Šport a olympizmus
2 min. čítania

V Ukáž sa! môže športovec vyhrať dvakrát, termín na prihlásenie sa posúva

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

Mladý talentovaný športovec môže získať nielen grant z programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa!, ale prostredníctvom grantového programu môže cestovať aj na olympijské hry do Paríža. Nadácia SOŠV vychádza v ústrety mladým športovcom a predlžuje termín na prihlásenie sa do 19. mája 2024.

Tento rok sa v rámci grantového programu Ukáž sa! prerozdelí medzi jednotlivcov a športové kluby suma 35-tisíc eur. V poradí 9. ročník Ukáž sa! je opäť určený pre mladých športovcov od 10 do 18 rokov.

PRIHLÁSENIE

„Máš talent? Využi moment. Ukáž sa!“ vyzýva svojich potenciálnych nástupcov na športovom poli vodná slalomárka Zuzana Paňková, ktorá bola sama účastníčka projektu Ukáž sa! a dnes je v nominácii na olympijské hry. Grant jej nasledovníkom môže pomôcť na ceste za splnením snov.

Správna rada Nadácie SOŠV bude pri výbere finalistov Ukáž sa! prihliadať najmä na sociálny aspekt žiadateľov a ich športové sny, ktoré uchádzači vyrozprávajú v prihlasovacom formulári. Finančnú podporu získajú predovšetkým tí športovci, ktorí majú sťažené sociálne podmienky, alebo nemajú dostatok financií na rozvoj svojej športovej kariéry. Podporení budú aj zástupcovia športov, ktoré sú finančne náročné. O grant môžu požiadať individuálni športovci i celé kolektívy. S pomocou financií im pomôže zabezpečiť vhodnejšie tréningové prostredie, kvalitnejší výstroj či zaplatiť sústredenie alebo prípravu. Možností je veľa.

Viac informácií a prihlásenie na www.olympic.sk/ukazsa.

Projekt
p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV