Športové aktuality
Čcheng-tu
2 min. čítania

Slovenské stolné tenistky zdolali favorizované Francúzky 3:1 a na MS postúpili do štvrťfinále

TASR
Jedna z členiek nášho úspešného družstva Ema Labošová.
Foto
TASR/Pavol Zachar

Slovenské stolné tenistky sa na majstrovstvách sveta družstiev v čínskom meste Čcheng-tu prebojovali medzi osem najlepších tímov. V stredajšom osemfinále vyradili favorizované Francúzky 3:1, pričom o body sa podelili všetky tri hráčky Ema Labošová, Tatiana Kukuľková a Barbora Balážová.

Slovenky postupom do štvrťfinále dosiahli svoje historicky najlepšie umiestnenie na svetovom šampionáte družstiev, doteraz boli najlepšie trináste v malajzijskom Kuala Lumpure v roku 2000. Teraz majú už istotu umiestnenia do 8. miesta, pričom stále sú v hre dokonca o medailové priečky. Vo štvrťfinále sa stretnú s víťazom duelu Japonsko - Kórejská republika.

"Ja som považoval Francúzsko za dobrý žreb, hoci dievčatá príliš nie a skôr chceli Luxembursko. Vyšlo nám, že sme Labošovú dali prvýkrát na pozíciu dvojky, lebo som predpokladal, že má viac zbraní na dve najlepšie francúzske hráčky. Dôležitá bola aj výhra Kukuľkovej proti Chasselinovej. Kukuľková si dokázala udržať nervy na uzde a v závere mala pri niektorých loptičkách aj šťastie, keď zahrala  ´prasiatka´. Baška to mala najťažšie. Od jednotky sa totiž najviac očakáva a navyše prehrala s mladou Pavadeovou 9:11 v piatom sete. Škoda, lebo tam tiež boli šance na víťazstvo. Keď proti Jüan Ťia-nan nevyužila za stavu 2:0 a 10:6 štyri mečbaly, myslel som si, že ma odvezú rovno do nemocnice, ale potom to zvládla a doviedla nielen svoj duel, ale celé stretnutie do víťazného konca. Musím pochváliť celý tím. Dievčatá podali dobré výkony, robili tie správne veci a odmena sa dostavila. Byť v prvej osmičke na MS družstiev je niečo neuveriteľné. Ešte sa nám to musí uležať v hlave," uviedol tréner SR Jaromír Truksa.

Výsledky, ženy - 2. skupina: SLOVENSKO - Francúzsko 3:1, Barbora Balážová - Prithika Pavadeová 2:3 (7, -10, 8, -8, -9), Ema Labošová - Jüan Ťia-nan 3:1 (-9, 9, 10, 9), Tatiana Kukuľková - Pauline Chasselinová 3:2 (-4, 10, -6, 7, 3), Balážová - Jüan Ťia-nan 3:1 (9, 8, -10, 10).

Šport
nadacia2percenta2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola