Športové aktuality
Podcast
4 min. čítania

Uši má ako karfiol, páčilo sa mu, keď mal monokle. Klein chce robiť v UFC veľkú šou

Stanislav Benčat

Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Jeho poznávacím znamením v Oktagone je high kick. Dokonale ho ukázal aj na podujatí UFC 253 v Abú Zabí, kde pri svojej premiére medzi svetovou elitou MMA knokautoval už v 1. kole po 76 sekundách Novozélanďana Shayna Younga.

Slovenský zápasník Ľudovít Klein, ktorému však nepovie nik inak ako Lajoš, sa tak uviedol na jednotku s hviezdičkou v prestížnej spoločnosti. To podstatné však má stále pred sebou. Jedna vec je totiž sa medzi najlepších dostať, druhá udržať sa a v tom najlepšom prípade naďalej rásť. Ďalším hosťom Olympijského podcastu bol tvrďas, ktorý sa mimo klietky veľmi rád usmieva a pôsobí absolútne pohodovým dojmom, Lajoš Klein.

„Všetko v prostredí MMA ma baví a užívam si to. Vďaka patrí aj neskutočným fanúšikom, ktorých mám okolo seba. Všade za mnou chodia, vytvárajú úžasnú atmosféru. Keď som mal súboj v Ostrave, vycestovala za mnou veľká skupina priaznivcov vlakom. Českí policajti normálne vyslali na stanicu ťažkoodencov. Asi si mysleli, že prichádzajú nejakí hooligans. V deň zápasu mi vytvorili neskutočnú atmosféru. Halou bolo počuť len moje meno. Obrovský zážitok.“

Klein sa dozvedel o svojej účasti na evente UFC 253 v Abú Zabí na poslednú chvíľu. Z náhradníka sa v priebehu pár dní stal ospevovaný zápasník s úžasnou silou v jeho obľúbenom high-kicku.

„Potešili ma správy od rôznych UFC fighterov, ktorí tam pôsobila už dlhé roky. Rovnako tak pochvalné slová od novinárov z prostredia MMA či iných ľudí. Plní sa mi sen. Dlho som sníval o UFC, teraz je to realita. Brutálne krásna realita,“ vraví Lajoš so širokým úsmevom.

S redaktorom Stanislavom Benčatom sa rozprával nielen o svojom debute v UFC, ale prebrali aj iné zaujímavé témy. Na čo sa môžete tešiť v aktuálnom Olympijskom podcaste?

Ako sa dostal Klein k MMA?

Ako sa dostal k prezývke Lajoš?

Ako vnímali jeho rodičia, že im zo syna vyrastá zápasník?

Prišiel Klein počas kariéry o zuby?

Čím sa „napchal“ po triumfe nad Novozélanďanom Kleinom v UFC?

Prečo sa zvykne neraz aj v klietke usmievať?

Ako vníma svoju budúcnosť v UFC?


Olympijský podcast každý utorok a štvrtok! 

Spravodajská rubrika "TalkSport" vychádza pravidelne vždy v utorok ráno.

Vypočujte si najnovší TalkSport

Vo štvrtok si vo svojich podcastových aplikáciách nájdete Olympijský podcast so športovcami, trénermi či inými zaujímavými osobnosťami zo sveta športu.

Vypočujte si predchádzajúci štvrtkový podcast

 Všetky podcasty


Počúvajte na: Google podcasty Spotify Apple podcasty RSS

Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň.

Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud

Ďakujeme podcastovému štúdiu Podcaster za poskytnutie priestorov na nahrávanie Olympijského podcastu. Viac info a prenájom štúdia na www.podcaster.sk

paris

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV