Šport a olympizmus
4 min. čítania

Olympijský deň plný športu rozhýbe bratislavskú Kuchajdu

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

Areál na bratislavskej Kuchajde ožije v piatok 21. júna oslavami Olympijského dňa. Bude to generálka na Olympijský festival, ktorý sa bude na rovnakom mieste konať na prelome júla a augusta. Súčasťou bohatého programu je aj finále Olympijského odznaku všestrannosti a slávnostné otvorenie novej lezeckej steny. Popoludní sa uskutoční v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu stretnutie olympionikov.

Podujatie Olympijský deň plný športu pre celú rodinu organizuje Slovenský olympijský a športový výbor v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Nové Mesto. Vstup je zdarma. Podujatie podporili TIPOS, ALLIANZ, SEPS, Veolia a Bratislavská vodárenská spoločnosť.

VIAC O OLYMPIJSKOM DNI PLNOM ŠPORTU

Kuchajda zažije poldeň plný športu. Návštevníci si vyskúšajú rôzne športy, zabavia sa, stretnú viacerých športovcov a olympionikov a spoločne oslávia v duchu hesla Let’s Move aj Olympijský deň. Registrovaní žiaci a žiačky po absolvovaní predpísaných stanovíšť môžu získať drobnú odmenu.

V podobnom duchu s oveľa bohatším kultúrnym a športovým programom sa bude odohrávať aj Olympijský festival. Konať sa bude na rovnakom mieste v čase od 26. júla do 11. augusta.

OLYMPIJSKÝ FESTIVAL

Osláviť Olympijský deň môže každý

Olympijský deň Kuchajda - plagát

Pozvánku na piatkový predpoludňajší program dostali predovšetkým žiaci a žiačky z materských a základných škôl z bratislavského Nového Mesta, vítaní sú aj ďalší mladí športovci a podporovatelia olympizmu z ďalších mestských častí Bratislavy i z celého Slovenska.

„Podujatie na Kuchajde je jedna z mnohých príležitostí osláviť Olympijský deň. Podporiť myšlienky olympizmu je možné na ktoromkoľvek mieste. Stačí sa denne aspoň 30 minút hýbať. Olympijský deň na Kuchajde by mal pomôcť motivovať deti a mladých k pohybu a k pravidelným fyzickým aktivitám,“ povedala riaditeľka oddelenia olympizmu SOŠV Ivana Motolíková.

Program Olympijského dňa na Kuchajde sa začne o 9.00 h. Po slávnostnom otvorení, na ktorom nebudú chýbať ani olympijská hymna, oheň a vlajka, sa otvoria stánky rôznych športových zväzov a organizácií. Mladí i starší sa budú môcť oboznámiť so šermom, vodným slalomom, cheerleadingom, nordic walkingom, triatlonom, lyžovaním, športovým lezením, tenisom, atletikou či orientačným behom. Súčasťou programu budú aj edukačné aktivity v stánku SOŠV, Antidopingovej agentúry SR či Klubu fair play SOŠV.

Počas Olympijského dňa sa návštevníci stretnú s viacerými úspešnými športovcami a olympionikmi ako Zuzana Rehák-Štefečeková, Richard Varga, Jana Dukátová a mnohí ďalší.

Okrem jednotlivých stanovíšť budú sledovať finálové preteky a vyhodnotenie celoslovenského finále Olympijského odznaku všestrannosti. Odvážlivci si môžu prvýkrát otestovať novú lezeckú stenu, ktorá vyrástla v areáli známeho bratislavského jazera.

Olympijský deň

Olympijský deň, ktorý si pripomína celý svet 23. júna, je oslava športu. Je to deň, keď sa každý človek na svete môže stať aktívnym, môže sa dozvedieť o olympijských hodnotách a objaviť nové športy.

Aj tohtoročné oslavy Olympijského dňa sa na základe iniciatívy Medzinárodného olympijského výboru konajú pod heslom Let’s move! Ide o celosvetovú olympijskú iniciatívu, ktorá nabáda svet k pohybu. Spoločnosť by si aj prostredníctvom iniciatívy Let’s move! mala uvedomiť, že je dôležité sa denne aspoň 30 minút hýbať.

OLYMPIJSKÝ DEŇ

Program Olympijského dňa plného športu na bratislavskej Kuchajde

8.30 h Registrácia žiakov

9.00 h Slávnostné otvorenie Olympijského dňa

9.30 h Športové súťaže a aktivity na jednotlivých stanovištiach

9.30 h Finálové disciplíny OLOV

10.30 h Autogramiáda olympionikov a športových osobností

10.30 h Ukončenie finálových disciplín OLOV

11.30 h Vyhodnotenie finále Olympijského odznaku všestrannosti

12.00 h Ukončenie Olympijského dňa

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque