Športové aktuality
2 min. čítania

Trio slovenských stolnotesnisových reprezentantov nabralo smer Rio

Bratislava 30. júla (TASR) - Na tohtoročnej olympiáde sa predstaví najväčšia slovenská výprava stolných tenistov v histórii. Barbora Balážová, Eva Ódorová i naturalizovaný Wang Jang chcú pod piatimi kruhmi podať čo najlepšie výkony, no uvedomujú si, že získať medailu bude nesmierne náročné.
      
Slovensko sa predstaví na olympijskom turnaji v stolnom tenise po ôsmich rokoch a prvýkrát bude mať zástupcu aj v mužskom pavúku. Trojčlenná výprava zamierila smer Rio de Janeiro v sobotu ráno a dobre naladená. "Pocity tesne pred hrami sú veľmi dobré. Po príprave sa konečne začína to vyvrcholenie," povedal najskúsenejšia Ódorová, ktorá si ako jediná z trojice už vyskúšala atmosféru olympijských hier. V roku 2008 v Pekingu obsadila 33. miesto.
      
Tentokrát by chcela ísť vyššie ako cez druhé kolo. "Ak by sa mi podarilo niečo také, bolo by to fantastické. V stolnom tenise to však vždy závisí od vyžrebovania, keďže je to k.o. systém. Vlani na I. európskych hrách v Baku sa mi darilo a takmer z toho bola medaila," dodala.
      
Krátko pred štartom bola spokojná aj Balážová, ktorá prekonala kolísavú formu zo záverečnej prípravy. "Na tréningu som mala nejaké zlomové momenty, nebolo to najlepšie. Už sa to však stabilizovalo a verím, že po príchode do Ria už bude forma optimálna. Veľmi sa tam teším," povedala.
      
Prvú olympiádu má pred sebou aj čínsky rodák Wang Jang. "Neviem, aké to bude, aká bude konkurencia a súťaž a ani aké mám šance. No idem tam bojovať a predviesť svoj najlepší výkon," povedal.

Podujatia a športovci
p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia