišlo zo dňa na deň o možnosť trénovať a športovať?

Bol niekto z plavcov po posledných pretekoch pozitívny na ochorenie COVID-19?

K akému extrému prirovnali funkcionári národ, ktorý nemôže športovať?

Je riešením odchod a trénovanie v zahraničí?

Sú možné finančné kompenzácie aj u menších športov?


 Všetky podcasty


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

Ďakujeme podcastovému štúdiu Podcaster za poskytnutie priestorov na nahrávanie Olympijského podcastu. Viac info a prenájom štúdia na www.podcaster.sk

p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV