Športové aktuality
Lausanne
3 min. čítania

Petra Vlhová navštívila sídlo MOV aj Olympijské múzeum v Lausanne, stretol sa s ňou aj Thomas Bach

Ľubomír Souček
Prezident MOV Thomas Bach odovzdal Petre Vlhovej pri návšteve v sídle MOV certifikát OLY.
Foto
Instagram/athlete365

Krátke voľnejšie obdobie po nedávno skončenom svetovom šampionáte v Courcheveli a Méribeli a pred pretekmi Svetového pohára v Crans Montane využila štvornásobná najúspešnejšia športovkyňa Slovenska (2019 – 2022) Petra Vlhová na dvojdňovú návštevu hlavného mesta svetového olympizmu, švajčiarskeho Lausanne. Počas nej navštívila sídlo Medzinárodného olympijského výboru (MOV), aj Olympijské múzeum.

Podľa našich informácií návštevu cez bývalú taliansku zjazdárku Karen Putzerovú, ktorá pracuje na MOV, vybavoval Vlhovej tréner Mauro Pini. Ten sa však na nej nezúčastnil, pretože na chvíľu si odskočil domov. Petru v Lausanne sprevádzali jeho asistent Matej Gemza, fyzioterapeutka Ivana Gašpárek a manažér tímu, Petrin brat Boris Vlha. Pre zdravotné ťažkosti sa však on na návšteve sídla MOV a Olympijského múzeu nezúčastnil, zostal v hoteli.

Petra Vlhová sa v sídle MOV zapísala na sklenenú tabuľu, ktorú zdobia podpisy olympijských medailistov.
Petra Vlhová sa v sídle MOV zapísala na sklenenú tabuľu, ktorú zdobia podpisy olympijských medailistov.
Foto
Instagram/athlete365

V sídle MOV sa naša olympijská víťazka v slalome z Pekingu 2022 neplánovane stretla aj s prezidentom MOV Thomasom Bachom, ktorý trojnásobnej olympioničke odovzdal certifikát OLY. Tým sa môžu honosiť olympionici z celého sveta, ktorí si skratku OLY môžu uvádzať aj na vizitkách či pri oficiálnej komunikácii.

„Mali sme po svetovom šampionáte dva voľné dni. Viacerí členovia nášho tímu ich využili na návštevu rodín, ale my sme si vybrali návštevu Lausanne. Bolo to pre nás dobré spestrenie času, keď sme nemohli trénovať a bolo to pre nás aj mentálne preladenie na niečo iné. Vedeli sme, že v sídle MOV majú olympijskí medailisti možnosť zapísať sa na sklenenú stenu. Petra to chcela využiť a zároveň si pozrieť sídlo MOV. Počas našej návštevy o jej prítomnosti informovali prezidenta MOV Thomasa Bacha, ktorý ju prišiel pozdraviť a odovzdal jej certifikát OLY,“ prezradil nám Matej Gemza.

Thomas Bach indentifikuje pre Petru Vlhovú, od koho pochádzajú jednotlivé autogramy.
Thomas Bach indentifikuje pre Petru Vlhovú, od koho pochádzajú jednotlivé autogramy.
Foto
Instagram/athlete365
Petra Vlhová pri svojej prilbe, ktorú venovala Olympijskému múzeu v Lausanne, a pri jej lyžiach, ktoré venovala firma Rossignol.
Petra Vlhová pri svojej prilbe, ktorú venovala Olympijskému múzeu v Lausanne, a pri jej lyžiach, ktoré venovala firma Rossignol.
Foto
Facebook/The Olympic Museum - Le Musée Olympique

Následne si trojica Slovákov prezrela supermodernú budovu, v ktorej MOV sídli len niekoľko rokov a ktorá patrí medzi najekologickejšie stavby svojho druhu na svete.

Na druhý deň Petra Vlhová a členovia jej tímu v Lausanne navštívili Olympijské múzeum, ktoré obsahuje športové a olympijské zbierky nevyčísliteľnej hodnoty. Prezreli si expozície v tejto pozoruhodnej stavbe na pobreží Ženevského jazera. Petra tam zapózovala pri svojej prilbe, ktorú po vlaňajších OH venovala múzeu, aj pri jej pretekárskych lyžiach, ktoré múzeu poskytla firma Rossignol.

V Olympijskom múzeu v Lausanne sú artefakty aj od ďalších našich olympijských víťazov – biatlonistky Anastasie Kuzminovej, či vodných slalomárov Michala MartikánaPetra a Pavla Hochschornerovcov.

Podujatia a športovci
p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia