Tbilisi

Tri medaily mladých slovenských karatistiek z ME v Tbilisi

Najcennejšiu medailu získala v kata do 21 rokov Michaela Čukanová, ktorá vo finále zdolala Chiaru Mancaovú z Belgicka.
Facebook: Rapid Bratislava Karate

Na európskom šampionáte v karate v kategóriách kadetov, juniorov a do 21 rokov v gruzínskom Tbilisi si mladé slovenské karatistky cez víkend vybojovali tri medaily. Najcennejšiu získala v kata do 21 rokov Michaela Čukanová, ktorá vo finále zdolala Chiaru Mancaovú z Belgicka.

V rovnakej vekovej kategórii si striebro v kumite do 55 kg vybojovala Nina Kvasnicová, ktorá v boji o zlato tesne prehrala s Kseniou Drončankovou z Poľska.

Bronz do slovenskej zbierky pridala kadetka Alexandra Zeumerová, ktorá v kumite do 61 kg v zápase o tretie miesto vyhrala nad Elisou Cattaneovou z Talianska.

Do boja o medaily sa ešte prebojovala juniorka Alexandra Kalamárová, ktorá v kumite do 66 kg v boji o 3. miesto podľahla Teodore Krstovičovej zo Srbska.

Na podujatí štartovalo 1160 karatistov a karatistiek zo 49 krajín.