Športové aktuality
2 min. čítania

Minister školstva obnovil činnosť rady ministra pre šport a vymenoval jej nových členov

Profile picture for user soucek
Ľubomír
Souček
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.
Foto
TASR/Jakub Kotian

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) vymenoval nových členov rady ministra pre šport. Ako informovalo tlačové oddelenie ministerstva školstva, šéf rezortu plánuje obnoviť činnosť rady s upravením jej poslania. Rada by mala po novom pomáhať hľadať riešenia ťažiskových problémov slovenského športu a jeho prienikov do rôznych oblastí verejného života. Na zasadnutiach rady by chcel rezort riešiť viaceré témy medzi nimi aj víziu slovenského športu, športovú reprezentáciu SR, športovú infraštruktúru, strediská športovej reprezentácie, financovanie športu či voľnočasové poukazy a legislatívu v športe.

Štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár priblížil, že členov rady bude na rozdiel od minulosti 13. Doteraz v rade ministra pracovalo 32 osobností, a to najmä z národných športových zväzov. Rada však bola zvolávaná sporadicky a napríklad v roku 2019 sa nezišla ani raz. Keďže rada má nové poslanie, sú v nej zastúpení aj odborníci z oblasti športových médií, zdravotnej poisťovne, rezortov financií a dopravy, cestovného ruchu, makroekonomiky, štatistiky, analytiky a športovej infraštruktúry. Zapojené sú aj osobnosti, ktoré sa budú vedieť vyjadrovať z pohľadu záujmových skupín športu, teda zo samosprávy, veľkých športov, športov s menším mediálnym pokrytím či športovcov so zdravotným znevýhodnením.

Minister Gröhling do rady vymenoval Karola Kučeru, Václava Miku, Richarda Strapka, Luboša Jančíka, Luciu Mesárošovú, Richarda Kollára, Branislava Trégera, Evu Gažovú, Jána Kováčika, Moniku Chochlikovú, Ivana Mikloša, Antona Siekela a Luboša Sarnovského.

Juniorský olympijský tím 2024
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV